• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: توسعه آموزش مهارتی در زندان ها راهکاری برای کاهش جرم در جامعه است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه ارائه مستمر آموزش مهارتی به زندانیان راهکاری برای کاهش جرم در جامعه و جلوگیری از بازگشت دوباره آنان به زندان پس از آزادی است، گفت: براساس پژوهش‌های که توسط سازمان زندان های کشور صورت گرفته نرخ بازگشت به زندان مددجویانی که تحت آموزش مهارتی در زندان قرار گرفته‌اند نزدیک به صفر است و همین امر اهمیت آموزش‌های مهارتی در بازگشت سالم زندانیان به زندگی را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر،عبدالمجيد دراهکي در نشست بررسي آموزش هاي مهارتي در زندان هاي استان بوشهرکه بصورت ويدئو کنفرانس با روساي مراکز آموزش فني  حرفه اي برگزار شد، افزود: هدف از ارائه این آموزش های مهارتی به زندانیان ایجاد انگیزه، امید به زندگی و اشتغال آنان پس از آزادی است.

وی با بيان اينکه مهارت ‌آموزی راه‌حل مناسب و موثری برای کاهش بیکاری در جامعه می‌باشد، ادامه داد: جامعه هدف در این آموزش ها علاوه بر زندانیان شامل سربازان وظیفه نیز هستند و امید است تا با همکاری انجمن های حمایت شرایطی فراهم شود تا خانواده های زندانیان در این دوره ها شرکت و حمایت ها و پشتیبانی های مالی از آنان انجام شود.

دراهکي کاهش آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی، ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و جلوگیری از گرایش به اعتیاد، بزهکاری، خلاف و بازگشت مجدد زندانیان به زندان را از دیگراهداف مهم ارائه آموزش‌های مهارتی به زندانیان عنوان کرد.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر با بیان اینکه آموزش مهارتی می تواند به زندانیان هویت ببخشد چون رابطه تنگاتنگی با اشتغال آنان در بیرون دارد،  نقش آموزش مهارتی در اصلاح و تربیت زندانیان را مهم و بی بدیل دانست و خواستار توسعه بیش از پیش آموزش‌های مهارتی در سطح زندان‌های استان شد.

دراهکي به برنامه ريزي جهت مهارت آموزي بيش از 1500 زنداني در سال جاري اشاره کرد و گفت: یک دوازدهم آموزش‌های سازمان فنی‌ و حرفه‌ای کشور به لحاظ نفر ساعت در زندان‌ها انجام می‌شود و بايد اين ميزان توسعه يابد تا کاهش آسب هاي اجتماعي در جامعه کمتر شود.

وي بیان کرد: در بحث آموزش مهارت زندانیان زن نیز توجه ویژه‌ای بايد شود و می‌توان  حرفه هاي طراحی دوخت و صنایع دستی را به این افراد در سال جاري ارائه کرد.

مدير کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر، تصریح کرد: سعی شده دوره‌هایی در زندان ها در سال جاري برنامه‌ریزی شود که اثربخشی بهتر و کاربرد داشته باشد و آموزش‌ها متناسب با فرصت‌های شغلی داخل زندان همچون خیاطی، صنایع ساختمان، تاسیسات، برق صنعتي و ساختمان، اتومکانیک و از این موارد باشد.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد