• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: آموزش 530 حرفه مهارت‌آموزی در استان بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از تدوین و عملیاتی شدن 530 حرفه مهارت‌آموزی در استان خبر داد و گفت: مهارت آموزی راهگشای اشتغال و توسعه استان بوشهر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در نشست کارکنان آموزش فنی و حرفه ای و مدال آوران مسابقات ملی مهارت با استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای در 15 مرکز دولتی و 250 آموزشگاه آزاد ،افزود: مهارت‌آموزی به عنوان راهگشای اشتغال نقشی مهم در حل مشکلات جوانان و توسعه استان دارد.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تربیت نیروی کار موردنیاز در بخش‌های مختلف جامعه و افزایش توانایی نیروی جوان و متخصص است، اضافه کرد: وجود 200 مربی توانمند و ماهر در بخش دولتی و خصوصی آموزش فنی و حرفه ای زمینه را برای تربیت نیروی متخصص مورد نیاز بازار کار استان بوشهر محیا کرده که باید همه با هم جوانان استان را به سمت این ظرفیت عظیم سوق دهیم.

دراهکی از توسعه اشتغال پایدار در استان بوشهر با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای سازمان منطقه اقتصادی انرژی پارس خبر داد و گفت: با توجه به تفاهم انجام شده با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افرادی که در حرف ده گانه مورد نیاز صنایع جنوب استان توانمند شوند در شرکت های مستقر در منطقه پارس جنوبی جذب خواهند شد.

                                                                 

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر تاکید کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سبب انعطاف‌پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی استان و نیز آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال و کاهش بیکاری جوانان این استان دارد.

دراهکی با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در منطقه پارس جنوبی، اظهارکرد: در این منطقه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده و این درحالی است که طرح‌های مهم دیگری از جمله ۱۸ مجتمع پتروشیمی در این منطقه در دست ساخت است و با این ظرفیت زیبنده نیست مردم ساکن در جوار این تاسیسات دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال‌ باشند و باید در جهت توسعه اشتغال پایدار بر اساس نیاز صنعت جوانان استان بوشهر مهارت های فنی و حرفه ای را فرا گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر نیز در این نشست به ظرفیت های مهم آموزش فنی و حرفه ای در جهت توانمندسازی نیروی ماهر اشاره کرد و افزود: نیاز به آموزش و داشتن مهارت در بین همه افراد جامعه بخصوص مددجویان بهزیستی قابل لمس بوده و شرایط اقتصادی و وضعیت موجود کشور حکم می‌کند که گذراندن دوره های مهارتی و داشتن حمایت های لازم جهت ورود به بازار کار لازم و ضروری است و بهزیستی استان دراین راستا نهایت استفاده را از ظرفیت آموزشی فنی و حرفه ای استان خواهد برد.

حسین اسدی راد با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی مددجویان امری دارای اولویت در این نهاد حمایتی است اضافه کرد: با همکاری و تعامل در آموزش، مهارت آموزی و توانمندسازی مددجویان می‌توان در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای این قشر اثرگذار بود.

                                                             

وی با بیان اینکه قانون‌گذار بهزیستی را موظف کرده هرساله ۱۰ درصد از مددجویان را توانمند و از چرخه حمایت‌های مستمر خارج کند، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با توانایی ذاتی افراد و همچنین نیاز جامعه باشد.

مدیر کل بهزیستی بوشهر با بیان اینکه تعهدات آموزشی فنی و حرفه‌ای به جامعه هدف بهزیستی در استان بوشهر  تا پایان سال کاملاً پوشش داده خواهد شد، افزود: با همکاری آموزش فنی و حرفه ای استان تا پایان سال جاری بیش از دو هزار نفر از مددجویان بهزیستی با آموزش‌های مهارتی توانمند خواهند شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه مهارت آموزی زمینه‌ساز رونق اشتغال استان است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان باید نسبت به تقویت رشته‌های فصنعتی،کشاورزی،صنایع دریایی و خدماتی اقدام شود.

علی باستین افزود: ظرفیت‌های خوبی در استان داریم که می‌تواند حلقه مکمل رشد و توسعه اقتصادی استان باشد و به همین دلیل باید زمینه برای توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای فراهم شود.

وی وجود ظرفیت های خوبی آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان را زمینه مناسب جهت تربیت نیروی کار ماهر در جهت توسعه اشتغال پایدار دانست و اضافه کرد: توسعه پایدار در جامعه با تقویت مهارت آموزی تحقق می‌یابد و لازم است در سال تولید، دانش بنیان،اشتغال آفرین آموزش‌های مهارتی تقویت شوند زیرا این حوزه با افزایش توان ملی رابطه مستقیم دارد.

                                                           

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر بر توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در جامعه تاکید کرد و خواستار تبدیل شدن این فرهنگ به گفتمان عمومی شد.

باستین بر انسجام ارائه مسائل آموزشی بین مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تأکید کرد و گفت: برای توانمندسازی نیروی کار ماهر و توسعه اشتغال نیاز به توسعه مهارت‌آموزی  بر اساس ظرفیت های استان بوشهر داریم.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی تجربی، غیر علمی و اصولی در محیط های کسب و کار آسیب زا است، افزود: نقش سازمان فنی‌وحرفه‌ای با ارائه و برگزاری دوره های آموزشی فشرده و دقیق در بالابردن توانمندی افراد و کیفیت مشاغل در جامعه بسیار موثر است.

شایان ذکر است در پایان این نشست از مربیان برتر آموزش فنی و حرفه ای و مدال آوران نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت با اهداء لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

با هدف ایجاد اشتغال پایدار صورت گرفت؛ تفاهم نامه همکاری بین آموزش فنی حرفه ای و بسیج سازندگی بوشهر منعقد شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: در راستای تسریع و تسهیل مهارت آموزی در مناطق کمتر...

سربازان نمونه مهارت آموز سپاه استان بوشهر تجلیل شدند

سربازان نمونه مهارت آموز سپاه امام صادق علیه‌السلام و منطقه دوم نیروی دریایی سپاه استان بوشهر...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: بیش از ۲۴ هزار سرباز وظیفه پنج سال گذشته در استان بوشهر آموزش‌های مهارتی فرا گرفته اند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: از سال ۹۶ همزمان با آغاز به کار قرارگاه مهارت آموزی...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: نفرات برتر نخستین مسابقات آزاد مهارت زندانیان استان بوشهر تجلیل شدند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نفرات برتر مسابقات آزاد مهارت مددجویان زندان های...

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر: مهارت آموزی در هنرستان های استان بوشهر توسعه می یابد

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تلاش می‌شود دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت و این...

استاندار بوشهر: توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای رویکرد اصلی آموزش و پرورش استان بوشهر باشد

استاندار بوشهر گفت: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه ای براساس...

مدیر بهزیستی شهرستان بوشهرخبر داد؛ توانمندسازی مهارتی اقشار کم‌برخوردار بوشهر با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی

مدیر بهزیستی شهرستان بوشهر گفت: توانمند سازی مهارتی اقشار کم برخوردار با ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی دنبال خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: افزایش 25 درصدی مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: این سازمان توانسته 25 درصد مهارت آموزی را در محیط کسب و کار...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد