• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی، سنگ زیربنای موفقیت در سال توليد،پشتيباني ها،مانع زدايي ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و توانمندسازی نیروی انسانی یکی از گام های اساسی در رسیدن به جهش تولید است که می تواند در رونق اشتغال نیز موثر باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهكي در بازديد از مراكز آموزش فني و حرفه اي شهرستان بوشهر با بيان اينكه مهارت آموزی نیاز تمام جویندگان کار است،اظهار داشت: نقش مهم  مهارت آموزی و كارآفريني و تآثير آن در رشد و توسعه اقتصادي، توانمند سازي منابع انساني، اشتغال زايي، استقرار و توسعه عدالت اجتماعي، حضور گسترده و فعال در بازارهاي جهاني، فقرزدايي و افزايش اميد به زندگي، بر كسي پوشيده نيست و این امر می تواند نقش به سزایی در رونق اشتغال و کارآفرینی بازی کند.

وي تصريح كرد: دنياي امروز به انقلاب در حوزه مهارت فکر می کند,به دلیل اینکه هر آنچه حاصل داشته ها بر پایه تجارب گذشته است با تحول بر حوزه بازارو تقاضا و اثرات شگفت انگیز تکنولوژی و فناوری اطلاعات بر بازار امروز همه جهان احساس نیاز می کنند که باید به وسعت اثرات و نفوذ وتوسعه بخشی تکنولوژی به همان وسعت هم باید به سمت نیروی توانمندی بریم که از عهده بودن بر نقش پایدار و منعطف بر بیاید.

دراهكي با بيان اينكه سنگ زيربناي موفقيت ،‌ به درك ارزش مهارت ها از سوي افراد ، ‌شركت ها و دستگاه‌هاي دولتي وابسته است، افزود: بيشتر افراد و سازمان ها بايد متقاعد شوند كه موفقيت درآينده وابسته به ارتقا سطح مهارت‌هايشان است. اگر افراد و سازمان‌ها باور كنند كه ارتقا مهارت ها امري ارزشمند است آن را در اولویت قرار مي دهند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر ادامه داد:اگر در گذشته عمر مهارت تا 60سالگی با آموختن در 20سالگی آدم را همراهی می کرد,این عمر مهارت به 5سال تقلیل یافته است. اگر در قبل یک آهنگر می توانست از صنف خود استفاده کند, اما اکنون دیگر کاربرد ندارد, به نوعی برخی مهارت ها دیگر برد ندارد.

دراهكي با تبیین جایگاه مهارت در زندگی امروزی اضافه كرد: گسترش و توسعه آموزش هاي مهارتي و توانمندي از منابع كارآمد انساني راه را براي تحقق شعار سال هموار مي نمايد و اهتمام به اين مقوله نويد بخش افق روشن براي اشتغال پايدار جوانان است.

وي با اشاره به اينكه با توجه به تغيير ماهيت كسب و كار بايد ضمن استفاده و بهره وري از شيوه هاي موجود آموزش و حفظ اشتغال ، برنامه ريزي لازم براي مهارت آموزي از طريق شيوه هاي نوين و متناسب با شرايط آينده مد نظر قرار گيرد،گفت: هر تعداد بیکار و شاغل در جامعه داریم نیاز به مهارت دارند،  باقی ماندن بر روش گذشته نمی تواند ماندگاری فرد بر کار را تضمین کند. همانطور که در نظام اداری به آموزش ضمن خدمت کارمندان می پردازیم در بخش کارگری یا اصناف هم این موضوع باید مورد توجه باشد، 17 گروه تحت آموزش‌های مهارتی سازمان فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرند، وقتی به دامنه وسیع مخاطبان می‌نگریم نیاز است بدانیم چگونه باید متناسب با تغییرات روز آنها را آموزش دهیم.

دراهكي با بيان اينكه در زمینه مهارت آموزی راه نرفته بسیار داریم اگر در قرن 20 بودیم کافی بود ولی قرن 21 متفاوت تراز قرن گذشته است و فضایی که در حوزه اشتغال است فضای بسیار پیچیده اي می باشد،افزود: بر این اساس ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با محور تقویت و کسب مهارت لازم برای ورود به عرصه اشتغال و افزایش کیفیت تولیدات صورت گرفته است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با بیان اینکه توانایی انجام هر کار منجر به ارزش افزوده، با مهارت تعریف می‌شود، افزود: مهارت‌افزایی نقش مهمی در کاهش بیکاری و توانمندسازی جامعه دارد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه دیر: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند

امام جمعه دیر گفت: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نقش مسابقات ملی مهارت در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کار وکارآفرینی بی بدیل است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهرگفت: مسابقات ملی مهارت بستر مناسب برای رقابت سالم بین مهارت...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته آشپزي به مهارت آموزی بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  از کسب دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي...

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی کلید دست یابی به کارآفرینی و اشتغال در هر منطقه اي است

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و تربیت نیروی ماهر در...

مدیرعامل پروپیلن جم: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی در راستای توسعه متوازن است

 مدیرعامل پروپیلن جم گفت: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی مؤثر در راستای توسعه متوازن است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 19 هزار نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماهه اول سال جاري 19 هزار و 316 نفر با شركت در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد