• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز گناوه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش های مهارتی بر اساس نیاز سنجی های منطقه ای و گسترش در بین جوانان، گامی برای توسعه اشتغال پایدار و گسترش فرهنگ کارآفرینی است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، پروين ليراي زاده در بازديد از كارگاه هاي مركز آموزش فني و حرفه اي گناوه با تاکید بر توسعه آموزش ها ی مهارتی متناسب با نیاز روز و بازار كار هر منطقه اظهار داشت : تربیت نیروی ماهر و متخصص، مطابق با نیاز بازار کار، ضرورت اشتغال پایدار در هر شهرستاني است.

وي با اشاره به ظرفيت هاي مهم اشتغالزايي در شهرستان گناوه در حوزه دريا و گردشگري ،اضافه كرد: فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای کلید اشتغال پایدار در کشور است و براساس همین امر و با توجه به رشد بالای بیکاری در نقاط مختلف کشور و استان بوشهر، نیاز است تا ترویج فرهنگ مهارت آموزی با همت همه دستگاههای اجرایی و همه مردم بر اساس پتاسيل هاي موجود در هر شهرستان گسترش یابد.

ليراوي زاده مهارت‌آموزی را زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب، پایدار و مولد دانست و اظهار كرد: ۴۰ درصد از کارآموزان مراکز فنی و حرفه‌ای گناوه بر اساس ظرفيت هاي شهرستاني و استاني جذب بازار کار شدند.

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي بوشهر با بیان اینکه شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های مناسبی در جهت توسعه مهارت‌آموزی است،تصريح كرد: آموزش فنی و حرفه‌ای با بهره‌گیری از اساتید مجرب در رشته‌های مختلف هنری، صنعتی، کشاورزی و سایر رشته‌های موردنیاز جوانان ظرفیت بسیار خوبی برای آموزش و توانمندسازی جوانان در سطح استان بوشهر دارد که به‌نوعی مغفول مانده‌اند و نیازمند حمایت احاد مردم در سطح استان است.

ليراوي زاده با بیان اینکه تلاش بر این بوده که ورود تکنولوژی در کنار آموزش‌های بومی و منطقه‌ای در اولویت کاری باشد، گفت: بر این اساس، امروز بهترین کارگاه‌ها با بیشترین امکانات را در استان بوشهر تجهیز کرده‌ایم و این روند در همه شهرستان‌ها ادامه دارد.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران گناوه گفت: با هماهنگی نیروهای مسلح ۳۰ دوره آموزشی با تنوع 15 حرفه مهارتی برای سربازان وظیفه در یگان‌های نظامی و کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای این شهرستان در سال 99 برگزار شده است.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه گفت: می‌توان با مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای جوانان در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی گام برداشت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، بهرام مكاري پور در بازديد از روند اجراي دوره هاي مهارت آموزي در اين مركز وجود کارگاه های آموزشی مجهز به تجهیزات  و مواد مصرفی بروز و استفاده از مربیان مجرب و توانمند در راستای ارائه آموزش های مهارتی به مهارت آموزان  را از جمله نقاط قوت این مركز در جهت ارائه آموزش های مهارتی به اقشار مختلف جامعه برشمرد و افزود : خوشبختانه با تعامل و همکاری با دستگاه هاي اجرايي شهرستان توانسته ایم گامی مهم و موثر را در راستای ارائه آموزش های مهارتی به شهروندان گناوه اي برداریم.

وي با تاکید بر نقش مهم مهارت‌افزایی در عرصه اشتغال و رفع بیکاری خاطر نشان کرد: برای داشتن اشتغال پایدار و ایجاد یک کشور توسعه یافته باید 70 درصد مهارت‌ها عملی و 30 درصد تئوری باشد که این مهم در استان بوشهر   شهرستان گناوه محقق شده است.

مكاري پور با بیان اینکه ارائه آموزش‌ها در سطح کشور به دو بخش رسمی و غیررسمی تقسیم بندی می‌شود، اضافه كرد: در بخش غیررسمی متولی این امر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ایی کشور است که در چند سال اخیر توجه ویژه‌ایی به این آموزش‌ها شده و نتایج قابل توجهی در بحث آموزش و اشتغال‌زایی از این سازمان بدست آمده است و نياز به حمايت همه مسئولان استاني و شهرستاني دارد.

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه طرح کارورزی و کارآموزی در محیط کار واقعی را یکی از سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در عرصه ایجاد اشتغال برشمرد و خواستار برنامه ریزی منسجم و دقیق برای اجرای هرچه بهتر این طرحها در میان قشر جوانان جویای کار با همکاری مسئولان شهرستان شد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران گناوه گفت: آموزش علم و مهارت به عنوان دو لازمه اصلی در توسعه کارآفرینی و اشتغال بوده که آموزش فنی و حرفه ای در این حوزه موفق عمل کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، بهرام مکاری پور در نشست برنامه ریزی آموزشی سال 1400 این مرکز از مهارت آموزی به عنوان موتور محرکی در جهت ایجاد اشتغال و حل معضل بیکاری یاد کرد که می تواند به تغییر نگاه به مقوله مهارت آموزی در کشور منجر شود.

وی با تاکید بر لزوم بهره مندی زنان از دوره های آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای و اجرای دوره های آموزشی مخصوص بانوان، اظهار کرد: امروز به دلیل مشکلات اقتصادی و نیاز خانواده ها به درآمد بیشتر دوره هایی برای بانوان در مراکز فنی و حرفه ای باید آموزش داده شود که خروجی آن در اشتغال قابل لمس باشد و به کاهش هزینه های معیشتی آنها و کمک به اقتصاد خانوار از طریق ایجاد اشتغال منجر شود.

مکاری پور یکی از چالشهای اجتماعی و فرهنگی را نبود مهارت در بین جوانان دانست و افزود: با ترویج و گسترس مهارتهای مختلف می توان معضل بیکاری را به حداقل رساند.

وی ظرفیت های شهرستان گناوه را برای توسعه مهارت های فنی و حرفه ای مناسب دانست و بیان کرد: به منظور ارائه آموزشهای مهارتی به متقاضیان در شهرستان راهکارهای اجرایی لازم بررسی و برنامه ریزی برای دوره های آموزش مهارت و استانداردهای آموزشی بر اساس نیازهای منطقه ای در دستور کار قرار گرفت است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران گناوه ضمن اعلام آمادگی مجموعه آموزش فنی و حرفه ای برای ارائه خدمات آموزشی به مناطق روستایی و محروم گفت: افزایش مهارت در جوانان آموزش دیده در این مناطق از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش می کنیم با تجهیز ئ گسترش کارگاه ها آموزشی به لحاظ کمی و کیفی سطح خدمت رسانی به آحاد جامعه را افزایش دهیم.

مکاری پور با بیان اینکه نگاه تحول گرایانه به فنی و حرفه ای انگیزه بالایی برای ترویج و توسعه مهارت های فنی ایجاد می کند، از مهارت آموزی به عنوان موتوری محرکی در رفع معضل بیکاری یاد کرد که می تواند نگاه به مقوله مهارت آموزی در کشور را تغییر دهد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه گفت: با پیوند آموزش  فنی و حرفه ای و دانشگاه ها، تحولی بزرگ در حوزه ی مهارت آموزی رقم خواهد خورد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، بهرام مكاري پور  در نشست با رئيس دانشگاه علمي و كاربردي شهرستان گناوه با بیان اینکه آماده ایم تا از امکانات خود برای مهارت آموزی دانشجویان استفاده کنیم، افزود:  آموزش فنی و حرفه ای گناوه در قالب عقد تفاهم نامه با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهرستان آمادگی لازم را دارد تا نیازهای مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را مرتفع کند.

وي  اظهار داشت: به منظور ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با هدف رفع نیاز بازار کار و تزریق نیروی متخصص دانشگاهی و ایجاد فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان دوره های مهارتی بر اساس نیاز بازار کار برای دانشجویان دانشگاه علمي و كاربردي بر اساس نیازسنجی دانشگاه در سال جاری برگزار می شود.

مكاري پور تصريح كرد: آموزش های فنی و حرفه ای حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت است و در این مقطع از زمان آموزش های مهارتی می تواند با توانمند سازی دانشجویان این ارتباط را بین دانشگاه و صنعت برقرار کند و در اشتغال آنان موثر باشد.

رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي برادران گناوه به راه اندازي مراكز مديرت و مهارت آموزي در دانشگاه ها اشاره كرد و اضافه كرد: در راستای اجرای طرح ملی توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال، مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها راه اندازي مي شود كه اميدواريم با همكاري دانشگاه علمي و كاربردي اين مركز در اين دانشگاه نيز راه اندازي شود.

مكاري پور تاكيد كرد: در شرایط موجود، فارغ‌التحصیلانی موفق خواهند بود که به کسب مهارت اقدام نمایند،  لذا انتخاب رشته و مهارتی که دانشجویان می‌آموزند تأثیر بسزایی برای آینده آنها دارد.

وي خاطرنشان كرد: ما به‌عنوان مسئولين حوزه آموزش هاي مهارتي موظفیم تا زمینه‌ی کسب مهارت و توانمندسازی دانشجویان را فراهم نمائیم، ازاین‌رو دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بهترین مکان برای کسب مهارت افزایی و توانمند سازی هستند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران گناوه گفت : متاسفانه امروز در کشور توسعه مهارت آموزی مورد توجه قرار نگرفته است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر : 3 آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي در شهر بوشهر افتتاح شد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: سه آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي در رشته هاي صنايع...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: آموزش ۲۲ مهارت در مرکز ملی فنی و حرفه‌ای دیر راه اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در مرکز ملی آموزش فنی و حرفه‌ای صنایع دریایی و شیلاتی...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: هشت میلیارد تومان برای نوسازی تجهیزات فنی و حرفه‌ای بوشهر تصویب شد

مدیر آموزش کل فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با وجود همه تنگناهای مالی اما با توجه به نظر مثبت...

نماينده مردم كنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: مهارت های فنی و حرفه ای نقش مهمی در پیشرفت و توسعه اشتغال در هر جامعه اي دارد

نماينده مردم كنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي گفت: توجه ويژه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌

۲۷۰ حرفه آموزش مهارتی استاندارد در حوزه شیلات، سواحل، نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر تدوین شده و...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: بیشترین متقاضی دوره‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه ایمنی نفت و گاز

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: پارسال ۲۰ هزار نفر در استان دوره‌های آموزش فنی و...

پيام تبريك مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته مهارت

عبدالمجيد دراهكي مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر در پيامي فرا رسيدن هفته ملي مهارت را...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد