• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نیروی جوان ، پویا و با مهارت از مهمترین عوامل توسعه در هر جامعه ای است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: جهش تولید نیازمند جهش مهارتی در بکارگیری استعدادها و ایده‌های جوانان خلاق و پرانگیزه در تمامی بخش‌های کشور است.

به گزارش روابط عمومی ا داره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر ، عبدالمجید دراهکی در آئین تجلیل از مدال آور استان بوشهر در رشته لوله کشی نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت  از مهارت آموزی به عنوان موتور محرکی در جهت ایجاد اشتغال و حل معضل بیکاری یاد کرد که می تواند به تغییر نگاه به مقوله مهارت آموزی در کشور منجر شود.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت خوب استان بوشهر در جهت حضور حداکثری در مسابقات ملی مهارت استفاده شود، افزود: توانمندی و استعدادهای جوانان این استان بیش از این است و باید با همت و پشتکار آنها و حمایت مسئولان استانی شاهد درخشش این افراد در رقابت های جهانی نیز باشیم.

دراهکی از جوانان و نيروي انساني به عنوان سرمایه های عظيم کشور ياد كرد و اضافه کرد: استان بوشهر داراي استعدادها و پتانسیل های سرشاری است که اين ظرفيت هاي بزرگ نوید بخش آینده ای روشن برای این استان است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با تبیین جایگاه مهارت در زندگی امروزی گفت: گسترش و توسعه آموزش هاي مهارتي و توانمندي از منابع كارآمد انساني راه را براي تحقق شعار سال جه هموار مي نمايد و اهتمام به اين مقوله نويد بخش افق روشن براي اشتغال پايدار جوانان است.

دراهکی با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده است تا نیازهای بازار کار را مرتفع کند افزود: ۷۵ درصد کارآموزیانی که دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای را به اتمام رسانده‌اند در همان دوره ای که آموزش دیده‌اند وارد بازار کار شده‌اند و این مهم نشان از نیازسنجی صحیح بازار کار و اجرای دقیق برنامه‌های آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه استقبال والدین برای حضور و شرکت فرزندان و جوانان در دوره‌های مهارتی بسیار پایین است تصریح کرد: اهمیت والدین به مدرک‌گرایی یکی از عوامل عدم حضور فرزندان خود در دوره‌های مهارت‌آموزی است که طی سالیان متمادی در فرهنگ مردم این مرز و بوم رسوخ کرده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به اینکه از کودکی فرزندانمان را با فرهنگ مهارت‌آموزی و لزروم فراگیری مهارت آشنا نمی‌کنیم  و این فرهنگ نهادینه نشده است تاکید کرد: شاید این اشکال برگرد به متولیان امر که از دوران دبستان همانند بسیاری از کشورها در حوزه مهارت‌آموزی به فرزندان ترویح فرهنگ مهارت آموزشی یادآوری  نشده است.

دراهکی  با اشاره به تدوین هشت هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف اضافه کرد: هیچ کمبودی از نظر ظرفیت‌های مهارتی احساس نمی‌شود.

وی با بیان  اینکه تلاش گسترده‌ای را داشته‌ایم تا آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازها و شرایط استان بوشهر ارائه شود،گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای برای توانمندسازی جوانان این استان در همه رشته‌ها به خصوص در حوزه های مورد نیاز صنایع استان بوشهر دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در پایان با بیان اینکه نگاه تحول گرایانه به فنی و حرفه ای انگیزه بالایی ایجاد می کند، از مهارت آموزی به عنوان موتوری محرکی در رفع معضل بیکاری یاد کرد که می تواند نگاه به مقوله مهارت آموزی در کشور را تغییر دهد.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه دیر: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند

امام جمعه دیر گفت: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نقش مسابقات ملی مهارت در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کار وکارآفرینی بی بدیل است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهرگفت: مسابقات ملی مهارت بستر مناسب برای رقابت سالم بین مهارت...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته آشپزي به مهارت آموزی بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  از کسب دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي...

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی کلید دست یابی به کارآفرینی و اشتغال در هر منطقه اي است

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و تربیت نیروی ماهر در...

مدیرعامل پروپیلن جم: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی در راستای توسعه متوازن است

 مدیرعامل پروپیلن جم گفت: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی مؤثر در راستای توسعه متوازن است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 19 هزار نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماهه اول سال جاري 19 هزار و 316 نفر با شركت در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد