• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار سازمان

در راستای تقویت دیپلماسی مهارت صورت پذیرفت؛ امضای سند همکاری مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت محنت، مهاجرت، شغل ها و اهالی جمهوری تاجیکستان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امضای سند همکاری مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت محنت، مهاجرت، شغل ها و اهالی جمهوری تاجیکستان در راستای تقویت دیپلماسی مهارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا»، با اشاره به آغاز فصل نوینی از تعاملات مهارتی بین دو کشور ایران و تاجیکستان، بیان داشت: مربیان آزموده و مجهز به علم روز کشور ایران، آمادگی تبادل تجربیات با مربیان آن کشور و ارائه آموزش های مهارتی به متقاضیان مهارت آموزی را دارند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اظهار داشت: در کمیته مشترک بر اجرایی شدن مفاد یادداشت تفاهم همکاری منعقده در گذشته و همچنین ارتقا سطح همکاری ها و گسترش مناسبات دوجانبه در حوزه های روابط کار، کارآفرینی و اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای تأکید شده است.

به گفته وی، بر اساس این سند، آموزش گروهی از مربیان تاجیکستان در رشته های قنادی، آشپزی، نانوایی، صنایع چرم، سفالگری و کاشی کاری، صنایع خودرو. جواهرسازی، صنایع پوشاک، مشاغل نوین و مهارت های نرم در سال ۱۴۰۱ در تهران انجام می  شود.

معاون وزیر کار، برگزاری کارگاه آموزشی نحوه تدوین استانداردهای آموزشی جهت کارشناسان وزارت محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان و همچنین دوره های آموزشی برای گروهی از مربیان تاجیکستانی در قنادی، آشپزی، نانوایی، صنایع چرم، سفالگری و کاشی کاری، صنایع خودرو، جواهرسازی، صنایع یوشاک، مشاغل نوین و مهارت های نرم در سال جاری را از دیگر مواد این سند همکاری در سال 1401 و 1402، برشمرد.

وی با بیان اینکه کشور تاجیکستان تنها ۱۷ استاندارد آموزشی دارد و این در حالی است که تا کنون در کشورمان ۱۰ هزار استاندارد آموزشی تدوین شده است، اذعان داشت: کارگاه آموزشی نحوه تدوین استانداردهای آموزشی ویژه کارشناسان وزارت محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان و همچنین دوره های آموزشی برای گروهی از مربیان تاجیکستانی در رشته های مختلف برگزار می شود و مقرر شد اطلاعات کامل 1000 استاندارد اموزشی به طرف تاجیکی ارئه شود.

حسینی نیا، تصریح کرد: تبادل تجربیات و اطلاعات از طریق مبادله هیأت های کارشناسی، کارآموز و مربی و بازدیدهای متقابل از مراکز آموزش فنی و حرفه ای و کارآفرینی، برگزاری کارگاه های آموزشی ارائه مشاوره و انتقال تجربه در رابطه با طرح استاد  شاگردی، برگزاری مسابقات مهارت به طرف تاجیکستانی، برگزاری مسابقات مهارت دو جانبه در فروردین ماه ۱۴۰۳ (برابر با مارس ۲۰۳۳ میلادی) در دوشنبه، برگزاری نمایشگاه تولیدات آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ایران در فروردین ماه ۱۴۰۲ ( برابر با مارس ۲۰۲۳ میلادی) و .... از دیگر مفاد سند می باشد.

بر اساس این گزارش، اعتبار سند همکاری فی مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران (سازمان آموزش فنی و حرفه ای) و وزارت محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان که در روز سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ( ۱۸ اکتبر ۲۰۲۲) به امضای غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای جا ایران و عبدالغفار رحمانزاده، معاون اول وزیر محنت، مهاجرت و شغل اهالی جمهوری تاجیکستان و رئیس هیات تاجیکستانی رسید برابر با ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ می باشد.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر: کارگاه مهارت آموزی ویژه جامعه هدف بهزیستی در بوشهر برگزار شد

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت: اولین نمایشگاه و کارگاه مهارت آموزی ویژه جامعه هدف بهزیستی در...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی مهم‌ترین رکن توسعه فعالیت های اقتصادی استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: 200 استاندارد مهارتی بر اساس ظرفیت های صنایع استان...

‎ مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد: اجرای طرح مهارت آموزی در صنایع و پتروشیمی های استان بوشهر

مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد گفت: تنها با توسعه ماشین‌آلات، ساخت‌وساز و توسعه کمی بدون...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: اشتغال ۵۱ درصد مهارت‌آموزان استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به توسعه طرح‌های مهارتی در شهرها و روستاها گفت: ۵۱ درصد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: ایجاد نخستین مرکز آموزش صنایع دریایی و شیلاتی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهرگفت: اولین مرکزآموزش صنایع دریایی و شیلاتی کشور برای نخستین...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد؛ استارت اولین مرکز تخصصی صنایع کشاورزی و نخیلات در دشتستان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت :یکی از چالش‌های پیش روی نظام جمهوری اسلامی و به تبع...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: ۴ رشته فنی بوشهر که شغل تضمینی دارد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: افرادی که در 4 رشته جوشکاری، لوله کشی، برق صنعتی و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: اولین مرکز صنایع دریایی و شیلات کشور در دیر آماده افتتاح است

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر گفت: اولین مرکز صنایع دریایی و شیلات کشور در شهرستان دیر با...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد