• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي،بهزيستي و صندق کارآفريني و اميد استان بوشهر منعقد شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: تفاهم نامه همکاري سه جانبه آموزش فني و حرفه اي،اداره کل بهزيستي و صندوق کارآفريني و اميد استان با هدف توانمندسازي مددجويان بهزيستي در راستاي توسعه اشتغال پايدار منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي در آئين امضاء اين تفاهم نامه همکاري گفت: توانمند سازي جامعه هدف بهزيستي از طريق ارايه آموزش هاي مهارتي و شغلي به منظور کارآفريني ،احراز شغل مناسب،بازتواني و آماده شدن جهت يک زندگي مستقل و پايدار و نيز اشاعه فرهنگ مهارت آموزي را از مهمترين اهداف اين تفاهم نامه دانست.

دراهکي توانمندسازي جامعه هدف بهزيستي از طريق آموزش هاي مهارتي با تاکيد بر مشاغل خانگي و کارآفريني متناسب با نياز بازار کار ، ارتقاء مهارت هاي شغلي جامعه هدف بهزيستي که داراي شغل و حرفه  هستند ، آموزش کار تيمي جهت تشکيل بنگاه هاي  اقتصادي و تعاوني ها متناسب با پتاسيل هاي جامعه هدف و تسهيل در صدور مجوز و قائل شدن اولويت براي مددجويان بهزيستي را از ديگر اهداف انعقاد اين تفاهم نامه همکاري دانست.

وي مهارت را رکن توانمندسازي جامعه هدف بهزيستي دانست و افزود: زمان اجراي اين تفاهم نامه از زمان امضاء به مدت يک سال شمسي است که با اجراي مناسب و با رضايت طرفين قابل تمديد خواهد بود.

مدير کل آموزش فني و  حرفه اي بوشهر برنامه ريزي و برگزاري دوره هاي آموزشي و مهارتي مورد نياز مددجويان بهزيستي،ايجاد شرايط مناسب برگزاري دوره هاي مهارتي بر اساس استاندارد هاي خاص مددجويان ،تدين استاندارد هاي آموزشي مناسب ويژه معلولين ،معرفي جامعه هدف بهزيستي مهارت آموخته  به مراکز کاريابي و بنگاه هاي اقتصادي و همچنين بررسي و امکان سنجي در صدور مجوز تاسيس آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي ويژه جامعه هدف بهزيستي را از تعهدات آموزش فني و حرفه اي در اين تفاهم نامه دانست.

                            

مدير کل بهزيستي استان بوشهر نيز فراگيري آموزش هاي مهارتي را در توانمند كردن مددجويان بهزيستي بويژه بانوان اثرگذار دانست و گفت: نيازسنجي و اولويت بندي جامعه هدف و اعلام به آموزش فني و حرفه اي،اعلام پتاسيل هاي موجود در مراکز تابعه بهزيستي جهت برگزاري دوره هاي مهارتي،ايجاد شرايط فضاي آموزشي و آزموني برگزاري دوره هاي مهارتي در مراکز دولتي و غير دلتي مرتبط و تحت نظر بهزيستي را از جمله تعهدات اداره کل بهزيستي در اين تفاهم نامه دانست.

عليرضا حاجيوني آسيب شناسي دوره هاي آموزشي و رصد اشتغال مهارت آموختگان،همکاري در تهيه استاندارد هاي آموزشي و نرم افزار هاي آموزشي،حمايت هاي مادي و معنوي از جامعه هدف مهارت آموخته پس از اتمام دوره آموزشي و برگزاري دوره هاي آموزشي مهارت هاي زندگي توسط کارشناسان بهزيستي براي کارآموزان آموزش فني و حرفه اي را از ديگر تعهدات مهم اين اداره کل در اين تفاهم برشمرد.

وي با بیان اینکه یکی از رویکردهای بهزیستی آماده سازی و ایجاد فرصت شغلی برای معلولین و مددجویان است افزود: آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای ؛ در طرح توانمندسازی شغلی برای گروه‌های هدف خاص در راستای ارتقای توانمندی های مهارتی و بهره مندی مددجویان و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از فرصت های آموزشی است.

مدير کل بهزستي بوشهر تصريح کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان از مهم ترین اهداف بهزیستی استان بوشهر می باشد که می توان شرایط بهتری را برای زندگی افراد معلول و توانمندسازی آنها فراهم نمود.

                      

مدير صندوق کارآفريني  اميد استان بوشهر نيز اشتغال پایدار مددجویان بهزيستي را از جمله راههای توانمندسازی معلولین و جامعه هدف بهزیستی معرفی کرد که می تواند آنها را خودکفا نموده و از چرخه حمایتی بهزیستی خارج کند.

صادق حاجياني اولويت پرداخت تسهيلات اشتغالزايي به مدجويان معرفي شده از سوي بهزيستي و آموزش فني و حرفه اي و همچنين استفاده بهينه از منابع قرض الحسنه به منظور ايجاد اشتغال پايدار جامعه هدف بهزيستي را از تعهدات صندوق کارآفريني و اميد در اين تفاهم نامه دانست.

وي اظهار کرد: توانمندسازی مددجوی بهزیستی، باعث افزایش نیروی انسانی مطلوب در جامعه شده و با تحقق این امر مقوله اقتصادی آنها نیز برطرف می شود.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: آموزش های مهارتی در حوزه صنایع دریایی در استان بوشهر توسعه می یابد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با راه اندازی مرکز مهارت آموزی ویژه صنایع دریایی در...

رئیس مرکز سنجش و ارزشیابی مهارت استان بوشهر: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت مناسب برای توسعه مهارت های فنی و حرفه ای

رئیس مرکز سنجش و ارزشیابی مهارت استان بوشهر گفت: طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان با رویکرد اشتغال پایدار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: ترويج مهارت آموزی مستلزم تقویت همکاری بین همه دستگاه هاي اجرايي است

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: افزایش مهارت آموزشی و جلوگیری از موازی کاری و استفاده بهینه از...

تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي،بهزيستي و صندق کارآفريني و اميد استان بوشهر منعقد شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: تفاهم نامه همکاري سه جانبه آموزش فني و حرفه اي،اداره...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: طرح مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار در استان بوشهر توسعه مي يابد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از اجرای طرح توسعه مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار،بد سرپرست و بي...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي 300 مددجوي زندان هاي استان بوشهر با آموزش هاي فني و حرفه اي

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در شش ماه نخست سال جاري با توجه به شرايط کرونايي کشور 36 هزار...

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: شهرستان عسلویه مرکز عالی مهارت می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور گفت: عسلویه قطب تربیت...

معاون وزیر تعاون و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور: عسلویه قطب تربیت نیروی کشور در حوزه انرژی می‌شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر نقش مهم پارس جنوبی در اقتصاد، اشتغال، تامین گاز و...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد