• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر : آموزش مهارت‌های دانش‌بنیان در مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش مهارت‌های نوین با رویکرد دانش‌بنیان در مراکز فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در نشست با فرماندار شهرستان تنگستان ،اظهار داشت: تولید، دانش بنیان و اشتغال‌زایی نیاز به مهارت دارد و با مهارت می‌توان کارآفرینی و اشتغال و تولید را توسعه داد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم و به ویژه وزیر تعان،کار و رفاه اجتماعی توجه ویژه‌ای به موضوع مهارت‌آموزی دارند افزود : می‌توان گفت یک تحول ، جهش و نهضت در موضع مهارت‌آموزی در حال انجام است.

دراهکی با بیان اینکه مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان بوشهر ارائه می‌شود،اضافه کرد: مهارت‌آموزی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای تبدیل دانستن به توانستن است و در این صورت می‌توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر به ظرفیت های شهرستان تنگستان در حوزه اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: نیازمند تدوین برنامه جامع آموزشی در سازمان‌های فنی و حرفه‌ای هستیم تا باتربیت نیروهای انسانی ماهر و کار بلد بر اساس نیازهای موجود در شهرستان‌ها زمینه کاهش بیکاری و بهبود تولید را فراهم آوریم.

وی از برنامه ریزی برای ارایه آموزش های مهارتی به 2000 نفر در سال جاری در شهرستان تنگستان خبر داد و بیان داشت: بدون شک افراد متقاضی اشتغال باید مهارت لازم را فرا بگیرند تا زمینه اشتغال آنان فراهم شود.

دراهکی به ارایه بیش از 100 حرفه مهارتی در بخش شهری و روستایی شهرستان تنگستان اشاره کرد و افزود: نگاه توسعه‌ای و تخصصی برای هدفمندسازی آموزش‌های مهارتی در سطح استان شکل گرفته و امیدواریم با حمایت همه جانبه مسئولان، شاهد بهره‌مندی مردم از آثار خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در این حوزه باشیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر خواستار حمایت ویژه از حوزه مهارت‌آموزی شد و تصریح کرد: مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان بوشهر ارائه می‌شود.

فرماندار شهرستان تنگستان نیز با بیان اینکه کمبود نیروی ماهر یکی از دلایل بیکاری در شهرستان تنگستان است،گفت: افزایش مهارت در دو بعد کمی و کیفی نیاز امروز بازار کار و برون رفت از معضل بیکاری است.

احمد لطفی  مهارت آموزی در محیط کار واقعی را با هدف ایجاد اشتغال، از تاکیدات رهبر معظم انقلاب برشمرد و افزود: با توجه به نیازسنجی، مهارت آموزی متناسب با شرایط بازار کار و اقلیم شهرستان تنگستان به صورت محصول محور ارائه ‌شود تا زمینه توسعه کارآفرینی و اشتغال برای جوانان تنگستانی فراهم خشود.

وی با تاکید بر اینکه تولید، دانش بینان و اشتغال‌زایی نیاز به مهارت دارد و با مهارت می‌توان کارآفرینی و اشتغال و تولید را توسعه داد، اضافه کرد: نیروی انسانی باعث توسعه کشور می‌شود و آموزش و کسب مهارت نیز باعث عزم نیروی انسانی در مسیر پیشرفت خواهد شد؛ بنابراین انسانی که مهارت نداشته باشد، نمی‌تواند اقدام مثبتی را در این زمینه انجام دهد.

لطفی با بیان اینکه همه جوانان جویای شغل باید به سمت مهارت آموزی سوق داده شوند،گفت: تمامی اقشار به ویژه جوانان، دانشجویان و فارغ‌ التحصیلان باید از ظرفیت های آموزش فنی و حرفه‌ ای برای حرفه آموزی استفاده کنند.

فرماندار تنگستان با تاکید بر اینکه مهارت آموزی جوانان و افراد جویای کار با جدیت در شهرستان دنبال خواهد شد،تاصریح کرد : مسئولان شهرستان تنگستان اجرای طرح‌های مهارت آموزی مبتنی بر نیاز بازار کار را با جدیت در دستور کار قرار دهند


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مربیان آموزش فنی و حرفه ای رکن توسعه اشتغال در جامعه هستند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای میراث گرانقدر جامعه اند که به...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد