• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

۲۷۰ حرفه آموزش مهارتی استاندارد در حوزه شیلات، سواحل، نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر تدوین شده و امسال نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، در تقویم جمهوری اسلامی ایران از 31 تير تا 6 مرداد به‌عنوان هفته کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نام‌گذاری شده است که در این راستا به اهمیت مهارت‌آموزی و نقش آن در اشتغال و کارآفرینی پرداخته می‌شود. آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در توسعه اقتصادی نقش مهم و ویژه‌ای دارد به‌گونه‌ای که بسیاری از کشور‌ها برای ایجاد تحول در توسعه اقتصادی به نظام آموزش مهارتی توجه قابل توجهی دارند و سبب سرمایه‌گذاری در بخش‌های حرفه آموزی بر اساس ظرفیت‌های مناطق می‌شود.

استان بوشهر در کنار خلیج‌فارس از ظرفیت‌های مهم و قابل توجه اقتصادی، صنعتی، خدماتی و اشتغال‌زایی در بخش‌های گوناگون برخوردار است که این مهم سبب ارتقا جایگاه استان در تولید ناخالص ملی شده است.  در کنار سواحل و دریای خلیج‌فارس، قابلیت‌های مهم دیگری در حوزه‌های محصولات فرآوری، کشاورزی، تولیدات صنایع دستی و صنایع پایین‌دست وجود دارد که نقش تاثیرگذاری در تولید صادرات و اشتغال دارد. در راستای این ظرفیت‌ها، آموزش‌های مهارتی می‌تواند نقش مهم و ممتاز در فراهم کردن اشتغال جوانان در شهرها و روستاهای استان بوشهر ایفا کند.

270 حرفه آموزش مهارتی استاندارد در استان بوشهر تدوین شد

مدیرکل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به تدوین استاندارد آموزش‌های مهارتی در استان بر اساس قابلیت‌های استان اظهار داشت: به سبب اینکه قبلاً تدوین استاندارد مهارت‌آموزی در مرکز کشور انجام می‌شد به همین سبب در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، سواحل، شیلات استانداردهای قابل توجهی تدوین نشده بود و برای توانمندسازی نیروها دچار مشکل بودیم.

عبدالمجید دراهکی از تدوین 270 حرفه آموزش مهارتی استاندارد در حوزه شیلات، سواحل، نفت، گاز و پتروشیمی خبر داد و بیان کرد: در این راستا 200 حرفه در حوزه صنایع گاز و پتروشیمی به تأیید استاندارد ملی مهارت رسید.

وی با اشاره به تدوین 50 حرفه استاندارد مهارت‌آموزی در حوزه شیلات خاطر نشان کرد: در این راستا 29 حرفه آموزش فنی و حرفه‌ای در دیگر حوزه‌ها بر اساس ظرفیت تولیدی و اشتغال‌زایی شامل کارآفرینی‌های ساحلی، تعمیرات دریایی و حوزه‌های تخصصی مکانیک و الکترونیک با استانداردهای ملی در استان بوشهر تدوین شد.

20 هزار نفر در استان بوشهر مهارت‌آموزی شدند

مدیرکل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال گذشته از 20 هزار نفر کارآموزی که مهارت‌آموزی شدند، به‌صورت تخصصی آماده حضور در بازار شدند بر اساس آمارهای استخراجی، به‌طور متوسط حرفه‌های آموزشی مانند نفت، گاز و پتروشیمی، با ارجعیت ایمنی و HSE حوزه‌های ابزار دقیق بیشترین تعداد کارآموز در دوره‌های مهارت‌آموزی در استان بوشهر به خود اختصاص دادند.

دراهکی، حوزه‌های فناوری، اطلاعات و ارتباطات، نگهداری و تعمیرات خودرو، برق ساختمان و صنعتی، پوشاک، صنایع غذایی، مشاغل خانگی، نجاری و صنعتی را از دیگر حوزه‌های مهارت‌آموزی در استان بوشهر دانست که بیشترین حجم کارآموز داشته است.

وی با بیان اینکه کارآموزان و مهارت آموزان که موفق به اخذ گواهینامه بین‌المللی می‌شوند حداقل 80 درصد آنها کارآفرین و یا در بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های تولیدی مشغول می‌شوند گفت: بر اساس شعار امسال یکی از عوامل اصلی به‌عنوان پشتیبان بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و رفع کننده موانع باشد استفاده از انسان‌های توانمند، متخصص و کارآمد است که از مأموریت‌های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای محسوب می‌شود.

راه‌اندازی نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در استان بوشهر

مدیرکل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه با بنگاه‌های اقتصادی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با مراکز مهم صنعتی و اقتصادی مانند منطقه ویژه اقتصادی پارس ، مجتمع گاز پارس جنوبی، شرکت صنعتی دریایی صدرا، نیروگاه اتمی، شرکت‌های پرورش ماهی و میگو، صنایع فرآوری محصولات کشاورزی و نخیلات منعقد شده که نیروهای مورد نیاز این بنگاه‌های اقتصادی مهارت‌آموزی و توانمند می‌شوند و در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

دراهکی با بیان اینکه عملیات راه‌اندازی نخستین مرکز آموزش مهارت صنایع دریایی در استان بوشهر آغاز شده است تصریح کرد: تا پایان امسال، ساخت و تجهیز نخستین مرکز آموزش صنایع دریایی استان به پایان می‌رسد و راه‌اندازی می‌شود.

وی از ادامه آموزش‌های مهارتی در شرایط کرونایی خبر داد و بیان کرد: در نیمه نخست امسال حدود 10 هزار نفر با فراگیری دوره‌های مهارت‌آموزی وارد بازار کار شوند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر خبر داد؛ 60 استاندارد مهارتي در حوزه پرورش آبزيان در استان بوشهر تدوين شد

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: تفاهم نامه همکاری چهارجانبه آموزش فنی و حرفه‌ای ،...

تفاهم نامه همكاري آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم پزشكي استان بوشهر منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  و دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با هدف...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی، سنگ زیربنای موفقیت در سال توليد،پشتيباني ها،مانع زدايي ها

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مهارت آموزی و توانمندسازی نیروی انسانی یکی از گام های اساسی...

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: بی مهارتی به بیکاری دامن زد؛ آینده کاری جوانان استان بوشهر در گرو تخصص گرایی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهرگفت: تخصص گرایی در حالی نقش موثری در تامین آینده شغلی افراد دارد که با...

مدیرکل آموزش فنی حرفه ای خاستان بوشهر خبر داد : کسب رتبه برتر آموزش فنی و حرفه ای در بيست و چهارمين جشنواره شهید رجایی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: رتبه برتر بیست و چهرمين جشنواره شهید رجایی استان...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر در سامانه سامد به درخواست هاي مردمي پاسخ داد

بمناسبت هفته دولت عبدالمجید دراهکی مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر با حضور در مرکز ارتباط مردم و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نیروی جوان ، پویا و با مهارت از مهمترین عوامل توسعه در هر جامعه ای است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: جهش تولید نیازمند جهش مهارتی در بکارگیری استعدادها و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت‌آموزی بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق استان بوشهر ارائه می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته با فرمانداران و روسای مراکز آموزش فنی...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد