• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر خبر داد؛ 60 استاندارد مهارتي در حوزه پرورش آبزيان در استان بوشهر تدوين شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: تفاهم نامه همکاری چهارجانبه آموزش فنی و حرفه‌ای ، شیلات،تعاوني صيادان و اتحاديه پرورش دهندگان ميگو استان بوشهر در راستاي تدوين استاندارد هاي آموزش در حوزه آبزي پروي منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهكي در آئين امضاء اين تفاهم نامه همكاري از تدوين 200 استاندارد آموزشي در حوزه پروش ماهي در قفسو پروش ميگو با همكاري اداره كل شيلات،تعاوني صيادان و  اتحاديه پرورش دهندگان ميگو در استان بوشهر خبر داد و افزود: این تفاهمنامه به منظور ایجاد هماهنگی و یکپارچه سازی فعالیتهای دستگاه هاي آموزشي و اجرايي در حوزه صيد و صيادي و نظارت بر آموزش‌های مهارتی در بخش شیلات و به منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های اجرایی طرفین با هدف تقویت و توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی منعقد شده است.

وي توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای و تربیت نیروی انسانی ماهر در بخش شیلات، افزایش مهارتهای شغلی شاغلین صنعت شیلات، ایجاد مهارت در علاقمندان شهری و روستایی به اشتغال در بخش شیلات و شناسایی ، تعریف و تدوین استاندارد مشاغل بخش شیلات استان را از مهمترين اهداف ايت تفاهم نامه دانست و اظهار كرد: با به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های چهار مجموعه می توان به نقش‌های پایدار و سرمایه‌ساز در حوزه صیادی و شیلات دست یافت.

دراهكي  اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک و انجام خدمات مطالعاتی و امکان سنجش مورد نیاز طرفین، برگزاری همایش های علمی – آموزشی، ارتقای سطح علمی مدرسان و مربیان آموزشی در بخش شیلات، توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی در حوزه شیلات استان، استفاده از امکانات تحقیقاتی کارگاهی متقابل براساس ضوابط موجود، تعامل و همکاری در المپیادهای ملی مهارت بخش شیلات و آبزیان را از ديگر اهداف مشترک اين تفاهم نامه دانست .

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با بيان اينكه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های متعددی در زمینه درآمدزایی دریایی است که  می توان آموزش‌های مهارتی را بر اساس این ظرفیت‌ها تدوین و به علاقه مندان  ارائه نمود ،اضافه كرد: ظرفیت خوبی برای ارتقای مهارت در حوزه شیلات وجود دارد که اداره كل آموزش فنی و حرفه‌ای با تربیت نیروی انسانی، کار در شیلات را کاربردی‌تر می‌کند.

مدير كل شيلات استان بوشهر هم با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان بوشهر در عرصه های شیلاتی گفت: آموزش و ارتقاء مهارت و توانمندسازی آبزی پروران، صیادان و بهره برداران شیلاتی در راستای تامین نیاز استان به نیروی انسانی دارای مهارت در زمینه ی های شیلاتی را از اهم اهداف این تفاهم نامه خواند.

علي بازدار با بیان اینکه بدون شک سیستم های آموزشی از جمله فنی و حرفه ایی می تواند کمک شایانی به ارتقای دانش و تخصص نیروهای مورد نیاز بخشهای صیدو صیادی و آبزی پروری ، کارگران و شیلاتی به‌ویژه صید و صیادی داشته باشد، خاطرنشان کرد: با اجرای این تفاهم نامه همکاری ، آموزش قشر علاقمند و جویای کار سازماندهی شده و با تهیه بانک اطلاعاتی و پتانسیلهای موجود امکان مدیریت و برنامه ریزی و اشتغال زایی در امر آبزی پروری و منابع جانبی بیش از پیش فراهم خواهد گردید .  

وي با بیان اینکه با توسعه مهارت هاي شيلاتي دربین جامعه شهری و روستایی به اشتغال در بخش شیلات در استان کمک های شایانی خواهد شد و اشتغال مولد و پایدار را شاهد خواهیم بود،افزود: با ارتقای کیفیت و توسعه در تکنیک‌های نوین پرورش ماهیان و آبزیان می‌توان بهره بیشتری را در این حوزه کسب کرد.

مدير عامل اتحاديه صيادان استان بوشهر هم  با بیان اینکه مهم‌ترین و حیاتی‌ترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است،اظهار کرد: مهارت‌آموزی می‌تواند کلید ارتقاء بهره وری و پیشرفت صیادان در صید و آبزی پروری شود و به‌طور مستقیم در افزایش تولید و بهره‌وری کشور نیز تأثیر بگذارد.

محمد كارگر توسعه آموزش های مهارتی را در حوزه صیادی و آبزی پروی مهم دانست و افزود: به واسطه آموزش های مهارتی امکان بروز شدن برای افراد شاغلی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارآیی شده اند فراهم می شود.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه دیر: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند

امام جمعه دیر گفت: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نقش مسابقات ملی مهارت در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کار وکارآفرینی بی بدیل است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهرگفت: مسابقات ملی مهارت بستر مناسب برای رقابت سالم بین مهارت...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته آشپزي به مهارت آموزی بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  از کسب دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي...

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی کلید دست یابی به کارآفرینی و اشتغال در هر منطقه اي است

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و تربیت نیروی ماهر در...

مدیرعامل پروپیلن جم: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی در راستای توسعه متوازن است

 مدیرعامل پروپیلن جم گفت: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی مؤثر در راستای توسعه متوازن است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 19 هزار نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماهه اول سال جاري 19 هزار و 316 نفر با شركت در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد