• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر: لزوم توسعه متوازن آموزش های مهارتی در راستای عدالت اجتماعی در استان بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: یکی از شاخصه های مهم توسعه کشور توجه به وضعیت معلولان و جامعه هدف بهزیستی  و از همه مهم‌تر توانمندسازی اقتصادی این قشر است، توانمند سازی که به شکوفایی استعدادها، ارتقای عزت نفس و اطمینان خاطر آن‌ها منجر شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، جواد لقمان زاده در کمیته توانمندسازی معلولان استان بوشهر ،اظهار داشت: توانمندسازی اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های موجود و حمایت‌های هدف‌مند، فرصت خودباوری را برای افراد فراهم و زمینه توسعه مشارکت اجتماعی را فراهم می‌آورد و ارتقای این رویکرد نیازمند ارزیابی استعدادها، توان‌سنجی، آموزش مهارت‌ها و حرفه‌آموزی است که لازم است بهزیستی استان اهتمام ویژه‌ای در این راستا داشته باشد.

وی با بیان اینکه آموزشهای مهارت، کلید توانمند سازی معلولان است، افزود: دولت با تمام محدودیت ها برای کاهش مشکلات معلولین و خانواده های نیازمند تلاش می کند اما مهارت آموزی به مددجویان مهمتر و موثرتر از کمک مالی است.

لقمان زاده با تاکید بر اینکه باید برنامه ها و فعالیت های بیشتری جهت توانمندسازی مددجویان بهزیستی و رشد و بروز استعدادهای آنها داشته باشیم، اضافه کرد: باید تلاش کنیم با درک شرایط و احساس معلولان و نیازسنجی، آینده‌نگری، هم‌افزایی اندیشه ها، کار و تلاش حداکثری و با تشکیل کارگروه های تخصصی در جهت اشتغال جامعه هدف بهزیستی گام برداریم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز با بیان اینکه 800 نفر از مددجویان بهزیستی در سال جاری با آموزش های مهارتی توانمند شده اند،گفت: در سال جاری با برگزاری 103 دوره آموزشی 810  مددجوی بهزیستی استان در 72 حرفه مهارتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفته‌اند.

عبدالمجید دراهکی با تاکید به نقش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ارائه آموزش‌های مهارتی، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کلید توانمندسازی و توانبخشی شغلی و حرفه‌ای معلولین است.

وی با اشاره به امکانات و تجهیزات آموزشی فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، اضافه کرد: اعتقاد این سازمان بر این است که افراد دارای معلولیت از هوش و ذکاوت بسیار بالایی برخوردارند و فقدان مهارت های مورد نیاز بازار کار این عزیزان، نقش به سزایی در اشتغال آنان ایفا می کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به مهارت آموزی 76 معلول در 6 حرفه مختلف در سال جاری گفت: معلولین به واسطه نداشتن مهارت‌های حرفه‌ای، مددجویی و عدم تأمین منابع مالی برای امرار معاش و گذران زندگی خود و خانواده بیشتر از سایر افراد جامعه در معرض انواع آسیب‌های فردی و اجتماعی قرار می‌گیرند، از این رو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان آموزش‌هایی که ابعاد کاربردی و مهارتی آنها نسبت به ابعاد نظری از اهمیت بیشتری برخوردار است یکی از پربازده ترین سرمایه گذاری‌های جوامع برای توسعه فردی و اجتماعی معلولان تلقی می‌شود.

دراهکی گسترش نهضت مهارت آموزی را اقدامی ملی در راستای گسترش آموزش‌های مهارتی و مهارت‌افزایی کارجویان و شاغلان دانست و آمادگی این سازمان در جهت راه اندازی مراکز مهارتی ویژه معلولان را اعلام کرد.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر نیز با بیان اینکه امید به زندگی و تسهیل گری در آموزش فنی و حرفه ای در جریان است، افزود: می توان با هم افزایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای زنجیره مهارت آموزی، تولید و اشتغال را برای جامعه هدف سازمان بهزیستی راه بیندازیم چون اشتغال و عرضه محصولات تولیدی باکیفیت دغدغه اصلی مجموعه بهزیستی می باشد.

حسین اسدی راد تاکید کرد: بهزیستی با اجرای برنامه های گوناگون مهمترین رویکرد خود را توانمندسازی افراد تحت حمایت در حوزه های مختلف می داند، که این مهم محقق نمی شود مگر با آماده نمودن جامعه هدف و هدایت آنها به سمت فراگیری مهارتهای فنی و حرفه آموزی براساس پتانسیل های بومی هر منطقه ،تا پس از کسب مهارت با حمایت سازمان بهزیستی بتواند در ایجاد اشتغال پایدار قدم بردارند.

وی از توانمندسازی 514 زن و 296 نفر مرد از جامعه هدف تحت حمایت بهزیستی در استان خبر داد و اضافه کرد: آموزش‌های مهارتی برای توانمندسازی افراد و به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در قالب حرفه های مهارتی در کمپ‌های ترک اعتیاد، اردوگاه‌های کاردرمانی، اماکن زیر نظر بهزیستی ، زنان سرپرست خانوار، زنان بد سرپرست و بی سرپرست، آسیب دیدگان اجتماعی، معلولین و ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شده است.

اسدی راد تصریح کرد: موضوع اشتغال مددجویان بهزیستی محقق نخواهد شد مگر با فرهنگ‌سازی و تعامل با شرکای اجتماعی و تشویق مددجویان به فراگیری مهارت های مورد نیاز بازار و نیز ارائه بسته های تشویقی از قبیل تسهیلات که در ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی می تواند نقش موثری داشته باشد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

با هدف ایجاد اشتغال پایدار صورت گرفت؛ تفاهم نامه همکاری بین آموزش فنی حرفه ای و بسیج سازندگی بوشهر منعقد شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در راستای تسریع و تسهیل مهارت آموزی در مناطق کمتر...

سربازان نمونه مهارت آموز سپاه استان بوشهر تجلیل شدند

سربازان نمونه مهارت آموز سپاه امام صادق علیه‌السلام و منطقه دوم نیروی دریایی سپاه استان بوشهر...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: بیش از ۲۴ هزار سرباز وظیفه پنج سال گذشته در استان بوشهر آموزش‌های مهارتی فرا گرفته اند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: از سال ۹۶ همزمان با آغاز به کار قرارگاه مهارت آموزی...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نفرات برتر نخستین مسابقات آزاد مهارت زندانیان استان بوشهر تجلیل شدند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نفرات برتر مسابقات آزاد مهارت مددجویان زندان های...

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر: مهارت آموزی در هنرستان های استان بوشهر توسعه می یابد

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تلاش می‌شود دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت و این...

استاندار بوشهر: توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای رویکرد اصلی آموزش و پرورش استان بوشهر باشد

استاندار بوشهر گفت: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه ای براساس...

مدیر بهزیستی شهرستان بوشهرخبر داد؛ توانمندسازی مهارتی اقشار کم‌برخوردار بوشهر با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی

مدیر بهزیستی شهرستان بوشهر گفت: توانمند سازی مهارتی اقشار کم برخوردار با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی دنبال خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: افزایش 25 درصدی مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: این سازمان توانسته 25 درصد مهارت آموزی را در محیط کسب و کار...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد