• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر : مهارت آموزي بيش از 7000 نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در پنج ماهه سال جاري 7350 نفر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي با شرکت در دوره هاي آموزشي مراکز 15 گانه بخش دولتي آموزش هاي فني و حرفه اي را فرا گرفته اند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي با بيان اينکه آموزش هاي مهارتي در سال جاري با توجه به شيوع  بيماري کرونا در هر کارگاه آموزشي بصورت تک شيفت و با حضور حداکثر 8 نفر بسته به محيط کارگاه هاي فني  برگزار مي شود، اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاکنون 961 دوره آموزشي با تنوع 357 حرفه آموزشي در حوزه هاي خدمات،صنعت وکشاورزي در سطح استان بوشهر برگزار شده است.

وي با اشاره به اينکه بيشترين حجم فعاليت آموزشي در مراکز ثابت،پادگان هاي نظامي و کارگاه هاي مهارت آموزي در محيط واقعي کار بوده است،افزود: 244 دوره در مراکز ثابت،211دوره در کارگاه هاي آموزشي يگان هاي نظامي،168 دوره در کارگاه هاي مهارت آموزي محيط کار واقعي بوده و مابقي در کارگاه هاي سيار شهري،زندان،کارگاه صنايع و اصناف،صنايع ضمن کار،آسيب هاي اجتماعي،روستا و عشاير و سکونتگاه هاي غير رسمي برگزار شده است.

دراهکي به اجراي طرح هاي آموزشي در سطح استان اشاره کرد و گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي بر اساس نياز منطقه اي ساخت اولين مرکز آموزشي صنايع دريايي در شهرستان دير آغاز شده که در سال آينده با ظرفيت آموزش متقاضيان سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

وي راه اندازي دومين مرکز تربيت مربي و پژوهش هاي فني و حرفه اي کشور در شهرستان کنگان  را از ديگر طرح هاي آموزشي مجموعه فني و حرفه اي استان بوشهر دانست و اضافه کرد: در راستاي اجراي مصوبات سفر رياست سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به استان بوشهر دومين مرکز تربيت مربي  پژوهش هاي فني و حرفه اي با اجراي چند دوره مهارتي در حوزه صنايع نفت و گاز براي مربيان سراسر کشور در کنگان راه اندازي شده است و ظرفيت آموزش سالانه 1000 مربي آموزشي را دارد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر به راه اندازي اولين مرکز مهارت آموزي گاز کشور در شهرستان عسلويه اشاره کرد و تاکيد کرد:با توجه به وجود صنايع عظيم نفت و گاز در استان بوشهر و نياز شاغلين در اين حوزه به آموز شهاي مهارتي و ارتقاء توان فني اين مرکز با همکاري منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس و صنايع مستقر در شهرستان عسلويه راه اندازي خواهد شد.

دراهکي  از راه اندازي اولين مرکز آموزش هتلداري و گردشگري جنوب کشور در شهر بوشهر خبر داد و گفت: اين مرکز با همکاري بخش خصوصي تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

وي در ادامه به اجراي موفق تفاهم نامه همکاري با مجتمع گاز پارس جنوبي هم اشاره کرد و افزود: در راستاي اجرايي شدن اين تفاهم نامه در فاز نخست بيش از 1500 نفر از شاغلين صنايع زير مجموعه مجتمع گاز پارس جنوبي مورد سنجش صلاحيت حرفه اي قرار گرفته و در فاز دوم در مهر ماه امسال بيش  از 700 نفر ديگر از شاغلين حوزه خدمات اين شرکت ها مورد سنجش صلاحيت حرفه اي قرار خواهند گرفت و در صورت موفقيت در آزمون هاي مهارتي گواهي صلاحيت حرفه اي دريافت خواهد کرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر به تفاهم نامه آموزشي با منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس هم اشاره کرد و تاکيد کرد: يکي از موفق ترين برنامه هاي آموزشي که آموزش همراه با اشتغال بوده اين تفاهم نامه همکاري است که بيش از 60 درصد مهارت آموختگان اين حوزه با رهگيري و رصد اشتغال در حرفه مهارتي مورد تقاضا در صنعت نفت و گاز جنوب استان مشغول به کار شده اند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

براي دومين سال پياپي؛ کسب رتبه برتر آموزش فني و حرفه اي در بيست و سومين جشنواره شهيد رجايي استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: رتبه برتر بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان بوشهر در گروه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر : مهارت آموزي بيش از 7000 نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در پنج ماهه سال جاري 7350 نفر با رعايت پروتکل هاي...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: ۷۰ درصد فارغ التحصیلان دارای مهارت هاي فني و حرفه اي جذب بازار کار می شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه ها که در...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: متناسب با اقتضای زمان به وضع قوانین تازه برای سازمان‌آموزش فني و حرفه‌اي بیندیشیم

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه...

مرحله استاني نوزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در استان بوشهر شروع شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: مرحله استانی نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در استان بوشهر با...

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها : توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زمینه ساز جهش تولید در هر جامعه اي است

نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان ها گفت: پیش نیاز جهش تولید توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: ارزشيابي مهارت 7700 مهارت آموخته فني و حرفه اي استان بوشهر در سال جاري

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در پنج ماه گذشته سال جاري 7700 نفر مهارت آموخته در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد