• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار سازمان

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: تبدیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به یک زنجیره اشتغال

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه هم اندیشی این شورا بر تبدیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی به یک زنجیره اشتغال تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا، دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای توسعه مهارت‌آموزی، بیان داشت: تربیت دانش آموزان و رقم زدن آینده و سرنوشت شغلی آنان، مسئولیت خطیری است که در این شورا به عهده گرفته ایم که می توانیم با هم افزایی و دوری از موازی کاری به این مهم دست یابیم.

وی اشتغال و مهارت را نقطه عطف شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی برشمرد و گفت: وظیفه و هدف مشترک اعضای این شورا آماده کردن افراد برای ورود به بازارکار می باشد که می توانیم با انسجام و یک برنامه کلان این رسالت خطیر را به سرانجام برسانیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر تقسیم کار در شورا، اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه باید در فرآیند هدایت تحصیلی ۵۰ درصد از دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه ای سوق داده شوند که به علت نبود امکانات و تجهیزات لازم در حال حاضر ۳۴ درصد از این هدف محقق شده است.

وی با اشاره به یک و نیم برابری جمعیت غیرفعال نسبت به جمعیت فعال اقتصادی، تصریح کرد: در آینده ای نزدیک با افرادی بدون آموزش، بدون شغل و بدون مهارت مواجه می شویم که باید برنامه ریزی کلانی جهت سرنوشت شغلی آنها داشته باشیم.

حسینی نیا، با اشاره به پیش‌بینی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از وضعیت کار در سال 2030، اذعان داشت: وضعیت کار در جهان آینده حاکی از این است که نیمی ‌از کارها و ماهیت شغل‌ها در آینده تغییر می کند و به این واسطه، با حجم وسیعی از مشاغل نو مواجه می شویم که نیازمند کسب مهارت در آن می باشیم. 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود بر هم افزایی دستگاه های زیرمجموعه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی دبیرخانه تکمیل زنجیره اشتغال تا حصول نتیجه که همان اشتغال مولد است، تأکید کرد.

در ادامه جلسه حمیدرضا ثابت نژاد، مسئول شورای عالی مهارت با اشاره به اهمیت شورای عالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی در تربیت نیروی توانمند و به دنبال آن جامعه با مهارت، توضیحاتی مبسوطی در خصوص تکالیف قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی ارائه کرد.

بر اساس این گزارش جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی و دبیرخانه شورا با حضور امانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، صالحی دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و رعیتی فرد، معاون روابط کار وزارت متبوع برگزار شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: معرفی کارشناسان برتر مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با هدف توانمند سازی کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی...

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان ارتقا می‌یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: مهارت‌های فردی کودکان و نوجوانان تحت پوشش...

مدیر کل منایع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: آموزش فنی و حرفه ای دغدغه ای جزء رفع بیکاری در جامعه ندارد

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: حذف دغدغه بیکاری در جامعه و...

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: اصلی ترین سرمایه و ثروت کشور منابع انسانی توانمند آن است

مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: ما در کشورمان نیازمند ایجاد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی بیش از 3000 نفر مددجوی کمیته امداد در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه این اداره کل  با کمیته امداد استان...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان...

فرماندار گناوه: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز شهرستان باشد

فرماندار گناوه گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مراکز فنی حرفه‌ای شهرستان، متناسب با ظرفیت‌ها و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مربیان آموزش فنی و حرفه ای رکن توسعه اشتغال در جامعه هستند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای میراث گرانقدر جامعه اند که به...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد