• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: ارتقاء توانمندی و بازآموزی شاغلین پتروشيمي هاي استان بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهرگفت: دوره‌های مهارت آموزی به منظور ارتقاء توانمندی و بازآموزی شاغلین پتروشيمي هاي مستقر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس با همکاري رياست شوراي راهبردي شرکت هاي پتروشيمي هاي منطقه پارس اجراء خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در نشست با رئيس شوراي راهبردي شرکت هاي پتروشيمي منطقه پارس و مدير عامل شرکت پتروشيمي پارس با بیان اینکه بخشی از سیاست گذاری استان در حوزه اشتغال توانمندسازی نیرو‌های انسانی شاغل است، اظهار داشت : درحال حاضر در بخش‌های مختلف اشتغال استان نیرو‌هایی فعالیت می‌کنند که نیاز است برای بازآموزی و توانمندسازی آن‌ها دوره‌های مهارت آموزی برگزار کنیم تا بیشترین کیفیت و بهره‌وری را در حوزه کاری‌شان داشته باشند.

وي بر حمايت پتروشيمي هاي مستقر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس از آموزش هاي فني و حرفه اي تاکيد کرد و افزود: باتوجه به اینکه بیشترین حجم اشتغال استان را در بخش‌ صنعت داریم بايد زمينه هاي ارتقاء دانش و مهارت شاغلين در اين صنايع با همکاري و تعامل صنعت با آموزش فني و حرفه اي محيا شود.

دراهکي بر اهمیت مهارت آموزی در توانمندسازی نیروی انسانی جویای کار و ارتقای مهارت شاغلین در حوزه صنعت تاکيد کرد و بيان داشت: شرکت هاي پتروشيمي ظرفيت هاي خوبي در جهت توسعه و ترويج آموزش هاي مهارتي در سطح استان بوشهر دارند و بايد از اين ظرفيت ها در جهت تجهيز و بروز رساني کارگاه هاي آموزش فني و حرفه اي استفاده کنند.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر خواستار راه اندازي کارگاه هاي مهارتي جوار صنايع در پتروشيمي هاي مستقر در جنوب استان شد و گفت: معمولا شركتهاي پتروشيمي و گاز با صرف هزينه‌هاي مضاعف، كارآموزان خود را براي مهارت اندوزي اوليه و حين كار به مراكز آموزشي خارج از منطقه از جمله مركز آموزش ره آوران فنون ماهشهر، محمودآباد در استان مازنداران ارسال مي‌كنند كه با راه‌اندازي اينچنين كارگاه‌هاي ارائه خدمات آموزشي به آنها خيلي سريعتر و راحتتر انجام خواهد شد.

دراهکي به پتانسیل ، ظرفیت ها و امکانات آموزشی مراکز آموزشی جنوب استان بوشهر اشاره کرد و بيان داشت: توسعه هر صنعت منوط به توسعه منابع انسانی برای افزایش تولید ،کاهش هزینه ، صیانت از نیروی کار و رونق تولید است.

رئيس شوراي راهبردي شرکت هاي پتروشيمي منطقه پارس و مدير عامل شرکت پتروشيمي پارس هم ضمن حمايت از برنامه هاي آموزشي فني و حرفه اي استان بوشهر بر قابلیت ها و ظرفیتهای بالای شرکت هاي پترشيمي از لحاظ نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی آموزشی کوتاه مدت، میان مدت وبلند مدت هدفمند برای توانمندسازي نيروهاي شاغل در صنعت پتروشيمي با همکاري آموزش فني و حرفه اي انجام خواهد شد.

مسعود حسني از تخصص يک ميليارد و سيصد ميليون تومان اعتبار در جلسه شوراي راهبري پتروشيمي هاي براي تجهيز و بازسازي مراکز آموزش فني و حرفه اي خبر داد و افزود: با جلب نظر پتروشيمي هاي مستقر در منطقه پارس اين اعتبار در آينده نزديک به مجموعه آموزش فني و حرفه اي پرداخت خواهد شد.

مدير عامل پتروشيمي پارس تاکيد کرد: این آمادگی وجود دارد تا در قالب تفاهمنامه و قرارداد آموزشی فیمابین  و با گسترش و تعامل دوجانبه بتوان نقش موثری در تربیت نیروی انسانی در سطح استان بوشهر ایفا کرد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

رئيس مرکز سنجش و ارزشيابي مهارت استان بوشهر: افتتاح مراکز آزمون آنلاين شهرستان هاي دير،تنگستان و ديلم در دهه فجر

رئيس مرکز سنجش و ارزشيابي مهارت استان بوشهر گفت: با افتتاح این مراكز سرعت برگزاری آزمون و صدور...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: لزوم توجه به اشتغال معتادان مهارت آموخته بهبود يافته در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: 270 مددجوي بهبود یافته در سال جاري زیر نظر مربیان...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: ارتقاء توانمندی و بازآموزی شاغلین پتروشيمي هاي استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهرگفت: دوره‌های مهارت آموزی به منظور ارتقاء توانمندی و...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: اولين مرکز مشاوره هدايت شغلي و مهارت آموزي زندانيان استان بوشهردر زندان دشتستان افتتاح شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهرگفت: در جهت بهره وري بهتر دوره هاي آموزش فني و حرفه اي در...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي 1500 مددجوي بهزيستي با آموزش هاي فني و حرفه اي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در سال جاري با برگزاري 135 دوره آموزشي هزار و 530...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي بيش از 2 هزار مددجوي کميته امداد استان بوشهر با آموزش هاي فني و حرفه اي

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي اجراي تفاهم نامه همکاري با کميته امداد از...

اولين تفاهم نامه چهارجانبه توانمندسازي و اشتغال مددجويان زندان ها کشوردر استان بوشهر منعقد شد

تفاهم نامه چهارجانبه في مابين اداره کل آموزش فني و حرفه اي،اداره کل زندان ها و اقدامات تاميني و...

سرپرست دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری بوشهر: ارائه آموزش‌های مهارتی به اتباع خارجی در استان بوشهر

سرپرست دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری بوشهر گفت: 104 مهاجر افغانستاني در سال 98 در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد