• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دیر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان دير گفت: ایجاد مراکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌ها می تواند یکی از مهمترین محورهای آشنایی دانشجویان فارغ التحصیل با مسائل مرتبط با شغل و اشتغال‌زایی باشد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان دير گفت: اجرای این طرح موجب نهادینه‌سازی مهارت‌ها، شفاف‌سازی منزلت مشاغل و ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس در دانش‌آموزان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، حسيتن درويشي در نشست با رئيس آموزش و پرورش شهر بردخون با بيان اينکه ظرفيت هاي آموزشي در مراکز آموزش فني و حرفه اي براي توانمندسازي دانش آموزان مناسب است، اظهار داشت: برای طرح ایران مهارت ۵۰۰ مهارت در کل کشور تصویب شده که ۲۵۰ مهارت فنی در سطح استان بوشهر مورد تایید آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وي بیان کرد: رشته‌های آموزشی طرح ایران مهارت در استان بوشهر شامل صنایع دستی، فناوری اطلاعات، هنر‌های تجسمی، بهداشت و ایمنی، فرش، معماری، صنایع پوشاک، صنایع غذایی و خدمات تغذیه‌ای است که در بیش از ۸۰ درصد مدارس متوسطه اول سطح استان اجرایی شده است.

درويشي با بیان اینکه طرح ایران مهارت شامل همه مدارس دولتی، غیردولتی و هیات امنایی می‌شود، ادامه داد: این طرح بر مبنای سند تحول بنیادی توسعه آموزش‌های مهارتی و با هدف افزایش مهارت، توانایی و شناسایی استعداد‌های دانش‌آموزان و بر اساس تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در مدارس دوره متوسطه اول اجرا می‌شود.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دير با بيان اينکه  طرح جامع مهارت آموزی به دانش آموزان با هدف تحقق هر دانش آموز یک مهارت نیازمند مشارکت همه جانبه گروه های مرجع و جریان ساز است ، افزود: هر دانش آموز یک مهارت باید  به یک باور  عمومی تبدیل شود  و تغییر نگاه خانواده ها به ارزش مهارت لازمه این مهم است.

درويشي ضرورت  توسعه و تسهیل همکاری های مشترک  بین دو دستگاه را یاد آور شد و اظهار کرد: حضور هدفمند دانش آموزان در مدرسه بر پایه توجه به‌ توانمندی و استعدادها، باید جایگزین مدرک گرایی شود.محصول کار ما باید خود را در میزان اشتغال ایجاد شده، افزایش سطح مهارت ها و جلوگیری از ریزش کار نشان دهد .

وی افزود: تحقق شعار دانش آموز ماهر نیازمند تداوم ارتباط دانش آموزان با سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای توسعه مهارت ها است و آموزش و پرورش می تواند، این حلقه اتصال را حفظ کند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان دير گفت: دانش آموزان با مهارت آموزی می توانند به درك عمیق تری از آموخته های خود دست یابند و برای ساختن آینده ای بهتر با توجه به نقش مهم كارآفرینی در جامعه آماده شوند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دير گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای ارتقای کیفیت آموزش در کشور تلاش شود و ضمن آن دانش آموزان هم به فکر آینده خود بوده و سعی در موفقیت و یادگیری مهارت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، حسين درويشي در نشست با رئيس آموزش و پرورش شهر آبدان ، اظهار کرد: فنی و حرفه ای در تلاش است با ارائه آموزش های فنی متناسب با نیاز بازار کار و ظرفیت های درونی دانش آموزان زمینه های اشتغال را برای آینده آنها مهیا سازد.

وی به اجرای موفق طرح ایران مهارت در بیش از ۱۲۰ مدرسه در سطح استان بوشهر اشاره کرد و افزود: طرح ایران مهارت با تنوع بيش از 200 حرفه مهارتی زمینه را برای توانمندسازی مهارتی دانش آموزان بر اساس خلاقیت های آنها مهیا ساخته است.

درويشي تاکيد کرد: در طرح ایران مهارت ۵۰۰ حرفه مهارتی تدوین شده و بر اساس ظرفیت های مدارس و نیاز بازار کار ۲۵۰ حرفه آموزشی از این طرح در استان بوشهر اجرایی می شود.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دير با اشاره به نقش هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در توسعه اشتغال در کشور یادآور شد: نیاز کشور به توسعه پایدار و اشتغال جایگاه و اهمیت آموزش های فنی و  حرفه ای را دو چندان می کند و رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش از ضروریات آموزش و پرورش است که مجموعه فنی و حرفه ای برای اجرای کارهای عملی دانش آموزان کنار آموزش و پرورش خواهد بود.

درويشي افزایش ظرفیت کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای را با وجود مربیان مجرب در جهت توسعه مهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموزان ضروری دانست و گفت: دانش آموزان می توانند با یادگیری و مهارت آموزی زمینه ایجاد اشتغال در آینده را برای خود رقم بزنند و با در دست داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای یک پشتوانه ای برای اشتغال داشته باشند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ديرگفت: مهارت آموزی در روستاها از مهمترین برنامه های فنی و حرفه ای در شهرستان دير است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

شریعتمداری اعلام کرد: تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در...

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 20 مرکز فني و حرفه اي جوار کارگاهي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و...

پيام تبريک مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته کارگر

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی 3 هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و عشايري استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال 99 با برگزاري 300 دوره آموزشي در بيش از 120...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تجهيز 5000 سرباز وظيفه در استان بوشهر به سلاح مهارت

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال گذشته 5 هزار سرباز با حضور در 475 دره آموزشي...

تصویب کلیات لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ فروردین مجلس شورای اسلامی، با کلیات...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد