• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: بی مهارتی به بیکاری دامن زد؛ آینده کاری جوانان استان بوشهر در گرو تخصص گرایی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهرگفت: تخصص گرایی در حالی نقش موثری در تامین آینده شغلی افراد دارد که با وجود آمار بیکاری و جمعیت جوان استان بوشهر، روند مهارت آموزی در این استان بايد با حمايت همه مسئولان و صنايع شدت بگيرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهكي در نشست شوراي اداري آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر كه بصورت يدئو كنفرانس برگزار شد ،با بيان اينكه استان بوشهر به عنوان قطب انرژي کشور نبايد جوان بي مهارت و بيكار داشته باشيد،افزود: با انعقاد قرارداد جديد با منطقه ویژه پارس جنوبی، مهارت‌آموزی حرفه‌های مورد نیاز پارس جنوبی در بيش از 50 حرفه مهارتي بر اساس نياز صنايع جنوب استان در مراکز آموزشی استان بوشهر آغاز خواهد شد و با ایجاد نمایندگی فنی و حرفه‌ای در بخش‌ها تلاش می‌شود آموزش‌ها به همه مناطق استان گسترش یابد.

وي با بیان اینکه هم اکنون 15 مرکز ثابت و 6 مركز سيار آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح شهرستان‌های استان فعال هستند اضافه كرد: با ایجاد مراكز جديد در شهرستان عسلويه و شعبه های جدید آموزش فنی وحرفه‌ای در بخش‌ها و گسترش آموزش‌های مهارتی در روستاها  زمینه مهارت‌آموزی و توانمندسازی نیروی‌های بومی برای بهره‌مندی از بازار اشتغال استان فراهم می‌شود.

دراهكي با تاكيد بر اينكه مهارت آموزي پايه و اساس رونق اشتغال در هر جامعه اي است،اظهار داشت: در گذشته باور بر این بود که با رفتن به دانشگاه می توان به شغل مناسب دست پیدا کرد اما گذشت زمان و رشد روز افزون  جمعیت ثابت کرد که این باور غلط است و مهارت آموزی جایگزین خوبی برای مدرک دانشگاهی برای یافتن شغل مناسب است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي بوشهر بر اشاعه آموزش هاي مهارتي در همه مناطق استان بوشهر تاكيد كرد و  گفت: لازم است تا جوانان تخصص گرایی را در اولویت خود قرار دهند تا بتوانند آینده شغلی خود را تضمین کنند، چرا که نداشتن مهارت‌های شغلی مورد نیاز بازار کار، سبب می شود تا نرخ بیکاری در یک جامعه افزایش پیدا کند.

دراهكي با بيان اينكه بخش عمده ۹۰۰ کیلومتري نوار ساحلی استان بوشهر را صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در اختیار گرفته‌اند و انتظار مردم این است که جوانان این استان در این صنایع مشغول به کار شوند و از مزایای آن بهره‌مند باشند و اين مهم محقق نمي شد جزء با فرگيري آموزش هاي مهارتي مورد نياز صنايع استان توسط جوانان جوياي كار در مراكز آموزش فني و حرفه اي .

وي با بیان اینکه بيش از ۸ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف تدوین شده و از نظر ظرفیت‌های مهارتی کمبودی احساس نمی‌شود خاطر نشان کرد: فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای برای توانمندسازی جوانان این استان در همه رشته‌ها به خصوص حوزه نفت و گاز و حرفه‌های جنبی دارد و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي با اشاره به اينكه استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف دارد و تلاش شده آموزش‌های مهارتی متناسب با این ظرفیت‌ها ارائه شوند،بيان كرد: آموزش مهارتی بر اساس نیازسنجی شرکت‌ها و صنایع مستقر در منطقه پارس جنوبی برگزار مي شود تا نیرو‌های آموزش‌دیده در کوتاه‌ترین زمان ممکن جذب بازار کار شوند.

 ‎

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه دیر: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند

امام جمعه دیر گفت: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نقش مسابقات ملی مهارت در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کار وکارآفرینی بی بدیل است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهرگفت: مسابقات ملی مهارت بستر مناسب برای رقابت سالم بین مهارت...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته آشپزي به مهارت آموزی بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  از کسب دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي...

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی کلید دست یابی به کارآفرینی و اشتغال در هر منطقه اي است

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و تربیت نیروی ماهر در...

مدیرعامل پروپیلن جم: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی در راستای توسعه متوازن است

 مدیرعامل پروپیلن جم گفت: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی مؤثر در راستای توسعه متوازن است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 19 هزار نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماهه اول سال جاري 19 هزار و 316 نفر با شركت در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد