• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز دیر

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان دير: افتتاح کارگاه مهارت آموزی در پادگان انصار الحسین سپاه شهرستان دير در هفته مهارت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان دير گفت: اولین مرکز آموزش فني و حرفه اي صنایع دریایی کشور در شهرستان دير راه اندازي خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، حسين درویشی در نشست با اصحاب رسانه شهرستان دير ، هدف از برگزاری این نشست را تشریح خدمات مرکزآموزش فني و حرفه اي در سال ۱۳۹۸ و ترویج، گسترش و تقویت آموزش های فنی وحرفه ای به منظور آشنایی جوانان با مهارت های نوین منجر به اشتغال خواند و با اشاره به عملکرد این مرکز در سال گذشته اظهار داشت:  به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر در بخش های مختلف ،  این مرکز توانسته با همکاری و تعامل با سایر ادارات ، آموزش لازم را به احاد جامعه مورد هدف در سطح شهرستان ارايه کند.

وی به پروژه در حال ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه اشاره کرد و افزود: برای ساخت و احداث ساختمان فنی و حرفه ای شهرستان بودجه ای اختصاص گرفته است که زیرسازی، اجرای دیوار کشی آن انجام شده است و این امر می تواند مکان ثابتی برای یادگیری مهارت های آموزشی برای جوانان باشد.

درويشي از کسب رتبه سوم اجراي برنامه هاي آموزشی توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر در سطح استان خبر داد و گفت: افزایش تنوع رشته های آموزشی به ۸۶ رشته  درمرکز آموزش فنی و حرفه ای گامي مهم در جهت تربيت نيروي انساني ماهر بر اساس نياز بازار کار و جامعه محلي شهرستان دير خواهد بود.

رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دير به برگزاری دوره آموزشی پرورش ماهی در قفس و تکثیر و پرورش میگو برای اولین بار در استان در مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستاي برگزاري حرفه جديد براي اولین بار در جنوب استان  دوره برق ساختمان و صنعتي براي بانوان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر برگزار شد.

وي با بيان اينکه برنامه ريزي جهت تربيت بيش از 1200 مهارت آموزش در سطح شهرستان در سال جاري صورت گرفته است، اظهار کرد: در صورت احداث ساختمان فنی ‌وحرفه‌ای این نوید را به مردم شهرستان دیر می‌دهیم که در آینده به توانیم به‌عنوان یکی از قطب‌های آموزشی مرتبط با حوزه صنعت، دریانوردی و کشاورزی در استان تبدیل شویم.

درويشي با اشاره به اینکه در این مرکز  دوره‌های آموزشی مختلفی به‌ ویژه در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات به متقاضیان ارائه می گردد ادامه داد: این دوره ها شامل کلاس‌های تعمیر موتور قایق‌های صیادی، ایمنی و بهداشت، فناوری اطلاعات، برق صنعتی، اتوکد، خیاطی(شلواردوز، مانتودوز و نازک‌دوز زنانه)، صنایع‌دستی(حصیرباف، مکرمه‌باف، صدف‌دوز و قلاب‌دوز) است.

وی در پايان تاکيد کرد: با توجه به نعمت خدادادی دریا و ظرفیت‌های خوبی که در این حوزه در شهرستان دیر وجود دارد، بیشترین تمرکز مرکز فنی‌وحرفه‌ای دیر در راستای برگزاری دوره‌های مرتبط با این حوزه است.

شايان ذکر است در پايان اين نشست از خبرنگاران فعال در حوزه ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي در سطح شهرستان دير با اهداء لوح سپاس و هدايايي تقدير شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد