• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد؛ استارت اولین مرکز تخصصی صنایع کشاورزی و نخیلات در دشتستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت :یکی از چالش‌های پیش روی نظام جمهوری اسلامی و به تبع آن استان بوشهر بحث بیکاری است که اکثر جوانان استان بوشهر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و یکی از مطالبات اصلی اصحاب رسانه در نشست های خبری با مسئولین  دستگاه اجرایی و اقتصادی در حوزه تامین اشتغال و رفع بیکاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی   چهارشنبه ۵بهمن ماه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت:یکی از دستگاه های اجرایی که به عنوان حلقه متصل بسیار ارزشمند برای رفع بیکاری به فعالیت خود ادامه می دهد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای است که با ارائه آموزش‌های لازم و توانمندسازی نیروی انسانی متناسب با نیاز بنگاه‌های اقتصادی و متناسب با ظرفیت‌های استان جهت راه اندازی کسب و کارهای جدید  نیروی انسانی توانمند را تربیت  می کند و در اختیار بنگاه های اقتصادی و دستگاه ها برای راه اندازی کسب و کار قرار می‌دهد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت :در این راستا سند توسعه مهارت آموزی استان را مناسب با طرح تکاپو و شخصیت هایی که در استان بوشهر وجود دارد  از نفت ،گاز ،پتروشیمی و صنایع درمانی، شیلات ،حوزه کشاورزی ،نیروگاه اتمی ،حوزه معدنی ،حوزه دانش بنیان تمامی شرکت ها را نیاز سنجی کرده و سند توسعه مهارت آموزی استان را در سال  ۹۸ به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان رساندیم و در راستای آن برنامه‌ریزی لازم انجام شده است .

دراهکی با بیان اینکه اولین کاری که در دستور کار قرار داده شده تخصصی کردن شهرستان ها برای ارائه آموزش مهارتی است افزود:طبیعتا حوزه های نفت ،گاز ،پتروشیمی در جنوب (کنگان)استان مستقر کرده ایم که اکثرا آموزش ها صلاحیت های فنی حرفه ای و توانمندسازی نیروی انسانی در حوزه  نفت و گاز و پتروشیمی در مرکز کنگان ارائه خواهد شد.

دراهکی  ابراز داشت:با توجه به اینکه شهرستان دیر بزرگترین بندر صیادی کشور است مجموعه پرورش ماهی در قفس در این شهرستان استارت خورده و انشالله در سفر ریاست محترم جمهور افتتاح خواهد شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر افزود :مساحت این زمین یک هکتار و مرکز اداری ١۵٠٠متر مربع  که فاز اول احداث شده و مرکز سنجش و مرکز آزمون ۱۵۰۰متر که در فاز دوم خواهد بود اعتبار تعیین شده که ۱۳ میلیارد تومان بوده است که ۱۰ میلیارد آن هزینه و ۳ میلیارد تا پایان سال تامین خواهد شد که بخشی از طریق شورای راهبردی پتروشیمی ها بوده است.

دراهکی  گفت: در پورتال فنی حرفه ای تاکنون ۶۰ حرفه در حوزه شیلات صنایع دریایی آبزیان تدوین شده است.

 وی افزود :استارت اولین مرکز تخصصی صنایع کشاورزی و نخیلات در دشتستان  زده شده که ساختمان آن ازقبل و ایجاد سوله و گلخانه های از سال گذشته بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای آموزش توانمند سازی کارگران در حوزه نخیلات در استان در اتاق بازرگانی و صندوق بیمه عشایر برای اولین بار با انجمن ملی خرما تدوین شده است افزود :مقرر شده تمام کارگران در حوزه کاشت و برداشت و و فرآوری نخیلات فعال  و دریافت گواهینامه از مجموعه فنی حرفه ای بگیرند و تحت پوشش بیمه  صندوق بیمه عشایر قرار گرفته که بر اساس دستورالعمل ۸۰ درصد پول بیمه را دولت پرداخت میکند.

دراهکی گفت : به طور تخصصی در حوزه گناوه ،دیلم ،دشتی، بوشهر و جم قراردادی را مجموعه وزارت نفت در سفر ریاست جمهوری منعقد  شد که هزار نفر را در پنج حرفه مورد نیاز مجموعه لوله کشی ،صنعتی، انواع جوشکاری برق صنعتی ،ابزار دقیق را داشته که ۲۵۰ نفر در حال آموزش هستند و ۱۲ میلیون تومان برای هر نفر از طرف وزارت نفت به فنی و حرفه ای برای ارائه این آزمایشات واگذار شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جذب این نیروها استقبال مردم از مجموعه های مهارتی کم است افزود: در صورتی که بعد از آموزش تضمین شغل وجود دارد ولی باز هم متاسفانه استقبال نفرات بسیار کم است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت :در سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۴ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفته و تنوع آن ۶۲۰ دوره که  متناسب با سند توسعه اشتغال در سطح  استان بوده که از این تعداد ۷۸۳۵ نفر خانم و ۱۶ هزار نفر مرد آن بوده است.

دراهکی  افزود: حدود ۲۴ هزار نفر دوره ها را به پایان رسانده اند هزار نفر آن دوره های طولی و هم عملی را طی کردند و  هزار نفر موفق به اخذ گواهینامه فنی حرفه ای شدند که امسال ۵۱% اشتغالزایی در حوزه فنی حرفه ای محقق شده است.

وی افزود: ۱۹ جامعه هدف در فنی حرفه ای وجود دارد و بیشترین حجم آموزش دیدگان در حوزه سربازان نیروهای مسلح و دانشجویان و زنان سرپرست خانوار و عشایر و زندانی ها و معلولان مددجویان کمیته امداد و بهزیستی آموزشهای  را به آنها ارائه شده است.

مدیر کل آموزش  فنی و حرفه ای استان بوشهر افزود :تفاهم  نامه ای طی هفته آینده بین پتروشیمی و فنی حرفه ای برای دانشجویان منعقد می شود که تمام فارغ التحصیلان دانشجویی که  رشته های تحصیلی آنها مرتبط به پتروشیمی استان است یک دوره آموزشی شش ماهه کارآموزی کار در محیط  پتروشیمی  را ببینند و گواهینامه دوره فنی حرفه ای را دریافت کنند.

دراهکی  با بیان اینکه در راستای فرمایشات  مقام رهبری در حوزه دانش بنیان اولین مرکزآموزشی نواوری که وابسته به پارک علم و فناوری است و استقرار  کارآموزان فنی حرفه ای به عنوان شرکت های دانش بنیان در گناوه در حال احداث  است افزود :که در طرح توجیهی آن شورای گسترش فنی حرفه ای کشور برای مجوز مقدمات صورت گرفته شده است و در حال راه اندازی است.

وی گفت: در همین راستا حمایت از کارآموزان با دادن تسهيلات ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات بند ب تبصره ۱۶  برای هر ٨٠٠نفر از سربازان دارای مدارک فنی حرفه ای در دستور کار قرار داده شد و ۵۰۰ نفر به بانک‌ها معرفی شدند و تا ۱۵۰ میلیون تومان به بالا که با پرداخت قرض الحسنه و بازپرداخت ۷ ساله می باشد و برای همکاری که مهارت اموزان فنی حرفه ای دارای مجوز و مدرک یا مدرک لیسانس به بالا در صورت تمایل به راه اندازی کسب و کار هستند و تسهیلات تا مبلغ ۴ میلیارد برای کسب و کار داده میشود.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

3 انتصاب جدید در آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر انجام شد

با حکم مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، سه انتصاب جدید در حوزه مدیران ستادی آموزش فنی و...

معاون پژوهش،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: 4 هزار 100 استاندارد شغل و شایستگی جدید در سازمان فنی و حرفه ای تدوین شد

معاون پژوهش ،برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اهتمام سازمان آموزش فنی و حرفه...

فرماندار شهرستان دیلم: آموزش‌های مهارتی بیکاری جوانان در بین اقشار مختلف شهرستان دیلم را از بین می‌برد

فرماندار شهرستان دیلم گفت: برای تأمین نیازهای بازار کار در استان بوشهر به ویژه مناطق صنعتی شمال...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نفرات برتر اولین دوره مسابقه آزاد مهارت گبه بافی استان بوشهر معرفی شدند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نفرات برتر اولین دوره مسابقات آزاد مهارت گبه بافی...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر : اولین دوره مسابقات آزاد مهارت گبه بافی در استان بوشهر آغاز شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: اولین دوره مسابقات آزاد مهارت گبه بافی ویژه مددجویان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: درخشش قاریان بوشهری در مسابقات قرآن کریم کارکنان آموزش فنی و حرفه ای کشور

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: قاریان استان بوشهر درهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم...

مدیر بهزیستی شهرستان بوشهر: تولیدات زنان سرپرست خانوار و توانیابان مهارت آموخته بهزیستی بوشهر عرضه می‌شود

مدیر بهزیستی شهرستان بوشهر گفت: تولیدات زنان سرپرست خانوار و توانیابان مهارت آموخته بهزیستی بوشهر...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تور مهارت آموزی و کارآفرینی برای کودکان کار بوشهری برگزار شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت:  با هدف مهارت آموزی کودکان کار در استان و در راستای...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد