• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز شماره یک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، درآئین رونمایی از طرح ایجاد 1400 مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و 1000 استاندارد آموزش مهارت از تقاضا محوری مهارت و ضرورت آموزش مطابق با نیاز روز بازار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، 11 اردیبهشت ماه، هم زمان با روز جهانی کارگر، آئین رونمایی از طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی،۱۰۰۰ استاندارد جدید آموزش مهارت(فاز دوم)، مراکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار و مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (دانشگاه‌ها و زندانیان) به صورت ویدئو کنفرانس برای سراسر کشور برگزار شد.

بنا براین گزارش، هاشمی در این مراسم ضمن تبریک روز و هفته کار و کارگر گفت: صیانت از موقعیت کارگر در روی آوردن به مهارت و فراگیری دانش باید مادام العمر باشد تا بتواند با قرار گرفتن در موضع پایدار شغلی، موج سهمگین سرعت تغییرات  را پشت سر گذارد.

وی آموزش های مهارتی مطابق با سرعت تکنولوژی و زمان را یک نیاز ملی توصیف کرد.

معاون وزیر کار، با اشاره به  روز بزرگداشت مقام معلم و استاد فرزانه شهید آیت الله مطهری، بیان کرد: مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید همانند معلمان آموزش و پرورش دیده شوند که در همین خصوص لایحه هم طرازی مربیان سازمان و معلمان تقدیم وزیر محترم تعاون شده است.

هاشمی در ادامه افزود: امروز سخن از کم کردن فاصله دانش و صنعت از طریق مهارت است، پس ضروری است به «جامعه مهارت محور» روی بیاوریم.

لایحه ترفیع مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تقدیم وزیر تعاون شده است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: طی سنوات گذشته 95 مرکز کارآموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی داشته ایم که امروز تعداد آن به 246 مرکز رسیده است.

وی در توضیح این مطلب گفت: توسعه مراکز کارآموزی جوار محصول مدیریت جمعی بوده است، اکنون تمام کارگاه های کشور اعم از صنفی، صنعتی و خدماتی می توانند به مهارت آموزی پرداخته و تمام مربیان در اصناف و صنعت و استادکاران، شرکای اجتماعی و مربیان ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای خواهند بود.

تعامل، گفتگو و ارتباط سه جزء لاینفک مهارت است

هاشمی با اشاره به اینکه تعامل، گفتگو و ارتباط سه هنر مهارت است، از توجه واحدهای صنعتی در همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد.

معاون وزیر کار در خصوص استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: پیش از این تنها استانداردهای شغلی در سازمان تدوین شده بود که با هدف کمک به اشتغال جوانان جویای کار و ارتقای مهارت شاغلان، در استانداردهای نوین ارزشیابی شغلی و شایستگی حرفه ای نیز لحاظ شده و استانداردهای قبل هم بر این اساس به روزرسانی شده است.

هاشمی تصریح کرد: هم فکری با شرکای اجتماعی در صنعت و بازار کار و به اشتراک گذاشتن تجربیات، سطح کیفی مهارت را ارتقا می دهد.

 

مراکز سنجش مهارت، مرداد ماه سال جاری در هفته ملی مهارت افتتاح می شود

وی در ادامه خبر داد در همین راستا مرداد ماه سال جاری و هم زمان با هفته ملی مهارت، مراکز سنجش مهارت با هدف تضمین اثربخشی آموزش های مهارتی افتتاح می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی مراکز سنجش مهارت، پیام مهارت در جامعه تسری یافته و هر ایرانی در موضع شایسته خود قرار گیرد.

آموزش های مهارتی هم سو با تقاضا محوری و نیاز شرکای اجتماعی ارائه می شود

هاشمی در ادامه گفت: اکنون ما از عرضه محوری در مهارت عبور کرده ایم و نگاه ما معطوف به نیاز بازار و تقاضای لایه های مختلف جامعه است، به گونه ای که اکنون 60 درصد آموزش های مهارتی بر اساس تقاضامحور و بر اساس نیاز کارآفرینان و شرکای اجتماعی سازمان است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: لازمه جامعه محور کردن مهارت افزایش توان گفتگو است تا در کنار آن توسعه و جریان سازی در جامعه و شناسایی قابلیت های ملی شکل گیرد.

معاون وزیر کار از توسعه اختیارات بخش غیردولتی به عنوان اولویت دیگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نام برد.

در ادامه علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به ارائه گزارش از مراکز جوارکارگاهی آماده افتتاح پرداخت.

حاتم زاده گفت: تطبیق کامل آموزش های مهارتی با قانون آموزش های عملی و توسعه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان یک سازمان پیشرو، تغییر حرکت سازمان از تصدی گری و روی آوردن به آموزش های تخصصی و توسعه مراکز جوار کارگاهی به عنوان پل و زبان مشترک بین نظام مهارتی و صنعت، که کیفیت آموزش را ارتقا می دهد، یک ضرورت است.

سپس ناهید مسلمی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان، گفت: امروز یکی از مشکلات مهارت آموزی در جهان «شکاف مهارتی» است، که برای رفع این موضوع دولت، صنایع و اتحادیه ها با مشارکت یکدیگر و هم افزایی می توانند بر این مشکل فائق آیند.

وی ادامه داد: گام اصلی در این راستا « استانداردسازی مهارت» است که در واقع رابط بین دنیای کار و آموزش است و عامل انسجام اجرای آموزش تلقی می شود.

بنا براین گزارش، در این مراسم، افتتاح، تمدید و آغاز به کار 140 مرکز کار آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رونمایی از طرح ایجاد 1400 مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام شد.

در ادامه به صورت متمرکز 31 پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شامل: 7 مرکز تخصصی آموزش های کارآفرینی و مهارت های کسب و کار، 15 مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه ها و 9 مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندانیان توسط وزیر تعاون و با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح شد.

سپس از یک هزار استاندارد جدید آموزش مهارت (فاز دوم) که بر اساس نیاز بازار کار و تقاضا محوری تدوین شده است رونمایی شد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 1 بوشهر گفت: زمینه سازی برای آموزش و مهارت آموزی مهم ترین مقوله ای است که باعث توانمندسازی قشر مددجویی کمیته امداد می شود.

به گزارش روابط عمومی عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، مهدی فرامرزی در نشست با مدیر کمیته امداد شهرستان بوشهر ،اظهار داشت: مهارت آموزی علاوه بر اینکه باعث ایجاد شغل و کسب درآمد می شود می تواند بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی را نیز برطرف کند.

وی با بیان اینکه امروزه  فراگیری مهارتهای شغلی یکی از مهمترین زمینه هایی است که در کشورهای مختلف باعث رشد و توسعه صنعتی شده است  تصریح کرد: علاوه بر این جلوگیری از فربه شدن بدنه اداری دولتها یکی دیگه از کارگردهای مهم آموزش های مهارتی است.

فرامرزی با اشاره به اینکه امروزه مهارت آموزی یکی از پیش زمینه های مهم ورود به عرصه اشتغال است افزود: به لحاظ اهمیت این موضوع درصد زیادی از کارآموزهای مراکز آموزشی فنی و حرفه ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 1 بوشهر به همکاری و تعامل بسیار نزدیک فنی و حرفه ای با کمیته امداد  اشاره کرد و گفت: همچنان این آمادگی را داریم که در نقاط گوناگون شهرستان بوشهر برای مددجویان کمیته امداد دوره های آموزشی برگزار کنیم.

فرامرزی با بیان اینکه با نیازسنجی دقیق از وضعیت بازار می‌توانیم به اشتغال افراد کمک نمائیم افزود: برگزاری دوره‌های آموزش فراخور نیاز فضای کسب‌وکار باعث افزایش ضریب اشتغال پایدار مددجویان کمیته امداد خصوصاً زنان سرپرست خانوار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای گامی مهم برای اشتغال و خودکفایی مددجویان است و می‌بایست آموزش‌های مهارتی در سبد توانمندسازی مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گیرد تا باعث استقلال اقتصادی آن‌ها شود.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدیر کل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از ارائه آموزش های مهارتی به 86 هزار 353 نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سال 99 خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، حبیب عرفان منش، مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان، با اعلام این خبر گفت: با برنامه ریزی به عمل آمده با وجود محدودیت های شیوع کرونا، سازمان آموزش فنی و حرفه ای توانسته است با مشارکت قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، برای آموزش مهارت به سربازان گام های مثبتی بردارد.

وی هدف از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان را  تامین نیازهای نیروهای مسلح به کارکنان وظیفه ماهر و کمک به اشتغال پذیری و تسهیل برای ورود به بازار کار اعلام کرد.

عرفان منش افزود: تا پایان اسفند ماه سال 99 ، 86 هزار و 353 نفر - دوره معادل 13حدود  میلیون نفر- ساعت آموزش مهارت در یگان های تحت امر ارتش جمهوری اسلامی (آجا) ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(سپاه)، نیروی انتظامی (ناجا) و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا) و بعضاً مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای کشور ارائه شده است.

عرفان منش در ادامه گفت: بیش از 68 هزار نفر سرباز آموزش دیده در دوره های مهارت آموزی در آزمون های سنجش مهارت شرکت نموده اند که  حدوداً 26 هزار نفر موفق شده اند در آزمون کتبی و نهایی(عملی) قبول شوند و بقیه سربازان در حال ورود به تشریفات سنجش مهارت هستند.

 وی در ادامه افزود: بیش از 19 هزار نفر سرباز نیز در بدو ورود به خدمت سربازی، در آزمون ادواری سنجش مهارت شرکت کردند که بیش 7 هزار نفر از این تعداد در آزمون نهایی قبول شده اند.

وی توسعه روش مهارت آموزی در محیط کار واقعی با استفاده از کارگاه های تولیدی و خدماتی متعلق به نیروهای مسلح در شرایط شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: در سال گذشته سهم این آموزش ها 35 درصد بوده، که برنامه ریزی صورت گرفته که در سال جاری به 50 درصد از حجم کل همکاری نزدیک شود. وی همچین از پیگیری آموزش های مجازی و تلفیقی برای دسترسی بهتر سربازان به مهارت آموزی به ویژه در مناطق مرزی و کمتر برخوردار کشور را مورد تاکید قرار داد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

الگوی مهارت سبز، صنعت سبز با امضای تفاهم نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و گروه صنعتی بوتان پیاده سازی و اجرا می شود.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید براینکه قوانین باید شفاف و صریح باشد، گفت: باید برای تحقق شعار سال از همه کسانی که تمام دارایی و توانایی خود را در مسیر تعالی و پیشرفت کشور صرف می‌کنند، حمایت کنیم و قوانین بازدارنده که تهدیدکننده توسعه اقتصادی است را اصلاح کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ «علی اوسط هاشمی» در گفت و گو با ایرنا درباره شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، گفت: در 10 سال اخیر رهبر معظم انقلاب همواره به حوزه اشتغال، اقتصاد، پیشرفت  و رفع موانع و پشتیبانی از تولید توجه ویژه‌ای داشته است.

وی افزود: امیدواریم همانطور که رهبر معظم انقلاب بر تولید، اقتصاد و اشتغال توجه دارند، این موارد مورد توجه جامعه نیز قرار گیرد؛ یعنی همه از توانمندی حاصل از دانایی و درایت بر پایه مهارت استفاده کنند و از حمایت و تسهیل‌گیری دولت، مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های قضایی برخوردار شوند.

معاون وزیر تعاون تصریح کرد: باید هرگونه فضای سخت و شکننده و مواردی که موجب ایجاد فاصله و تردید در امر تولید می‌شود را با هم افزایی و هماهنگی از بین ببریم.

هاشمی تصریح کرد: وقتی کلام رهبر معظم انقلاب بر مسیر مانع‌زدایی از تولید است، نباید اجازه دهیم حرکت و رویکردی که موجب تضعیف و خروج سرمایه انسانی و مادی است مبنای کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید آسیب‌ها شناسایی شود، گفت: تا زمانی که آسیب‌ها شناسایی نشود و تغییرات و اصلاحات صورت نمی‌گیرد و در این خصوص باید قانون نیز شفاف و صریح باشد و تا مبادا افراد از موضع قدرت و قانون در مسیر تولید مانع ایجاد کنند.

معاون وزیر تعاون گفت: در شرایطی که جهان به محاصره می‌اندیشد، نقطه مقابله با این تحریم‌ها حمایت از ملت و ایجاد بستر لازم برای اعمال اراده ملت است و مردم به عنوان سرمایه اصلی کشور باید مبنای نگاه قرار گیرد تا به قله‌های بلند پیروزی برسیم.

وی اظهارداشت: در حوزه مهارت باید به این باور برسیم که کشور نیاز به گفتمان ملی مهارت دارد و مهارت تحت تاثیر کسب مدرک مغفول مانده است در حالی که باید در برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای باید به انسان توانمند توجه کنیم و منزلت نقش آفرینان در عرصه تولید باید منطبق با مهارت باشد که این نیاز ضروری کشور است.

هاشمی افزود: اگر امروز ایران داشته‌هایی دارد که آن را مقصد جهانیان کرده است؛ بخشی از این ثروت پایدار، حاصل مهارت است و این مهارت را باید در نگاه سیاست ورزان تقویت کنیم تا نگاه جامعه به ارزش مهارت برای کسب موقعیت شکل بگیرد و کسالت حاصل از بیکاری را با روی آوری به مهارت دور کنیم.

به گفته وی باید نظرات و مشکلات تولیدکنندگان و نقش آفرینان عرصه مهارت فارغ از گرایش آنها شنیده شود چرا که جامعه نیازمند مهارت است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: نمی‌توانیم داشته‌های گذشته را مبنای امروز قراردهیم زیرا جامعه رو به تحول است و در انقلاب صنعتی چهارم نه تنها عمر تکنولوژی بلکه مهارت افرادی که به روز نباشند نیز کوتاه است.

وی افزود: کرونا به ما ثابت کرد که جامعه به مرحله‌ای از رشد نرسیده که بتواند تغییر نقش را جستجو کند و به تعداد بیکاران اضافه نشود، بنابراین باید به سمتی حرکت کنیم که متناسب با زمان از سرمایه‌های خود استفاده کنیم.

هاشمی اظهارداشت: ارتقای نگاه منطبق با تغییرات و تحولات در حوزه‌های مختلف امری ضروری است و باید مراقب سونامی تغییرات باشیم زیرا جامعه میل به تغییر دارد.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب امسال با انتخاب شعار «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» بر اهمیت جهش تولید و حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان تاکید کردند.

www.irna.ir/news/84284832/


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با هدف تلفیق دانش با مهارت و بسترسازی مناسب برای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با فرهنگ کار و اشتغال و مهارت آموزی منعقد شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

شریعتمداری اعلام کرد: تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در...

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 20 مرکز فني و حرفه اي جوار کارگاهي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و...

پيام تبريک مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته کارگر

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی 3 هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و عشايري استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال 99 با برگزاري 300 دوره آموزشي در بيش از 120...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تجهيز 5000 سرباز وظيفه در استان بوشهر به سلاح مهارت

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال گذشته 5 هزار سرباز با حضور در 475 دره آموزشي...

تصویب کلیات لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ فروردین مجلس شورای اسلامی، با کلیات...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد