• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دیلم

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیلم برگزار شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیلم گفت: کلید اصلی توفیق و اثربخشی آموزش های مهارتی شکل گیری زمینه گفتگویی بین ذینفعان حوزه مهارت آموزی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر،عبدالمجید دراهکی هدف از تشکیل شورای مهارت در استان بوشهر به منظور جلوگیری از کارهای پراکنده در این حوزه و اثربخشی بیشتر آموزش‌های مهارتی در زندگی مردم است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور و تحریم های همه جانبه باید به اقتصاد داخلی تکیه کنیم ،افزود: رسیدن به اقتصاد پایدار و توسعه اقتصاد مقاومتی با مهارت آموزی میسر خواهد شد.

دراهکی با اشاره به اینکه شورای مهارت باعث هم افزایی دستگاه دخیل در حوزه و مهارت می شود،اظهار کرد: استان بوشهر یک استان صنعتی است و با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان دیلم  و شروع منطقه ویژه اقتصادی شمال استان نقش آموزش و تربیت نیروی ماهر متناسب با ظرفیت های شهرستان بیش از بیش داری اهمیت شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش نیروی انسانی غیر ماهر و علاقمند است و در دو بخش دولتی و خصوصی متناسب با شرایط استان و شهرستان ها نیازهای افراد در 15 مرکز آموزشی دولتی و 140 آموزشگاه خصوصی در سطح استان فعالیت می‌کند.

                           

وی توسعه اشتغال پایدار را در گروه توسعه مهارت آموزی دانست و گفت: علاقمندان آموزش مهارتی، پرسنل وظیفه نظامی وانتظامی، زندانیان، شاغلان در صنایع دستی و صنوف مختلف، فعالان صنعت ساختمان، زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی و ساکنان حاشیه‌ی شهرها از جمله افراد جامعه‌ی هدف آموزش فنی و حرفه‌ای هستند.

دراهکی  از برنامه‌های این سازمان برای بومی‌سازی آموزش‌ها خبر داد و گفت: از یک طرف کارگاه‌ها و تجهیزات فراوان داریم و از طرف دیگر در زمینه وجود نیروهای متخصص با خلأ مواجه هستیم، بنابراین در تلاش هستیم در هر شهرستان با توجه به طرح تکاپو و با توجه به سند توسعه استان و اسناد بالادستی، در رشته‌های دیر اشباع آموزش‌های لازم را عرضه کنیم، چون فقدان نیروی کار ماهر باعث عدم توسعه است و جامعه از چالش بی مهارتی رنج می‌برد.

وی تعامل بین دستگاهی را لازمه‌ی بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه‌ی همه‌جانبه دانست و اظهار کرد: مجموعه فنی و حرفه‌ای استان با امکانات منحصر به فرد آماده همکاری با همه‌ی دستگاه‌ها و سازمان‌ها است.

فرماندار شهرستان دیلم نیز با بیان اینکه افراد دارای فن و مهارت در جامعه بیکار نمی ماند،گفت: جامعه باید از مدرگ گرایی به مهارت محوری روی بیاورد.

عبدالامیر قاسمی با اشاره به اینکه باید همه مراکز اشتغال در توسعه مهارت آموزی مشارکت فعال داشته باشند،اظهار داشت: با نیازسنجی در صنایع شهرستان دیلم و با توجه به نیاز آینده بازار کار و توسعه مشاغل جدید آموزش های مهارتی ارایه شود.

وی با بیان اینکه شهرستان دیلم در آینده نزدیک به عنوان قطب اقتصادی استان بوشهر در راستای منطقه ویژه اقتصادی شمال استان خواهد شد،افزود: توسعه هر بخش نیاز به تربیت نیروی ماهر در راستای صنایع مستقر دارد که با وجود مرکز آموزش فنی و حرفه ای مجهز در شهرستان این نیاز مرتفع خواهد شد.

قاسمی  با تاکید بر اینکه شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه آموزش و مهارت آموزی تمام ظرفیت خود را در اختیار آموزش فنی و حرفه ای قرار دهند، تصریح کرد: کارگروه های تخصصی در حوزه ترویج فرهنگ مهارت آموزی در شهرستان دیلم در اسرع وقت تشکیل شود تا در تدوین سند توسعه مهارت آموزی شهرستان تسریع شود.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مجتمع های ارتقای مهارت مجهز در منطقه آزاد ارس برای پویایی اقتصاد و اشتغال زایی راه اندازی می شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم انعقاد تفاهم...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 170 استاندارد مهارتي در استان بوشهر تدوين مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي بر اساس نياز بازار...

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر : ۱۰ هزار سرباز وظیفه در استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه میان نیروهای مسلح و وزارت...

فرماندار شهرستان عسلويه: داشتن مهارت یکی از ضرورت های اشتغال پایدار در کشور است

فرماندار شهرستان عسلويه، گفت: اشتغال پایدار یک موضوع اساسی است که فقط با پول ایجاد نمی‌شود و داشتن مهارت و...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: کارگاه مهارت آموزی عکاسي سربازان در نيروي انتظامي بوشهر افتتاح شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر،گفت:  در راستاي مهارت آموزي کارکنان وظيفه نيروهاي مسلح...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: جهش تولید بدون توجه به مهارت آموزی در جامعه محقق نخواهد شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، گفت: توسعه مهارت آموزی نیاز فعلی در سطح استان بوشهر است و...

فرماندار شهرستان کنگان: تاثیر مراکز فنی و حرفه ای در کشف استعداد ها و علاقه مندیهای جوانان غير قابل انکار است

فرماندار شهرستان کنگان گفت: باید زمینه ترغیب مردم به آموزش های فنی و حرفه ای تسهیل شود.

فرماندار شهرستان دشتستان: ضرورت گسترش مهارت آموزی به عنوان سیاست اولویت دار نظام آموزشی در شهرستان دشتستان

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: توجه به مهارت آموزی و تربیت نیروی متخصص بایستی به عنوان سیاست اولویت دار نظام...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد