• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: حلقه مفقوده صنعت و اقتصاد؛ نیروی انسانی ماهر و آچار به دست است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: حلقه مفقوده صنعت و اقتصاد منابع مالی یا فناوری و علم نیست، بلکه نیروی انسانی مناسب و ماهر است که بتواند دانش، فناوری و سرمایه را ترکیب کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در نشست با رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر ،اظهار داشت: مهار تفکر مدرک‌گرایی و مهارت‌آموزی حلقه گمشده و مقدمه ایجاد کسب و کار و مبارزه با بیکاری است و تحقق این مهم نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی است.

وی با اشاره به مهارت آموزی 450 دانشجو در نیمه نخست سال جاری در دانشگاه های استان بوشهر،افزود: جریان‌سازی در حوزه مهارت آموزی با اجماع شرکای اجتماعی مانند دانشگاه فنی و حرفه ای می‌تواند به ارتقای وزن اجتماعی مهارت در جامعه منجر شود.

دراهکی با بیان اینکه دانشگاه ها باید به یک شهر بیدار مهارت آموزی تبدیل شوند،اضافه کرد: با ایجاد مراکز مشاوره و هدایت شغلی و راه اندازی این مراکز در دانشگاه های استان، زمینه هدایت شغلی فارغ التحصیلان بر موضع مهارت فراهم شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به برگزاری 33 حرفه مختلف برای مهارت آموزی دانشجویان در دانشگاه های استان،گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری بیش از 50 حرفه مهارتی برای مهارت آموزی دانشجویان ارایه می شود.

دراهکی با اشاره به طرح‌های مهارت آموزی کهاد و نخلستان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار کرد: در طرح  کهاد دانشجویان در کنار برنامه های آموزشی خود در دوره های مهارت افزایی متناسب با علایق و استعداد خود منطبق با نیاز بازار کار به مدت 540 ساعت شرکت می کنند و در انتهای دوره تحصیلی علاوه بر مدرک دانشگاهی، گواهینامه مهارت نیز برای آنها صادر می شود.

وی با بیان اینکه طرح نخلستان با همکاری پارک علم و فناوری برای مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی اجرا می شود،افزود: مهترین اهداف طرح کهاد ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری دانشجویان از طریق اجرای دوره های آموزش فنی وحرفه ای دانش بنیان و مشاغل آینده، توسعه مهارت های کارآفرینی در دانشجویان از طریق تربیت کارآفرینان خلاق وهوشمند برای راه‌اندازی کسب وکارهای نوپا، کمک به تقویت آموزش های دانشگاهی در مسیر ایجاد و توسعه کسب وکارهای نوپا در بخش خصوصی داست.

دراهکی تصریح کرد: این اداره کل آمادگی اجرای طرح کهاد و اعطای مجوز مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان در دانشگاه های فنی و حرفه ای استان بوشهر و اجرای طرح نخلستان برای فارغ التحصیلان را دارا است.

آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای مبتنی بر اشتغالزایی و مهارت آموزی است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر گفت: آموزش‌ها در این دانشگاه با تمرکز بر مهارت‌آموزی، اشتغالزایی و تامین نیروی انسانی بازار کار است.

احسان بهمیاری به همکاری خوب دانشگاه فنی و حرفه ای و آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در جهت مهارت آموزی دانشجویان اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای تحقق رویکرد مهارت آموزی و اشتغالزایی اقدام‌های اساسی مهارت محوری را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه ببش از ۶۰ درصد آموزش‌ها در دانشگاه‌های فنی و حرفه ای به صورت عملی و در کارگاه‌ها آموزش داده می‌شود، اضافه کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه اشتغال و بیکاری نسبت به دیگر فارغ‌التحصیلان کمترین مشکل را دارند و رمز موفقیت این افراد نیز مهارت آموزی در حین تحصیل است که این مهم با همکاری آموزش فنی و حرفه ای در استان بوشهر توسعه خواهد یافت.

بهمیاری با اشاره به اینکه دانشگاه فني و حرفه‌اي به عنوان دانشگاه تقاضا محور، ضمن برقراري ارتباط با صنعت، نيروهاي متخصص را براي بازار كار، تربيت مي‌كند،گفت: در جهت ارتقاء دانش مهارتی دانشجویان و برگزاری مستمر دوره های مهارتی متناسب با رشته های آموزی در دانشگاه فنی و حرفه ای با همکاری آموزش فنی و حرفه ای مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌های استان راه اندازی خواهد شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر: کارگاه مهارت آموزی ویژه جامعه هدف بهزیستی در بوشهر برگزار شد

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت: اولین نمایشگاه و کارگاه مهارت آموزی ویژه جامعه هدف بهزیستی در...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت آموزی مهم‌ترین رکن توسعه فعالیت های اقتصادی استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: 200 استاندارد مهارتی بر اساس ظرفیت های صنایع استان...

‎ مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد: اجرای طرح مهارت آموزی در صنایع و پتروشیمی های استان بوشهر

مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد گفت: تنها با توسعه ماشین‌آلات، ساخت‌وساز و توسعه کمی بدون...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: اشتغال ۵۱ درصد مهارت‌آموزان استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به توسعه طرح‌های مهارتی در شهرها و روستاها گفت: ۵۱ درصد...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: ایجاد نخستین مرکز آموزش صنایع دریایی و شیلاتی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهرگفت: اولین مرکزآموزش صنایع دریایی و شیلاتی کشور برای نخستین...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در جمع اصحاب رسانه مطرح کرد؛ استارت اولین مرکز تخصصی صنایع کشاورزی و نخیلات در دشتستان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت :یکی از چالش‌های پیش روی نظام جمهوری اسلامی و به تبع...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: ۴ رشته فنی بوشهر که شغل تضمینی دارد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: افرادی که در 4 رشته جوشکاری، لوله کشی، برق صنعتی و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: اولین مرکز صنایع دریایی و شیلات کشور در دیر آماده افتتاح است

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر گفت: اولین مرکز صنایع دریایی و شیلات کشور در شهرستان دیر با...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد