• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و نیازمندی‌های شهرستان ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، محمدتقی صفری در نشست با مدیرکل فنی و حرفه ای این استان افزود: تربیت نیروی ماهر و متخصص، مطابق با نیاز بازار کار، ضرورت اشتغال پایدار در این شهرستان است.

وی اظهارداشت: باتوجه به اینکه آموزش‌های مهارتی لازمه توسعه و نیروی کار آموزش دیده جزو ارکان اصلی توسعه در همه زمینه ها است، باید این فرایند  بیش از پیش در جهت توسعه شهرستان گناوه مورد توجه قرار گیرد.

صفری، بر استفاده از  تمام ظرفیت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان گناوه برای تربیت نیروی متخصص و کارآمد تاکید کرد و افزود: ظرفیت آموزشی شهرستان گناوه باید برای آموزش نیروهای مورد نیاز استفاده شود و اتکا  در حوزه مهارت‌های شغلی در بخش‌های مختلف متکی به نیروهای داخلی باشد.

فرماندار گناوه مغفول ماندن حوزه گردشگری شهرستان گناوه را به عنوان یک مزیت نسبی ، از کاستی‌های این شهرستان در برنامه ریزی‌های صورت گرفته اعلام کرد و گفت: آموزش‌های مهارتی و تربیت نیروی متخصص در این بخش می‌تواند گامی تاثیرگذار  در رونق بخش گردشگری شهرستان بردارد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار دوره‌های آموزشی متناسب با نیاز جامعه، تبلیغات گسترده‌ای برای جذب متقاضیان به سمت مراکز آموزشی انجام شوند و اطلاع رسانی مناسبی از دوره‌ها در اختیار مردم قرار گیرد تا شاهد تربیت نیروهای متخصص در همه حوزه های در شهرستان  باشیم.

فرماندارگناوه  افزود: در شهرستان گناوه در حوزه گردشگری، صنعت، خدمات، کشاورزی قابلیت بالایی وجود دارد که نیازهای آموزشی خود را اعلام کنند تا مراکز فنی حرفه‌ای بر اساس نیاز این دستگاه‌ها ، دایر کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز گفت: اهتمام به مهارت‌آموزی و توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای بهترین راهکار برای توسعه این استان است که از این طریق می‌توان نقش بسزایی در کمک به حوزه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایفا کرد.

عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های مناسبی برای اشتغال نیروی انسانی جویای کار است،افزود: تحقق جهش تولید، اشتغال پایدار، زدودن فقر و تولید ثروت جز از طریق توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت مهارت امکان‌پذیر نیست.

وی  به ظرفیت شهرستان گناوه در جهت توسعه مهارت‌آموزی اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای با بهره‌گیری از اساتید مجرب در رشته‌های مختلف هنری، صنعتی، کشاورزی و سایر رشته‌های موردنیاز جوانان ظرفیت بسیار خوبی برای آموزش و توانمندسازی جوانان در سطح استان بوشهر دارد که به‌نوعی مغفول مانده‌اند و نیازمند حمایت فرمانداران در سطح استان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: با رهگیری  رصد اشتغال مهارت آموختگان در این استان، بیش از ۵۰ درصد مهارت آموختگان مراکز برادران و خواهران شهرستان گناوه در حرفه آموزشی فرا گرفته  جذب بازار کار شدند.

وی یادآورشد:  ۱۸ کارگاه مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای برادران و خواهران گناوه فعالیت می کنند.

دراهکی گفت:  با امکاناتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی به طور عادلانه در سراسر کشور مستقر کرده است، برای اخذ گواهی‌ها و گذراندن دوره‌های آموزشی نیاز به حضور در شهرستان‌های دیگر نیست و در داخل هر منطقه این امر برای جوانان میسر است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مربیان آموزش فنی و حرفه ای رکن توسعه اشتغال در جامعه هستند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای میراث گرانقدر جامعه اند که به...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد