• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دشتستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتستان گفت: در راستای تحقق مفاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراکز رشد فنی و حرفه‌ای با همکاری پارک علم و فناوری در سطح استان بوشهر راه اندازی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، هادی توسلی در نشست با مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان ،اظهار داشت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای با توجه به زیرساخت‌های موجود کارگاه های آموزشی مجهز و فضای آموزشی و آزمایشگاهی بسیار خوب می توانند برای تحقق ایده های نوینی که در پارک علم و فناوری مورد پذیرش قرارمی گیرند، کمک خوبی باشند.

وی به نقش مهارت آموزی در رشد و توسعه هر منطقه اشاره کرد و افزود: با هم افزایی بین دو سازمان شاهد شکوفایی روش های نوینی از مهارت آموزی معطوف به اشتغال و مهارت آموزی محصول محور خواهیم شد.

توسلی نیاز استان بوشهر به راه اندازی مراکز فنی و حرفه ای رشد علم و فناوری را یادآور شد و بیان داشت: با توجه به اینکه در حوزه فناوری های نوین ایده های بسیار خوبی از طرف کارآموزان و مهارت آموختگان فنی حرفه ای در مراکز مطرح می شود، این الگوی خوب می تواند منجر به شکوفایی علم و عمل توام در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بشود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتستان با اشاره به اینکه هم افزایی دو مجموعه موجب شکوفایی و ایجاد بستر و فرصت‌های خوبی برای پارک و توسعه مراکز رشد خواهد شد،اضافه کرد: مهارت و فناوری یکی از عامل های اصلی رشد و توسعه اقتصادی پایدار در جامعه است و آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی را در افزایش اشتغال مولد، بهبود فضای کسب وکار، استفاده بهینه ازفرصت ها وافزایش کارایی اقتصاد مقاومتی در درون جامعه بر عهده دارند.

توسلی ابرازداشت: جوانان برای رسیدن به اشتغال باید از مسیر مهارت آموزی عبور کنند چرا که اقتصاد مقاومتی مبتنی بر افزایش بهره وری است که این امر جز از راه آموزش و ارتقاء مهارت میسر نیست.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: افراد جوياي كار براي جذب به مشاغل و فرصت‌هاي جديد شغلي حتماً بايد دوره‌هاي آموزش‌ مهارتي را طي کنند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني  حرفه اي برادران دشتستان گفت: در این طرح به میزان 60 ساعت از مجموع آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت که منطبق با استاندارد های سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد در طول یک دوره تحصیلی اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، هادي توسلي در نشست با مدير و کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان دشتستان توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی و ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی استعداد های دانش آموزان را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: ایجاد زمینه کسب شایستگی های فنی و حرفه ای و آشنایی با مشاغل گوناگون، همچنین کمک به خلاقیت ، نوآوری و کار آفرینی از اهداف دیگر این طرح است.

وي بیان کرد: در اجرای این طرح می توان خارج از برنامه هفتگی رسمی به صورت تراکمی در یک پایه تحصیلی عمل کرد یا این طرح در دو یا سه پایه تحصیلی اجرا شود و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای که دارای پروانه تاسیس از سازمان فنی و حرفه ای هستند می توانند در این طرح مشارکت کنند.

توسلي یکی دیگر از ویژه گی های مثبت این طرح را همپوشانی با جشنواره های نوجوان و جوان خوارزمی دانست و افزود: رویکرد این جشنواره ها مهارت محوری و کار آفرینی است و اجرای این طرح می تواند به تقویت خلاقیت و کار آفرینی در دانش اموز کمک کند.

وی با بیان اینکه جهت گیری ها و سیاست ها اسناد بالادستی و برنامه های بلند مدت کشوربه سمت مهارت آموزی است، اظهار امیدواری کرد: همه دستگاه های اجرایی کمک کنند تا دانش آموزان و نسل آینده جامعه به جای مدرک گرایی، مهارت گرایی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي خواهران دشتستان هم با تاکید به توسعه آموزش‌های مهارتی در سنین پایه اظهار کرد: برای توسعه مهارت‌ها در بین دانش آموزان طرح ایران مهارت با 500 حرفه مهارتی در مدارس استان بوشهر با همکاری آموزشگاه‌های آزاد استان اجرا می‌شود.

شميم برازجاني افزود: موضوع پیوند بین آموزش‌های رسمی و غیررسمی همواره دغدغه‌ای در دستگاه‌ها ارائه دهنده آموزش بوده است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تلاش است با ایجاد گفتمان مهارت آموزی و برگزاری جلسات مختلف با دستگاه‌های دیگر در این مسیر گام بردارد.

وي عدم ارائه آموزش‌های مهارتی در نظام آموزش و پرورش را یکی از چالش‌های پیش رو کشور در تربیت افراد کارآفرین ذکر کرد و گفت: طرح ایران مهارت فرصتی مناسب در راستای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروی متخصص و نقش این آموزش‌ها در ایجاد اشتغال مولد و پایدار است.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي برادران دشتستان بیکاری و یا نداشتن شغل مناسب را یکی از مهمترین دلایل ارتکاب جرم از سوی افراد و ورود آن‌ها به زندان دانست و گفت: نداشتن مهارت سودمند، کسب و کار و اشتغال یکی از علل مهم بزهکاری افراد و سوق آن‌ها به سمت انجام جرم و کسب مهارت برای حذف ریشه‌های مبادرت جرم و توانمندسازی زندانیان بسیار حایز اهمیت است.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي برادران دشتستان گفت: خانواده معظم شهدا چشم و چراغ ملت ایران هستند و ملت ایران در طول انقلاب نشان داده‌اند همواره به آرمان‌های شهدا پایبند هستند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معاون اداري و پشتيباني آموزش فني و حرفه اي بوشهر گفت: در راستای واگذاری تصدی ها به بخش غیر دولتی اولين آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي طلا سازي زرنگار در رشته های طلا سازي،جواهر سازي،تعميرات  طلا و نقره، گوهر تراش، فروشندگي،فيروزه کوبي،مليله کاري و توليد جواهرات سيمي و مهره اي در شهر برازجان افتتاح شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

شریعتمداری اعلام کرد: تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در...

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 20 مرکز فني و حرفه اي جوار کارگاهي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و...

پيام تبريک مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته کارگر

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی 3 هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و عشايري استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال 99 با برگزاري 300 دوره آموزشي در بيش از 120...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تجهيز 5000 سرباز وظيفه در استان بوشهر به سلاح مهارت

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال گذشته 5 هزار سرباز با حضور در 475 دره آموزشي...

تصویب کلیات لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ فروردین مجلس شورای اسلامی، با کلیات...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد