• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دیلم

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیلم برگزار شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیلم گفت: کلید اصلی توفیق و اثربخشی آموزش های مهارتی شکل گیری زمینه گفتگویی بین ذینفعان حوزه مهارت آموزی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر،عبدالمجید دراهکی هدف از تشکیل شورای مهارت در استان بوشهر به منظور جلوگیری از کارهای پراکنده در این حوزه و اثربخشی بیشتر آموزش‌های مهارتی در زندگی مردم است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کشور و تحریم های همه جانبه باید به اقتصاد داخلی تکیه کنیم ،افزود: رسیدن به اقتصاد پایدار و توسعه اقتصاد مقاومتی با مهارت آموزی میسر خواهد شد.

دراهکی با اشاره به اینکه شورای مهارت باعث هم افزایی دستگاه دخیل در حوزه و مهارت می شود،اظهار کرد: استان بوشهر یک استان صنعتی است و با توجه به موقعیت استراتژیک شهرستان دیلم  و شروع منطقه ویژه اقتصادی شمال استان نقش آموزش و تربیت نیروی ماهر متناسب با ظرفیت های شهرستان بیش از بیش داری اهمیت شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش نیروی انسانی غیر ماهر و علاقمند است و در دو بخش دولتی و خصوصی متناسب با شرایط استان و شهرستان ها نیازهای افراد در 15 مرکز آموزشی دولتی و 140 آموزشگاه خصوصی در سطح استان فعالیت می‌کند.

                           

وی توسعه اشتغال پایدار را در گروه توسعه مهارت آموزی دانست و گفت: علاقمندان آموزش مهارتی، پرسنل وظیفه نظامی وانتظامی، زندانیان، شاغلان در صنایع دستی و صنوف مختلف، فعالان صنعت ساختمان، زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی و ساکنان حاشیه‌ی شهرها از جمله افراد جامعه‌ی هدف آموزش فنی و حرفه‌ای هستند.

دراهکی  از برنامه‌های این سازمان برای بومی‌سازی آموزش‌ها خبر داد و گفت: از یک طرف کارگاه‌ها و تجهیزات فراوان داریم و از طرف دیگر در زمینه وجود نیروهای متخصص با خلأ مواجه هستیم، بنابراین در تلاش هستیم در هر شهرستان با توجه به طرح تکاپو و با توجه به سند توسعه استان و اسناد بالادستی، در رشته‌های دیر اشباع آموزش‌های لازم را عرضه کنیم، چون فقدان نیروی کار ماهر باعث عدم توسعه است و جامعه از چالش بی مهارتی رنج می‌برد.

وی تعامل بین دستگاهی را لازمه‌ی بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه‌ی همه‌جانبه دانست و اظهار کرد: مجموعه فنی و حرفه‌ای استان با امکانات منحصر به فرد آماده همکاری با همه‌ی دستگاه‌ها و سازمان‌ها است.

فرماندار شهرستان دیلم نیز با بیان اینکه افراد دارای فن و مهارت در جامعه بیکار نمی ماند،گفت: جامعه باید از مدرگ گرایی به مهارت محوری روی بیاورد.

عبدالامیر قاسمی با اشاره به اینکه باید همه مراکز اشتغال در توسعه مهارت آموزی مشارکت فعال داشته باشند،اظهار داشت: با نیازسنجی در صنایع شهرستان دیلم و با توجه به نیاز آینده بازار کار و توسعه مشاغل جدید آموزش های مهارتی ارایه شود.

وی با بیان اینکه شهرستان دیلم در آینده نزدیک به عنوان قطب اقتصادی استان بوشهر در راستای منطقه ویژه اقتصادی شمال استان خواهد شد،افزود: توسعه هر بخش نیاز به تربیت نیروی ماهر در راستای صنایع مستقر دارد که با وجود مرکز آموزش فنی و حرفه ای مجهز در شهرستان این نیاز مرتفع خواهد شد.

قاسمی  با تاکید بر اینکه شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه آموزش و مهارت آموزی تمام ظرفیت خود را در اختیار آموزش فنی و حرفه ای قرار دهند، تصریح کرد: کارگروه های تخصصی در حوزه ترویج فرهنگ مهارت آموزی در شهرستان دیلم در اسرع وقت تشکیل شود تا در تدوین سند توسعه مهارت آموزی شهرستان تسریع شود.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر : طرح آموزش‌های فنی و حرفه ای در مناطقه حاشیه‌نشین استان بوشهر توسعه می یابد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهردر جلسه شورای اجتماعی آموزش مهارتی استان، اظهار کرد: در زمینه...

آموزش فنی و حرفه‌ای امری ضروری در اشتغال پایدار

سالهای متمادی است که می شنویم بیش از ۸۰درصد جویندگان کار فاقد مهارت هستند و این موضوع یکی از...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبر داد: آموزش های مهارتی گسترده به 1500 زندانی در سال 98

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه مهارت آموزی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با مهارت آموزی راهی جهت حمایت از خانواده ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از برنامه ریزی آموزشی برای توانمندسازی مهارتی زنان سرپرست...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: جامعه از فقر مهارتی رنج می‌برد؛ ۷۰ درصد شاغلان مدرک تحصیلی خاصی ندارند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست برنامه ریزی توسعه آموزش های مهارتی در استان بوشهر با...

اولین شورای مهارت شهرستان دیر برگزار شد

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقاء جایگاه مهارت های فنی و...

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم آموزش فنی و حرفه ای بوشهر معرفی شدند

نفرات برتر هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر پس از رقابت در...

در اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از منکر؛ آموزش فنی و حرفه ای بوشهر برتر ارزیابی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان شد

مدیر کل آموزش فنی  و حرفه ای بوشهر گفت : در اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد