• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت آموز با حضور در محيط کار واقعي آموزش هاي فني و حرفه اي را در استان بوشهر فرا گرفتند که در سال جاري اين ميزان با توجه به شرايط جامعه به 1000 نفر مي رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر،عبدالمجيد دراهکي در اولين جلسه برنامه ريزي ستاد هفته ملي مهارت در استان بوشهر از افتتاح اولين طرح مهارت آموزي در محيط کار واقعي در يگان هاي نظامي جزيره خارگ در اين هفته خبر داد و اظهار داشت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي در بين نيرهاي مسلح در همين راستا در هفته ملي مهارت 10 کارگاه مهارت آموزي در محيط کار واقعي در فرماندهي پايگاه دريايي بوشهر افتتاح خواهد شد.

وي با جايگاه طرح مهارت آموزي در محيط کار در توسعه اشتغال پايدار در سطح استان اشاره کرد و افزود: بيش از 80 درصد مهارت آموزاني که در طرح مهارت آموزي در محيط کار واقعي شرکت کرده اند در همان بنگاه اقتصادي جذب بازار کار شده اند.

دراهکي به اجراي برنامه هاي هفته مهارت در وضعيت کنوني جامعه اشاره کرد و افزود: ترويج آموزش هاي مهارتي در بستر فضاي مجازي ،نشست با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي،نشست با شرکاي آموزشي،برنامه ريزي جهت ديدار با استاندار بوشهر،راه اندازي نمايشگاه مجازي دستاورد هاي مهارت آموختگان فني و حرفه اي،ميثاق با آرمان هاي شهدا،افتتاح  طرح هاي مهارت آموزي روستايي در شهرستان هاي دشتي،کنگان و دشتستان را از جمله برنامه هاي هفته مهارت در استان بوشهر ذکر کرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر  توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی در سال جهش تولید، ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصترهای شغلی پایدار در مسیر اقتصاد مقاومتی، ارتقای منزلت و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اطلاع رسانی هرچه بیشتر این آموزش‌ها در سطوح مختلف را از عمده اهداف برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

وی بیان کرد: با اجرای برنامه‌های متنوع در هفته ملی مهارت تلاش می‌شود تا مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیشتر آشنا شوند.

دراهکي با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: جشنواره هفته ملی مهارت به منظور توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی کار و کارآفرینی از 31 تیر تا ششم مرداد ماه در تمام شهرستان‌های استان بوشهر با رعايت پروتکل هاي بهداشتي برگزار می‌شود.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد