• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مربیان آموزش فنی و حرفه ای رکن توسعه اشتغال در جامعه هستند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای میراث گرانقدر جامعه اند که به عنوان قشری ایثارگر و فداکار، مسئولیت بزرگ آموزش و تعلیم جوانان و افراد جویای کار را  در جهت ایجاد اشتغال پایدار بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در نشست با نمایندگان مربیان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با بیان اینکه مربیان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نقش مرجعیت را دارند، اظهار داشت: مربی، نقش بسیار مهمی در زمینه خلق اثر و تربیت نیروی انسانی ماهر در آموزش فنی و حرفه ای دارد و برنامه های کلان سازمان در حوزه مهارت آموزی باید بر مبنای تعامل مربییان با صنایع و اصناف استان بوشهر تدوین شود.

وی تغییر نگاه مربیان در امر آموزش را برای به دست آوردن موقعیت در عرصه ملی ضروری دانست و افزود: کشف نیاز های اقتصاد و بازار کار آینده وظیفه ما است و وظیفه داریم نقشه راه امروز و آینده خود را بر اساس نیاز بازار کار احصا کنیم و در این راه پشتیبانی از دو عنصر دانش و مهارت کلید رسیدن به موفقیت و توسعه است.

دراهکی با بیان اینکه مربیان در واقع مولفه های اصلی ایجاد شغل پایدار و رفع مشکل بیکاری در جامعه اند که آموزش های آنها نوید بخش آینده ای روشن در کشور و استان بوشهر است، اضافه کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته و نگاه به ظرفیت مربیان آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری بیش از 7 میلیون 500 هزار نفر ساعت آموزش در پنج حوزه صنعت،کشارزی،خدمات،کسب و کارهای دانش بنیان و فرهنگ  و هنر به علاقه مندان به آموزش های مهارتی ارایه خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از آغاز طرح ساماندهی مربیان در جهت هویت بخشی و افزایش سطح توانمندی آنها در کشور خبر داد و گفت: مربیان به عنوان یکی از ارکان اصلی آموزش، پشتیبان و مجری آموزش‌های مهارتی هستند که در راستای توانمندسازی مخاطبان نقش کلیدی را ایفا می کنند.

دراهکی ادامه داد: در این طرح، ضمن شناسایی و هویت‌بخشی به همه مربیان، استادکاران و علاقمندان به حرفه مربیگری مربیان آموزش های مهارتی سطح بندی و رتبه بندی می شوند بر این اساس تعیین سطوح مختلف آموزشی برای مربیان به نحوی است که هر مربی متناسب با توانمندی‌های تخصصی، حرفه‌ای و شایستگی‌های فردی و اجتماعی می‌تواند در یکی از سطوح (مربی پایه، مربی سطح ۳، ارشد مربی و استاد مربی) قرار گیرد.

وی به فعالیت 374 مربی در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای بوشهر اشاره و افزود: 182 نفر از این مربیان بر اساس توانایی های فنی خود بصورت بدون هزینه با این مجموعه همکاری دارند و 68 مربی دیگر نیز از مجموعه نیروهای مسلح استان هستند که در جهت جبران کمبود مربی نسبت به مهارت آموزی سربازان ایفای نقش می کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با تاکید بر اینکه هر گاه از مهارت سخن می گوییم، مربیان مرجعیت دارند، اظهار کرد: باید با فرهنگ سازی و نهادینه کردن حرفه و مهارت از تنزل جایگاه مهارت آموزی در کشور جلوگیری شود و هر روز نیز به اهمیت و تقویت جایگاه و اهمیت مهارت آموزی با کیفیت بخشی به آموزش های مهارتی کمک کنیم.

دراهکی با تاکید بر اینکه پایه اقتصاد در گرو نیروی با مهارت است و ارتقا جایگاه مهارت در در استان بوشهر مستلزم کار فرهنگی است و نباید اجازه دهیم که همچنان نگاه تحقیر آمیزی به مهارت آموزی وجود داشته باشد، اضافه کرد: در شرایط فعلی کشور بسیاری از افرادی که دارای مدارک تحصیلی بالا هستند شاید بیکار باشند اما افرادی که دارای یک مهارت در حرفه هستند زمینه شغلی بهتر و بیشتری دارند و این امر نشان دهنده ضرورت تغییر رویکرد ما در مهارت آموزی دانش آموزان و دانشجویان است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مربیان آموزش فنی و حرفه ای رکن توسعه اشتغال در جامعه هستند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای میراث گرانقدر جامعه اند که به...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد