• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دشتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز  آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتي راهکار ایجاد اشتغال مولد و پایدار را مهارت آموزی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالحميد رسولي در کارگروه مشاغل خانکي شهرستان دشتي  با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم مشاغل خُرد را با مهارت آموزی برای دوران پسا کرونا آماده کنیم،اظهار داشت: مشاغل خانگی گذشته جوابگوی نیازهای روز نیست و آموزش فني و حرفه اي در تلاش است تا با ارايه آموزش هاي نوين و کاربردي با بروز کردن این مشاغل، بازار کسب و کارهای کوچک را رونق دهد.

وي با اشاره به اینکه باید توجه ویژه‌ای به آموزش‌های مهارتی شود، بیان داشت: مهارت آموزی در ایجاد اشتغال برای جوانان  همه اقشار جامعه نقش موثری دارد و بر این اساس سیاست‌گذاران امورکشور باید به این امر مهم توجه داشته باشند.

رسولي با بیان این که آموزش های مهارتی در حوزه های ساکنین مناطق روستایی،متقاضیان مهارت آموزی،زنان سرپرست خانوار،زنان خانه دار،دانشجویان،افراد دارای معلولیت،آسیب دیدگان اجتماعی و ساکنین مناطق مرزی و محروم برای افرادي که تمايل به راه اندازي مشاغل خانگي دارند، ارایه مي شود، اضافه کرد: اشتغال و مهارت آموزی دو مقوله به هم وابسته‌اند و در شرایط امروز اقتصاد، آشنایی جوانان به ویژه بانوان با آموزش‌های مهارتی و گسترش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در ورود به بازار کار موثر است.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي به اجرای طرح توانمندسازی مهارتی زنان مبتنی بر بهره‌مندی از الگوی نوین برای توسعه اشتغال به ویژه مشاغل خانگی با همکاری اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در سطح استان خباشاره کرد و گفت: در این طرح  با هدف فرآیند شناسایی، مهارت آموزی، توانمندسازی شغلی و بازاریابی برای جامعه دنبال می شود که اجرای این طرح می تواند موجب توانمندسازی زنان، ایجاد شغل پایدار با بهره مندی از ظرفیت مشاغل خانگی و بهبود وضعیت معیشتی آنان شود .

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي با بیان اینکه مهم ترین منبع درآمدی زنان از طریق ایجاد مشاغل خانگی فراهم می شود و باید با کسب مهارت و آموزش های لازم، جامعه هدف این طرح را در این مسیر یاری کرد، تصریح کرد: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی، اشتعال مولد، توسعه پایدار و برای رسیدن به جهش تولید ما باید از مسیر مهارت بگذریم یعنی اگر بخواهیم به اقتصاد مقاومتی برسیم نیروی انسانی ما باید دارای مهارت باشد که باید از طرف سیاست گذاران ، برنامه ریزان ، جوانان و خانواده به آن توجه ویژه شود.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتي گفت: با ارائه آموزش هاي مهارتي به روستائيان زمینه اشتغال برای آنها فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر ، عبدالحميد رسولي در نشست با دهيار روستاي گنخک شهرستان دشتي،  اظهار کرد: یکی از رسالت‌های سازمان  فنی و حرفه ای مهارت آموزی برای روستاییان است.

وی با بیان اینکه با ارائه آموزش زمینه اشتغال  در روستاها فراهم می‌شود، ادامه داد: با توجه به طرح‌های اشتغالزایی ارائه آموزش و مهارت به روستاییان با توجه به اقلیم منطقه صورت خواهد گرفت.

رسولي با اشاره به اینکه با  آموزش‌های مهارتی زمینه برای  ایجاد تولید  بيشتر در روستاها و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب فراهم می‌شود، اضافه کرد: روستاییان با گذراندن دوره مهارت آموزی می‌توانند از تسهیلات اشتغالزایی بهره ببرند و زمینه اشتغال را فراهم کنند.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي با اشاره به توسعه اشتغال در جامعه اذعان کرد: تربیت افراد ماهر و کارآفرین مورد توجه قرار گرفته و علاوه بر مهارت های فنی، مهارتهای غیرفنی مانند مهارت کارآفرینی نیز به مخاطبان ارائه شود.

 وی تاکيد کرد: مرکز آموزش فنی ‌و ‌حرفه‌ای این شهرستان با فعال کردن مراکز آموزشی خود در مراکز ثابت و سیار، زندان، پادگان، جوار دانشگاه، کارگاه هاي روستایی و کارگاه آموزش صنایع و صنوف، آموزش‌های لازم را به طور گسترده به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

رسولي در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و شرايط برگزاري دوره هاي مهارتي، گفت: روستاهایی که هم اکنون در  وضعیت سفید  قرار دارند آموزش مهارت و فنی در آن روستاها با ظرفيت هاي محدود ارائه می شود.

 رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي با بیان اینکه دوره مهارت آموزی به صورت رایگان انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد:  یکی از وظایف  سازمان فنی و حرفه ای  کاهش فاصله بیکاری و اشتغال است.

رسولي تصريح کرد: کلاس های آموزشی در سطح روستاها با رعایت کامل پروتکل بهداشتی انجام خواهد گرفت.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان دشتي گفت: آموزش های رایگان مهارتی بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین بهزیستی  و آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر انجام می گیرد که بر اساس آن مددجویان بهزیستی به صورت رایگان آموزش مهارتی را فرا می گیرند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالحميد رسولي در نشست با رئيس و کارشناسان بهزيستي شهرستان دشتي با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای و فراگیری آن توسط مددجویان بهزيستي، بیان داشت: آموزش های مهارتی در کارآفرینی نقش مهمی دارد، بنابراین می تواند در ایجاد اشتغال مددجویان موثر باشد.

وي با بيان اینکه توسعه آموزش های مهارتی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی این شهرستان با حضور مربیان توانمند در دستور کار این مرکز قرار دارد،افزود: در بحث توانمندسازی معلولان هر تعداد مربی و کارگاه آموزشی که مورد نیاز باشد فراهم می‌کنیم و نیز سعی ما بر ایجاد شرایط فروش محصولات آنان است.

رسولي برگزاری دوره های آموزشی برای مددجویان نهاد های حمایتی را از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای دانست و تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با محوریت اشتغالزایی برای مددجویان بهزیستی برنامه‌ریزی می‌شود و تمام ظرفیت‌ مراکز آموزش ثابت و سیار فنی و حرفه‌ای هم در اولویت برای مددجویان بهزیستی این شهرستان قرار می‌گیرد.

وي با اشاره به اهمیت خودکفایی مددجويان و معلولين با آموزش هاي فني و حرفه اي، اضافه کرد: خروج مددجويان و معلولين بهزيستي از چرخه حمایتی اين نهاد ضمن خودکفایی به اقتصاد خود و جامعه نيز کمک مي کنند.

رئیس بهزیستی شهرستان دشتي نیز از هدفمند شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای معلولان و جامعه هدف بهزیستی خبر داد و اظهار داشت: آموزش شغلی و حرفه‌ای متناسب با نیازهای بازار کار برای جامعه هدف سازمان بهزیستی امری ضروری است.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتي گفت: توانمندسازی در جهت ایجاد اشتغال و استفاده بهینه از اوقات خدمت سربازی از اصلی‌ترین اهداف ارایه آموزش های مهارتی در پادگان های نظامی است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالحميد رسولي در نشست با فرمانده سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان دشتي ضمن ارائه گزارش عملکرد از اجرای دوره های آموزش مهارتی ارائه شده به پرسنل وظیفه سپاه شهرستان، اظهار داشت: دوره های آموزشی برگزار شده می تواند در توانمند کردن سربازان تأثیر به سزایی داشته و شخص پس از گذراندن خدمت مقدس سربازی می توانند با توجه به حرفه  فرا گرفته برای خود تولید کسب و کار کند.

وی با بیان اینکه توسعه بدون آموزش‌های مهارتی پایدار نیست ،تصریح کرد : آموزش های فنی و حرفه ای راهکاری مناسب برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، ایجاد اشتغال پایدار و تولید محصولات و خدمات داخلی و همچنين مانع زدايي ها است لذا توسعه این آموزشها بستر ساز اشتغال پایدار خواهد بود.

رسولي به توانمندسازی مهارتی سربازان وظیفه اشاره کرد و افزود: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت و کسب شرایط اشتغال و کاهش دغدغه آنان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری فرماندهی سپاه شهرستان به صورت گسترده ارائه می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان دشتي نیز با تأکید بر اینکه نگاه فرماندهی نیروهای مسلح به دوران سربازی، نگاه به استفاده از فرصت های طلایی برای آموزش کار و حرفه است، ابراز داشت:  مهارت آموزی سربازان در ایام فراغت کارهای یگان خدمتی کمک می کند تا بتوانیم در راستای کاهش میزان بیکاری نقش آفرینی کنیم.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي گفت: 533 نفر از روستاییان شهرستان دشتي در سال گذشته  در دوره‌های مهارت‌آموزی آموزش فنی و حرفه‌ای ای شرکت کرده اند و با آموزش هاي مهارتي توانمند شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالحميد رسولي در نشست با دهيار روستاي بحيري شهرستان دشتي ،اظهار داشت: اجرای 57 حرفه آموزشی برای روستاییان شهرستان با توجه به اهمیت مهارت آموزی نشان از عزم آموزش فني و حرفه اي براي توانمندسازي مهارتي در روستاهاي شهرستان دشتي دارد.

رسولي با بیان اینکه رشته‌های مهارتی آموزش داده شده به روستاییان با توجه به شرایط محیطی و بومی منطقه است خاطرنشان کرد: این دوره‌های آموزشی در همه روستاهاي شهرستان دشتي برگزار شده است.

وی توسعه آموزش‌های مهارتی در روستا‌ها را از اولویت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای برشمرد و اضافه کرد: راسته دوز، عبا بافي، گلیم بافی، قالی بافی، کامپيوتر، کارآفريني، برق ساختمان، ايمني و بهداشت، شيريني پزي جوشکاري از جمله رشته‌های آموزشی است.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي تصريح کرد: هدف از این آموزش‌ها این است که نیرو‌های فعال روستا‌ها پس از کسب مهارت به جای نیاز به مهاجرت به سایر مناطق بتوانند با توجه به ظرفیت‌های موجود در خود روستا‌ها مشغول به فعالیت‌های پایدار شوند.

رسولي با اشاره به نقش و اهمیت آموزش مهارت‌های روستایی سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی و افزایش مهارت نیروی انسانی در روستا‌ها گفت: این سازمان با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایی را به منظور توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد شغل در مناطق روستایی و کمک به ایجاد فرصت شغلی جدید و احیای مشاغل خانگی روستاییان تدوین کرده و در حال اجرا است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

شریعتمداری اعلام کرد: تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در...

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 20 مرکز فني و حرفه اي جوار کارگاهي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و...

پيام تبريک مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته کارگر

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی 3 هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و عشايري استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال 99 با برگزاري 300 دوره آموزشي در بيش از 120...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تجهيز 5000 سرباز وظيفه در استان بوشهر به سلاح مهارت

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال گذشته 5 هزار سرباز با حضور در 475 دره آموزشي...

تصویب کلیات لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ فروردین مجلس شورای اسلامی، با کلیات...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد