• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز شماره دو

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: جامعه‌ای که به مهارت اهمیت ندهد در مسیر توسعه قرار نمی‌گیرد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: جامعه‌ای که به مهارت اهمیت ندهد در مسیر توسعه قرار نمی‌گیرد زیرساخت‌های مهارت‌آموزی در اقصی نقاط کشور افزایش‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، علی اوسط هاشمی ظهر پنج‌شنبه در نشست شورای اداری مهارت‌آموزی استان بوشهر، اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی در جامعه یک الزام است و دنیای امروز دنیای مهارت است چراکه تمام شرکت‌های بزرگ جهان تمام گرایش خود را به سمت مهارت افزایی سوق داده‌اند.

وی با بیان اینکه در راستای توسعه جامعه باید ارزش مسابقات المپیادهای علمی و مهارتی به میزان ارزش مسابقات ورزشی افزایش داد گفت: تلاش شود ارزش المپیادهای علمی و مهارتی به‌اندازه مسابقات ورزشی ارتقاء داده شود که این مهم با همکاری آموزشگاه‌های آزاد محقق می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: جامعه‌ای که به مهارت اهمیت ندهد در مسیر توسعه قرار نمی‌گیرد در این راستا مسابقات المپیادهای علمی و مهارتی به میزان مسابقات ورزشی در عرصه‌های المپیک و جام جهانی ارزش ندارد.

وی تصریح کرد: جامعه‌ای که مسابقات المپیک و جام جهانی همه آن مربوط به ورزش توپ باشد و هنوز ارزش مهارت و علم تحت‌الشعاع آن خردشده باشد این جامعه در مسیر توسعه قرار نمی‌گیرد.

وی بیان کرد: البته این منزله نفی فوتبال و ورزش نیست بلکه تقدم و تأخر است که چه چیزی باید در اولویت جامعه انسانی باشد تا ارزش انسانیت انسان نمایان کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه مهارت در جامعه بسیار باارزش است که توسعه همه‌جانبه جامعه را فراهم می‌کند گفت: صلاحیت حرفه‌ای دامنه آن وسیع است و هرکس در صلاحیت حرفه‌ای از توانمندی بالایی برخوردار بود نزد مردم از ارزش بالایی برخوردار است

وی تصریح کرد: هنوز در جامعه ما مهارت منزلت و ارزش ندارد تا زمانی که ذهن و افکار مردم به سمت‌وسوی مدرک‌گرایی باشد مهارت در جامعه ارزش نمی‌یابد

هاشمی بیان کرد: فرهنگ جامعه باید به عرصه مهارت سوق داده شود تا بتوان مشکلات بخش‌های مختلف جامعه در عرصه اشتغال، تولید، کارآفرینی و حتی آسیب‌های اجتماعی برطرف شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه اولویت یک اشتغال به آموزش و اولویت یک آموزش به مراکز مهارت‌آموزی آزاد است خاطرنشان کرد: اجاره دادن کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی به بخش خصوصی موردتوجه و تأکید است چراکه فعال شدن آموزشگاه‌های آزاد و رقابت بین آن‌ها در اولویت است.

وی اظهار داشت: رمز و راز کشورهای توسعه‌یافته در بخش محوریت دادن به انسان توانمند و کارآمد است چراکه انسان‌محور توسعه تلقی می‌شود.

هاشمی افزود: تفاوت انسان با دیگر مخلوقات خداوند، در تعقل، عقلانیت، قدرت مهارت و خلاقیت انسان‌ها است چراکه بهترین خلاق است و خداوند انسان را خالق، آفریده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اساس همه‌چیز بر خرد و دانایی، تدبر، درایت و دقت انسان‌ها است و ذخایر و ظرفیت‌های مختلف جامعه و منطقه بدون مهارت انسان بی‌ارزش است.

هاشمی افزود: تولید، ابداعات، نوآوری‌ها، اختراعات، اکتشافات در پیشرفت پرسرعت دانش تکنولوژی محقق می‌شود که پایه و اساس آن مهارت و فناوری است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: لازمه تحول و بازنگری قانون بر اساس سرعت تکنولوژی است که باید این نگاه در جامعه نهادینه شود و مزیت‌های فراوانی در کشور وجود دارد که باید از این فرصت‌ها برای توسعه با استفاده از مهارت در راستای منافع ملی بهره برد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

علی اوسط هاشمی: اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

نشست مشترک تبیین برنامه های سال جهش تولید با حضور مسئولان ارشد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: تولید 475 هزار عدد ماسک در کارگاه های تولیدی فنی و حرفه ای

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون475 هزار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت محوری مهمترین راه در امر جهش تولید در استان بوشهر است

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: یکی از مهمترين راه های جهش تولید، تغییر آموزش هاي...

استاندار بوشهر: فعاليت هاي آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر در توليد وسايل بهداشتي بسيار ارزشمند است

استاندار بوشهر گفت: از فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و نیروهای جهادی در جهت تولید...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تولید ۲۶۰ هزار عدد ماسک در کارگاه های تولیدی فنی و حرفه ای

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از ابتداي اين...

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر خبر داد: ۲۰۵ هزار ماسک در فني و حرفه اي استان بوشهر تولید شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون ۲۰۵ هزار...

مدير کل آموزش فني حرفه اي استان بوشهر: راه اندازي اولين کارگاه توليد ماسک در قرارگاه مهارت آموزي پايگاه هوايي شهيد ياسيني بوشهر

مدير کل آموزش فني  حرفه اي استان بوشهر گفت: در جهت رفع نياز ماسک بيمارستان پايگاه هوايي بوشهر...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد