• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق استان بوشهر ارائه می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته با فرمانداران و روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی بر اساس نیاز مناطق و ظرفیت های اشتغالزایی در سطح استان بوشهر ارایه می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر  با تاکید بر توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در نقاط شهری و روستایی استان،اظهار داشت: با در نظر گرفتن ظرفیت های آموزشی در سطح استان بیش از 21 هزار نفر در سال جاری در بخش دولتی و 20 هزار نفر در بخش خصوصی فنی و حرفه ای دانش و مهارت فنی را فرا خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر با توجه به اهمیت توسعه مهارت آموزی در استان تاکنون ۴۲ تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی مختلف در زمینه مهارت آموزی امضا شده‌است،افزود: با نگاهی به کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به راحتی می‌توان پی برد که مهارت برای امرار معاش بیشتر از مدرک گرایی سودمند است به گونه‌ای که حدود دو سوم مهارت آموزان مراکز را افرادی با مدارک عالی تحصیلی همچون دکترا و کارشناسی ارشد تشکیل می‌دهند.

دراهکی با تاکید بر اینکه مهارت آموزانی که از تجربه افراد موفق و کارآفرین استفاده می‌کنند و با مشغول شدن در رشته‌های مورد علاقه خود هدف‌های اقتصادیشان را پی می‌گیرند در پیشبرد اهداف اشتغالزایی در جامعه مفید خواهند بود،اضافه کرد: امروز ۴۰ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند و فرد بعد از ۱۶ سال تحصیل وقتی وارد بازار کار می‌شود متوجه خلأ عمیق نداشتن مهارت فنی شده به همین دلیل ۷۰ درصد کارآموزان فنی و حرفه‌ای دانشگاهی هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر اینکه فقر مهارت فنی ریشه در خانواده‌ها دارد تاکید کرد: همه آرزوهای پدر و مادران برای فرزندانشان تحصیل در رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی است هرچند منکر این آموزش‌ها نیستم اما خانواده‌ها باید فرزندان‌ خود را به فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تشویق کنند.

دراهکی به ظرفیت های آموزش و مهارت در حوزه دریا و دریانوردی در استان بوشهر اشاره کرد و گفت: اشتغال یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌ها در استان بوشهر است که ظرفیت دریا می‌تواند بسیاری از نیازهای اشتغال در استان بوشهر را پوشش دهد.

وی با اشاره به ارائه بیش از ۲۰۰ حرفه مهارتی در حوزه صنایع دریایی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: دریای بوشهر فرصت بسیار خوبی برای توسعه اشتغال در استان است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر  با اشاره به توسعه آموزش‌های مهارتی در حوزه صنایع دریایی در شهرهای ساحلی استان بیان کرد: تلاش می‌شود با افزایش مهارت جوانان جویای کار، زمینه اشتغال در حوزه دریا تقویت شود.

دراهکی به حوزه آموزش در صنایع هم اشاره کرد و افزود: نخستین تفاهم‌نامه صلاحیت حرفه ای شاغلین با مجتمع گاز پارس جنوبی  با هدف آموزش و صدور گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای برای مشاغلی که در سازمان فنی و حرفه‌ای کد استاندارد دارند منعقد و در این راستا چندین دوره آموزشی نیز برگزار شد که نیاز به توجه ویژه مراکز جنوب استان به این مقوله دارد.

وی  با بیان اینکه آموزش و مهارت زمینه ساز توسعه بهره وری در صنایع است، تصریح کرد: جنوب استان بوشهر  باید به مرکز کار و مهارت تبدیل شود و به‌گونه‌ای باشد که مقام‌های ملی کشور نگاه توسعه‌ای در ارتباط با مهارت را به راحتی در این منطقه لمس کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه  ای بوشهر  به مهارت آموزی بیش از 15 هزار نفر در استان بوشهر در راستای تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در طول سال های گذشته خبر داد و افزود: افرادی که دارای مهارت هستند اشتغال‌پذیری بیشتری نسبت به افراد فاقد مهارت دارند ولی آنچه مهم است آموزش‌های مهارتی باید مبتنی بر تقاضای بازار کار باشد که برای تحقق این امر لازم است پیوند بین صنعت و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای بیشتر شود.

دراهکی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و مناسب در زمینه توسعه مهارت‌افزایی، بیان کرد: در استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه آموزش های مهارتی بر اساس نیاز مناطق وجود دارد که باید به خوبی از این ظرفیت استفاده شود.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه دیر: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند

امام جمعه دیر گفت: مددجویان شهرستان دیر برای اشتغال و کارآفرینی توانمند شوند.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نقش مسابقات ملی مهارت در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کار وکارآفرینی بی بدیل است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهرگفت: مسابقات ملی مهارت بستر مناسب برای رقابت سالم بین مهارت...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رشته آشپزي به مهارت آموزی بوشهري رسيد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  از کسب دیپلم افتخار نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بيش از هزار و هفتصد نفر از آسيب ديدگان و در معرض آسيب اجتماعي...

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي و كارآفريني با اشتغال پیوندی جدا نشدني دارد

رئيس مركز سنجش و ارزشيابي مهارت فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: کارآفرینان با حضور درکلاس های فنی و...

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی کلید دست یابی به کارآفرینی و اشتغال در هر منطقه اي است

معاون آموزش،پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و تربیت نیروی ماهر در...

مدیرعامل پروپیلن جم: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی در راستای توسعه متوازن است

 مدیرعامل پروپیلن جم گفت: توجه به مهارت افزایی دانش آموزان گامی مؤثر در راستای توسعه متوازن است.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 19 هزار نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماهه اول سال جاري 19 هزار و 316 نفر با شركت در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد