• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز شماره یک

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شماره 1 بوشهر منصوب شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طي حکمي از سوي عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر مهدي فرامرزي به عنوان رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شماره 1 بوشهر منصوب شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي در آئين معارفه رئيس جديد مرکز آموزش فني و حرفه اي شماره 1 بوشهراز توانمندسازی جامعه به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت: باید به توانمندی افراد با عزم و اراده ملی فکر کنیم، تا این حرفه به عنوان بخشی از آموزش های مهارتی از غربت خارج شود.

وي به نقش مهارت در توانمندسازي جامعه اشاره کرد و افزود: با توجه به تغییراتی که در حوزه کسب و کار در جامعه به وجود آمده است، ما وظیفه غبارزدایی از آموزش هاي مهارتي را داریم ،تا این سازمان را از غربت بیرون آوریم و توانمند کنیم  و از عهده توانمندسازی بخشی از جامعه برآییم.

دراهکي توسعه کارآفريني را تنها راه حل برون رفت از مشکل اشتغال دانست و افزود: مهارت آموزي نسل جوان در كنار تحصيل مهترين نياز جامعه در مسير رفع معضل بيكاري است که بايد با همت بالاي مجموعه آموزش فني و حرفه اي در سطح استان ميسر شود.

وي تحول اقتصادی در کشور و به طبع آن در استان بوشهر را مستلزم تغيير نگرش جامعه در خصوص فرهنگ کار و اشتغال و ترويج مهارت آموزي دانست و اظهار داشت: در دنیای کنونی به فکر و ایده توجه ویژه ای می‌شود و اندیشه و خلاقیت و ابداع و نوآوری بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد لذا منجر به فکر و دانایی می‌شود و این نوع نگاه مناسب پیشرفت و توسعه بايد با توسعه مهارت آموزي صورت گيرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های ویژه استان بوشهر در حوزه مهارت‌آموزی گفت: با توجه به این پتانسیل‌ها تلاش کرده ايم استان بوشهر را به عنوان پایلوت در حوزه مهارت هاي نفت و گاز معرفی کنيم تا بتوان به اثرگذاری بالایی در اشتغال دست پیدا کرد.

                                     

وي اضافه کرد: برنامه‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بر اساس چهار محور ترویج و تقویت فرهنگ مهارت‌آموزی و مهارت افزایی، آموزش بر مبنای تقاضامحوری و متناسب با نیاز بازار کار، توسعه مهارت‌آموزی در راستای تحقق عدالت اجتماعی و ارائه آموزش‌های مهارت با کیفیت و اثربخش فعالیت می‌کند.

دراهکي تاکيد کرد: در زمانه ما مهارت حرف اول را می‌زند و سواد مهارتی لازم است و برای موفقیت چاره ای نداریم جر اینکه چنین سوادی را در زندگی همه مردم داشته باشیم و بخش عمده ای از آن در مجموعه فنی و حرفه ای خلاصه شده که ترويج آن همت همه کارکنان آموزش فني و حرفه اي را طلب مي کند.

شايان ذکر است در پایان این مراسم از زحمات احمد ليراوي قدردانی شد و طی حکمی مهدي فرامرزي به سمت رئيس جديد مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای شماره 1 بوشهر منصوب شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد