• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان فنی و حرفه ای تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،محمد شریعتمداری در آیین رونمایی از طرح ایجاد ۱۴۰۰ مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی و رونمایی از یک هزار استاندارد آموزش مهارت، که با حضور "علی اوسط هاشمی" رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل این سازمان برگزار شد گفت: ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی باعث شد آموزش فنی و حرفه ای با کار و شغل کارگران عجین شود و آنها بتوانند مهارت های خود را ارتقا دهند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این مراکز همچنین باعث شدند کسانی که به دنبال شغل هستند هم بتوانند آموزش ببینند

شریعتمداری به تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت: این یادداشت تفاهم به منظور افزایش مهارت بین توانخواهان تنظیم شده است که با اجرایی شدن آن استعدادهای عظیمی که در فرزندان بهزیستی وجود دارد شکوفا می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای و سازمان بازنشستگی کشور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: مهارت آموزی تنها مختص به جوانان نیست، بلکه کسانی که سال‌ها کار کرده  و اکنون بازنشسته شده اند،  می توانند با مهارت های جدیدی آشنا شوند و عنصر مهم تری در جامعه باشند

شریعتمداری به تفاهم نامه سه جانبه سازمان فنی و حرفه ای، معاونت امور تعاون و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: ارتقای مهارت تعاونگران کشور برای ما بسیار حائز اهمیت بود و این تفاهم نامه به منظور نظام مند کردن آموزش های تعاونی تنظیم شده است

وی افزود: از جمله اهداف معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در این تفاهم نامه سه جانبه، ارتباط وسیع بین تامین منابع فعالیت های اشتغال زا در کشور ،صیانت از مشاغل موجود و پایداری سازی مشاغل را می توان برشمرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اقتصاد ما نیازمند به روز شدن است و در این راستا باید خود را با تغییر جامعه کار همسو و همساز  و به سمت آن حرکت کنیم‌ .

رشد ۱۱۱درصدی مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی در سازمان فنی حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین اعلام کرد: مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی در سازمان فنی حرفه ای کشور در هجده ماه گذشته ۱۱۱ درصد رشد داشته‌اند.

وی با قدردانی از زحمات علی اوسط هاشمی در ارتقاء نهضت مهارت افزایی گفت: نهضت مهارت افزایی که فرمایش مقام معظم رهبری است، با توجه و پیگیری رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور در مدت زمان کوتاهی تحقق یافت و با تلاش های ایشان قدم های موثری در این زمینه برداشته شده است.

 شریعتمداری، حرکت سازمان فنی و حرفه ای به سمت حکمرانی و سپردن مهارت آموزی به بخش خصوصی و تعاونی برای پر کردن شکاف های آموزش مهارتی در ایران را ستودنی خواند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : نهضت مهارت افزایی با مشارکت مردم واجتماع محور کردن آموزش‌ های فنی و حرفه ای‌ محقق می شود.

وی با بیان اینکه در تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت توسعه کارافرینی و اشتغال به موضوع آموزش کارآفرینی هم پرداخته شده است ، این موضوع را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اینکه افراد  هم خود شغل داشته باشند و هم کارآفرینی کنند برای ما حائز اهمیت است . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خواست ریل گذاری تثبیت شده ای در خصوص نهضت مهارت افزایی داشته باشند تا دولت های بعد هم بتوانند به درستی این مسیر را دنبال کنند.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و حرفه اي  جوار کاگاهي در راستاي ارتقاء دانش فني و مهارتي شاغلين صنايع در استان بوشهر راه اندازي مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در جلسه شوراي اداري آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر که بصورت ويدئو کنفرانس برگزار شد،اظهار داشت: 2 مرکز آموزش جوارکارگاهي در شرکت کشتي سازي صدرا و منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در استان بوشهر مشغول به فعاليت هستند که بنا به سياست هاي سازمان در جهت توانمندسازي شاغلين صنايع اين مراکز در سال جاري در سطح  استان به 22 مرکز افزايش خواهد يافت.

وي با بيان اينکه صیانت از نیروی کار و ارتقای مهارت منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزشی ضمن کار محقق و مجوزهای مورد نظر در بخش صنایع و اتحادیه ها صادر می شود،افزود: ارتقا مهارت تکنسین‌ها، کارگران و کارکنان صنایع و صنوف یکی از اهداف آموزش‌های مهارتی در جهت توسعه و شکوفایی مهارتی کشور است و راه اندازی مراکز جوار کارگاهی در این راستا راه اندازي مي شود.

دراهکي به راه اندازي 12 مرکز مديريت مهارت و مشاوره شغلي در دانشگاه هاي استان نيز اشاره کرد و بيان داشت: 2 مرکز مديرت مهارت و مشاوره شغلي در دانشگاه خليج فارس و دانشگاه آزاد واحد خورموج راه اندازي شده که با توجه به نياز دانشگاه ها به آموزش هاي مهارتي اين تعداد در دانشگاه هاي استان به 14 واحد خواهد رسيد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با بیان اینکه کشوری توانمند به لحاظ اقتصادی، نیازمند تربیت دانشجویانی است که اهل ریسک باشند و این امر نیازمند آموزش مهارت است اظهار کرد: با مشاوره‌های شغلی درست می توان دانشجویان را در زمینه شغلی هدایت کرد .

وي به ايجاد مراکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی ویژه زندانیان نيز اشاره کرد و گفت: به همکاري اداره کل زندان ها و اقدامات تاميني استان در سال جاري 3 مرکز مهارت آموزي و مشاوره شغلي در زندان هاي شهرستان بوشهر و دشتي نيز راه اندازي خواهد شد.

دراهکي از مهارت آموزي 1200 مددجوي زندان هاي استان در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: این مراکز که در زمینه مهارت آموزی بر پایه نیازسنجی، استعدادیابی و مشاوره‌های تخصصی شغلی ویژه زندانیان زیر نظر اداره کل زندان ها فعالیت خواهند کرد با هدف توانمندسازی زندانیان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها پيش بيني شده است.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر  یادآور شد: برنامه ریزی برای توانمندسازی مجرمان اصلاح شده برای ورود به بازار کار و ایجاد شغلی پایدار با مهارت خاص خود از اهداف این طرح است زیرا بیکاری و مشکلات اقتصادی ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی و جرائم است.

دراهکي  با بیان اینکه مهارت افزایی و آموزش امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود، تصريح کرد: توانمندسازی افراد جامعه با ارائه مهارت امکان پذیر است و این مهم  زیربنای اقتصاد مقاومتی و توليد  است.

وي به برنامه ريزي آموزشي براي مهارت آموزي بيش از 22 هزار نفر در بخش دولتي و 18 هزار نفر در بخش خصوصي با توجه به شرايط خاص جامعه در سال جاري اشاره کرد و افزود: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی، اشتعال مولد، توسعه پایدار و برای رسیدن به تولید بيشتر ما باید از مسیر مهارت بگذریم یعنی اگر بخواهیم به اقتصاد مقاومتی برسیم نیروی انسانی ما باید دارای مهارت باشد که باید از طرف سیاست گذاران ، برنامه ریزان ، جوانان و خانواده به آن توجه ویژه شود.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و افراد در معرض آسيب هاي اجتماعي با همکاري معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري و بهزيستي  استان بوشهر در سال 1399 صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در نشست برنامه ريزي آموزش هاي مهارتي در حوزه آسيب هاي اجتماعي در سطح استان بوشهر ،اظهار داشت: توانمند سازي آسيب ديدگان و افراد در معرض آسيب هاي اجتماعي در قالب آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي از مداخلاتي است که باعث تغيير رفتار، ارتقاء وضعيت معيشت و در نهايت ارتقاء سطح زندگي آنها مي شود.

وي با بيان اينکه اين آموزش ها در 360 دوره آموزشي و با تنوع 180 حرفه آموزشي در حوزه آسيب هاي اجتماعي ،پناهندگان خارجي،زنان سرپرست خانوار،زنان خانه دار،ساکنين سکونتگاه هاي غير رسمي،زندانيان و افراد داراي معلوليت برگزار شده است ،افزود: از اين تعداد هزار و 123 نفر در بخش كارگاههاي زندان، 618 نفر در در كمپ ها و مراكز درمان اجباري و معتادين بهبود يافته و زنان بد سرپرست  بي سرپرست،842 نفر در بخش زنان سرپرست خانوار  ،122 نفر در بخش زنان خانه دار  آموزشهاي مهارتي را فرا گرفتند.

دراهکي با اشاره به ارائه آموزشهاي مهارتي به زندانيان استان، هدف از ارائه اين آموزشها را ايجاد انگيزه، اميد به زندگي و كمك به اشتغال آنها پس از آزادي عنوان كرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر توانمندسازی افراد نیازمند را یکی از ضرورت های کاری فنی و حرفه ای عنوان و تصریح کرد: امیدواریم در راهی که قدم برمی داریم، در راستای تحولات اجتماعی و اقتصادی، اثربخشی موثر داشته باشیم.

دراهکي با بیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر امسال طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی با ارائه آموزش‌های مهارتی و فنی اجرا می‌شود، اضافه کرد: در حوزه سکونت‌گاه‌های غیر رسمی 272 نفر، در حوزه پناهندگان و اتباع خارجی 75 نفر و در بخش ساکنین مناطق محروم و مرزی نیز 54 نفر با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانمند شده‌اند.

وي مهارت‌آموزی را پایه و اساس کاهش جرم و بزهکاری در جامعه دانست و تصریح کرد: بر همین اساس این اداره کل در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم کردن زمینه اشتغال موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه شود.

دراهکی از توانمندسازی 143 نفر از معلولین تحت حمایت بهزیستی در استان خبر داد و گفت: آموزش مهارت به اقشار در معرض آسیب می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش داده و بخش مهمی از مشکل بیکاری در جامعه را مرتفع کند.

 

 

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه کارگری، استان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در اين پيام آورده است؛

نامگذاری 5  لغايت 11 ارديبهشت به عنوان "هفته کار و کارگر" فرصتی را فراهم کرده است تا اهمیت کار و تلاش و کرامت کارگران شریف که نقش بی‌بدلیلی در خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور از خود نشان داده‌اند، مورد تجلیل و تکریم قرار گیرد.

بی تردید نقش جامعه شریف کارگران در به حرکت درآوردن چرخ های اقتصاد کشور، رونق تولید و نهایتا حفظ استقلال و آزادی ملت بزرگ ایران اسلامی، نقشی خطیر است؛ با توجه به شرایط خطیر کشور، تحریم های حداکثری اعمال‌شده، تبعات بیماری کرونا، حوادث غیرمترقبه و تبعات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها, جامعه کارگری همچون گذشته با تعهد و مجاهدت خالصانه خود, چرخه اقتصاد کشور را به تحرک و جنبش واداشته و در سالی که بنا به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب به سال " تولید،پشتيباني ها،مانع زدايي ها " نامگذاری شده است، راهی می پیماید که فردایی شکوهمند را نوید می دهد.

اینجانب این هفته را به خانواده بزرگ جامعه کار و تولید استان تبریک عرض نموده و امید است با تلاشی فراگیر و بهره‌مندی صحیح از اندیشه‌های نو و هنر بازوی کارگران شاهد تحقق آرمان‌های والای انقلاب باشیم.

عبدالمجيد دراهکي

مدير کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران گفت: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تفاهم نامه همکاری آموزشی سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران با هدف اجرای دوره‌های آموزشی مهارتی متناسب با استانداردهای مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با محوریت فعالیت‌های شیلاتی، امروز 7 اردیبهشت ماه 1400، به امضای علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، نبی اله خون میرزایی، معاون وزير و رئیس سازمان شیلات ایران و یعقوب دوجی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران رسید.

بنا براین گزارش، در این مراسم هاشمی، با اشاره به وسعت سواحل در کشور ایران، آن را یک ظرفیت ارزشمند ملی برای دستیابی به جامعه فعال ماهر دانست و گفت: این ظرفیت می تواند با کثرت و تنوعی که دارد و بدون محدودیت جامعه هدف را پوشش دهد.

وی افزود: هر کس بر موضع نقش فعال خود و در هر حوزه ای تمایل به مهارت آموزی داشته باشد، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به خوبی می تواند پاسخگوی نیاز وی باشد.

معاون وزیر کار بیان کرد: ظرفیت های مهارت آموزی سازمان به خوبی توزیع شده است و با داشتن 5 هزار و 400 کارگاه مهارت آموزی مجهز، توانسته است با اصناف و واحدهای صنعتی تعامل خوبی برقرار کرده و با استفاده از عناصر حمایتی و تشویقی مهارت را در بین این گروه ارتقا دهد.

هاشمی در خصوص تربیت نیروی ماهر در حوزه صیادی و شیلات بر استفاده از ظرفیت های مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای این سازمان تأکید کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از دو مقوله «سنجش مهارت» و «پروژه محوری» به عنوان دو عنصر اساسی در صیانت از مهارت آموزی و اعتبار جهانی گواهینامه های مهارتی سازمان نام برد و ابراز داشت: این دو سرمایه ای برای کشور محسوب می شود که می تواند به صورت وسیعی فقر و بیکاری را کاهش دهد.

هاشمی گفت: در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه مذکور بازنشستگان حوزه صیادی و شیلات نیز می توانند با اخذ مجوز و تأسیس آموزشگاه های آزاد، تجربه خود را به نسل جدید این شغل انتقال دهند.

وی تصریح کرد این نگاه به همراه آمایش سرزمین رسیدن به ظرفیت ملی، اقتصاد کلان و پایداری مشاغل را به دنبال دارد و علاوه بر آن مشاغل بومی و صیادی سنتی را با دانش تلفیق می نماید.

معاون وزیر کار در همین رابطه گفت: گرایش فارغ التحصیلان به حوزه مشاغل غیر دولتی باید به گونه ای شکل گیرد دامنه انتظار افراد جویای کار برای رسیدن به شغل کاهش یابد.

هاشمی، با اشاره به اهمیت صیادی و شیلات در بازارهای جهانی گفت: با فن و مهارت در این زمینه می توان از سرمایه ملی کشور برای دستیابی به ثروت در بازارهای جهانی بهره مند شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه این نخستین بار است که در کشور به صیادی و مشاغل ساحلی به صورت تخصصی پرداخته می شود، اظهار داشت: با به اشتراک گذاشتن ظرفیت های سه دستگاه می توانیم به نقش های پایدار و سرمایه ساز در حوزه صیادی و شیلات دست یابیم.

هاشمی تأکید کرد: هدف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معطوف به پرورش سرمایه های ملی از طریق مهارت آموزی به صورت تخصصی است.

معاون وزیر کار پیشنهاد «راه اندازی دپارتمان ملی و مرکز تخصصی شیلات و صیادی» در سواحل استان گیلان و چابهار را عنوان کرد.

هاشمی همچنین در زمینه تدوین استانداردها از تدوین استاندارد «صنایع غذایی دریایی» و آموزش طبخ آبزیان در آموزش های مرتبط با آشپزی تأکید کرد.

در این مراسم بر تشکیل کمیته کاری مشترک بین سه دستگاه برای اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه تأکید شد.

در ادامه طاهرپور، مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به ظرفیت اشتغال زایی بالای آبزی پروری در کشور، گفت: با ارائه آموزش های تقاضامحور و هدف مند برای کارجویان و شاغلین و تشکیل کمیته های اجرایی می توان در زمینه مشاغل دریایی به تولید و اشتغال زایی دست یافت.

رئیس سازمان شیلات کشور:

نیازهای آموزشی حوزه شیلات کشور همسو با آموزش های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می شود

پور میرزایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور در این جلسه گفت: نیروی انسانی را باید مهم ترین محور توسعه محسوب و روی آن سرمایه گذاری کنیم تا توانمندی هایش ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه بیش از 232 هزار نفر در بخش صیاد وصیادی، آبزی پروری و صنایع تبدیلی این بخش فعالیت می کنند گفت: ارزش افزوده پنهانی در فعالیت های صیادی وجود دارد که با افزایش مهارت شکوفا می شود.

وی با اشاره به اهمیت تفاهمنامه سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونیهای صیادی ایران گفت: جامعه صیادی هم به لحاظ سطح دانش و مهارت و نوع استقرار مورد توجه ویژه است و حتما باید به ارتقا و توانمندی آنها با آموزش های روز بپردازیم.

پورمیرزایی گفت: نیاز شیلات و خانواده بزرگ آن به آموزش های مهارتی به روز، متنوع و متکثر است و به همین دلیل سازمان شیلات با تمام توان در راستای اجرای این تفاهمنامه اقدام خواهد کرد.

لازم بذکر است سید حسن گیتی پسند، معاون آموزشی اتحادیه سراسری تعاونی صیادی های کشور به نمایندگی از یعقوب دوجی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران در این مراسم حضور یافت و گفت: وجود 5 هزار و 800 کیلومتر ساحل در جنوب و شمال کشور نیازمند توسعه و آموزش با محوریت دریا و مشاغل مرتبط با آن، با کمک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

لازم بذکر است یعقوب دوجی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران به صورت ویدئو کنفرانسی در مراسم مذکور حضور داشت.

بر اساس این گزارش، اجرای دوره های آموزشی مهارتی متناسب با استاندارد های مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور(توسط بخش دولتی و بخش خصوصی دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور) با محوریت فعالیتهای شیلاتی، تهیه و تدوین استانداردهای شغل و شایستگی مورد نیاز صنعت شیلات و صیادی کشور، برگزاری آزمون های سنجش و ارزشیابی مهارت متقاضیان آزمون های مهارتی و تعیین صلاحیت مدرسین، برگزاری دوره های آموزشی و تبادل دانش فني  به منظور افزايش توان علمي، فنی و تجربي مدرسین، آموزش و تربیت نیروی کار ماهر و توانمند مورد نیاز صنعت شیلات و صیادی کشور، تربیت نیروهای کارآفرین برای بهره برداری از ظرفیت های بالقوه تولیدات صنعت شیلات و صیادی کشور و یکپارچه سازی استانداردها و توسعه تعاملات فی مابین و اشتراک گذاری ظرفیت ها برای هم افزایی بیشتر از محورهای اصلی تفاهم نامه مذکور است.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال 99 با برگزاري 300 دوره آموزشي در بيش از 120 روستاي استان آموزش هاي مهارتي در 134 حرفه مختلف به 3 هزار نفر از روستائيان و عشاير سطح استان بوشهر ارايه شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در نشست برنامه ريزي آموزش هاي مهارتي در روستاهاي استان بوشهر ،اظهار داشت: علی رغم محدودیت های بی شمار کرونایی مهارت آموزی با اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای در مناطق روستایی و عشایری استان معطل نمانده و گسترش آن به منظور رفع نیازها ایجاد شرایط اشتغال در مناطق روستایی و فراهم کردن فرصت های آموزشی برابر مورد توجه است.

وي تصریح کرد: اگر موضوع آموزش مهارت ها در روستا ها مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرد، باعث خواهد شد اقشار روستایی که اغلب طبقه مستضعف جامعه هستند، توانمند گردیده و دارای مهارت شوند و طبیعتا بازار در این شرایط به سمت آنها سوق پیدا خواهد کرد و باعث می شود علاوه بر اینکه از حیث اشتغال مستقل شوند از مهاجرت به شهرها برای انجام فعالیت های خدماتی نیز اجتناب نمایند.

دراهکي با بيان اينکه برنامه ريزي آموزشي براي مهارت آموزي 3 هزار و 500 نفر از روستائيان و عشاير در سال جاري در سطح استان بوشهر صورت گرفته است،افزود: براساس نیازسنجی های لازم پیش بینی شده در سال جاری آموزش هاي مهارتي در 125 روستاي استان ارايه شود.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر دوره های کارآفريني، پرورش گياهان دارويي،مانتو دوزی ،پرورش بلدرچين،شیرینی پزی ،پرورش بوقلمون، قالی بافی و گلیم بافی،پروش دام هاي محلي، توليدصنايع دستي بومي و محلي را از مهمترین دوره های برگزار شده عنوان کرد و   گفت : رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای تقویت مهارت آموزی برای گروه های هدف ساکن در مناطق روستایی و عشایری است که با بسیج تمام امکانات و بهرمندی از توان ارگانهای دیگر سعی در تقویت آن در سال جاري داریم .

دراهکي  با اشاره به این نکته که ایجاد کارگاه های فنی و حرفه ای، کارآفرینی و اشتغال زایی در روستاها نسبت به شهر ها ارزانتر است ، اظهار کرد: برای نهادینه شدن آموزش ها در مناطق روستایی باید از دوران کودکی فرآیند آن آغاز شود تا فرزندان روستاییان که درآینده وارد جامعه می شوند با این ذهنیت که از مهارت های کافی برخوردار هستند ، در مسیر ایده پردازی، کارآفرینی ، تولید و اشتغال گام بردارند.

وي  به پتانسيل هاي اشتغالزايي در روستاهاي استان بوشهراشاره کرد و اضافه کرد: بر اساس ظرفیت‌های اشتغال‌زایی مناطق محروم و روستاها طرح مهارت آموزی  در این نقاط بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد تا سبب پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها شود و آموزش‌های مهارتی معضل بیکاری در بین جوانان روستایی را کاهش  خواهد داد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر همچنين به مهارت آموزي 280 نفر از عشاير که بصورت فصلي در استان بوشهر حضور دارند اشاره کرد و گفت: اين عشاير در سه شهرستان ديلم،دشتي و دشتستان مهارت هاي فني را فرا گرفته اند که در سال جاري پيش بيني آموزش 300 نفر از عشاير کوچ رو در استان برنامه ريزي شده است


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

شریعتمداری اعلام کرد: تدوین ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۲ هزار استاندارد آموزش مهارتی در...

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 3 هزار نفر آسيب ديده و درمعرض آسيب هاي اجتماعي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: ارائه آموزش هاي مهارتي به 3265 نفر از آسيب ديده و...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: جامعه صیادی و شیلات کشور زیر چتر مهارت قرار می گیرند

معاون وزیر کار و رئیس سازمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 20 مرکز فني و حرفه اي جوار کارگاهي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با همکاري شرکت ها و صنايع در سال جاري 20 مرکز فني و...

پيام تبريک مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر به مناسبت هفته کارگر

عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، در پیامی آغاز هفته کارگر را به جامعه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزی 3 هزار نفر از ساکنان مناطق روستایی و عشايري استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال 99 با برگزاري 300 دوره آموزشي در بيش از 120...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تجهيز 5000 سرباز وظيفه در استان بوشهر به سلاح مهارت

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال گذشته 5 هزار سرباز با حضور در 475 دره آموزشي...

تصویب کلیات لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه، ۲۹ فروردین مجلس شورای اسلامی، با کلیات...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد