• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: 10 درصد جمعیت استان ایلام زیر چتر مهارت قرار می‌گیرند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در شورای مهارت استان ایلام اعلام کرد: 10 درصد جمعیت استان زیر چتر آموزش‌های مهارتی متناسب با علاقه‌ خود قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در هفدهمین سفر استانی خود، در شورای مهارت استان ایلام که با حضور قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام 4 تیرماه سال جاری در محل استانداری  تشکیل شد، حضور یافت.

بنا براین گزارش، هاشمی با تأکید بر اینکه زمان آن فرارسیده که  به پیوست نیروی انسانی ماهر توجه کنیم تا سرمایه‌های اجتماعی را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه استان ایلام می‌رود که قطب شود، تصریح کرد: این استان می‌تواند منطقه انرژی‌ نو شود و با توجه به قرابت آن با کشور عراق و تبادل کالا می‌تواند از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کند.

دپارتمان مهارت مرزی در مهران در آینده ای  نزدیک راه اندازی می شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی دپارتمان مهارت مرزی در شهرستان مهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این دپارتمان شرایط لازم را برای بهره‌مند شدن از آموزش های مهارتی برای  مرزنشینان فراهم خواهد کرد.

هاشمی از اجرای عدالت آموزشی و مهارتی برای  5 استان درگیر در دوران جنگ تحمیلی خبر داد و اظهار داشت: امروز مفهوم سواد متفاوت شده و می‌توان گفت کسی سواد دارد که توانمند و ماهر  باشد و بتواند زمینه ساز یک تغییر و تحول باشد، چرا که امروز 55 درصد کارآموزان فنی و حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند.

وی با استقبال از پیشنهاد رئیس دانشگاه ایلام مبنی بر تاسیس مراکز مشاوره شغلی و دپارتمان بازاریابی،  بیان کرد: آموزش کشاورزان، روستائیان و عشایر در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای است چرا که آموزش این گروه و دیگر اقشار مولد زمینه تحقق شعار جهش تولید را فراهم می‌کند.

در ادامه هاشمی با بیان اینکه 10 درصد جمعیت استان زیر چتر آموزش‌های مهارتی متناسب با علاقه‌ی خود قرار می‌گیرند، تصریح کرد: ساز و کار این مهم در استان مورد بررسی قرار بگیرد تا این آموزش‌ها آغاز شود.

معاون وزیر کار فزود: بر اساس برنامه، استان ایلام میزبان برخی از مسابقات مقدماتی المپیادهای جهانی مهارت می‌شود و ادامه داد: برنامه مهارت دوگانه (آموزش- کار) را در کشور آغاز کرده‌ایم به این معنا که در مراکز صنعتی و شرکت های بزرگ زمینه آموزش نیروی انسانی مورد نیاز آنان فراهم می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید بیش از پیش به تنوع در بازار بیندیشیم و این باور را در جامعه بوجود آوریم که برای کارآفرینی مهارت نیاز است و دوران استخدامِ صرفا مبتنی بر مدرک دانشگاهی به پایان رسیده است.

هاشمی تصریح کرد: شیوع کرونا بیش از پیش اهمیت موضوعاتی مانند تجارت الکترونیک را برای ما مشخص کرده که این موارد و نیازهای روز از راه کسب مهارت به دست می‌آیند و هنوز در جامعه نیروی کار ماهر در این زمینه نداریم.
سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد