• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس: لزوم سرمایه گذاری مهارتی صنايع برای توسعه منابع انسانی و ارتقاء بهره وری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: سرمایه گذاری مهارتی توسط صنایع برای توسعه منابع انسانی و ارتقاء بهره وری ضروری است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، سيد پيروز موسوي در نشست با مدير کل آموزش فني  حرفه اي استان بوشهر آموزش های مهارتی را حلقه مفقوده اشتغال و کارآفرینی در استان دانست و اظهار داشت: پیشرفت سریع علمی، ظهور محصولات نوین فکری و تکنولوژی روز با سرمایه گذاری در حوزه آموزش هاي فني و حرفه اي است که می توان به دستاوردهای مدرن امروزی رسیده و فرصت های ورود تکنولوژی نوین را وارد صنعت کرد.

وي با بيان اينکه ارائه آموزش های موثر و کاربردی، نقش بسیار مهمی در ارتقای بهره وری تولید و ایجاد ارزش افزوده برای جامعه و بنگاه های تولیدی و اقتصادی آن دارد، افزود: سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در راستاي تفاهم نامه منعقده با آموزش فني و حرفه اي و بر اساس نيازسنجي صورت گرفته دوره هاي مهارتي نوين و مورد نياز صنايع را در مراکز فني و حرفه اي برگزار خواهد کرد.

موسوي لازمه جهش تولید را ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دانست و اظهار کرد: مهارت ابزاری برای توانمندسازی و تربیت نیروی کار ماهر برای بهره‌وری بیش از پیش تولید و پیشرفت اهداف کشور در زمینه‌های مختلف است.

وي با بيان اينکه در سال جاري بيش از 1200 نفر در راستاي تفاهم نامه همکاري با آموزش فني و حرفه اي در سطح استان مهارت هاي فني مورد نياز منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس را فرا خواهند گرفت، تصريح کرد: اگر در برنامه‌های توسعه اقتصادی و صنعتی کردن کشور، ضرورت آموزش فنی کارگران و ارتقای سطح مهارت افراد بدرستی مورد توجه قرار نگیرد کماکان نیازمند امکانات و محصولات کشورهای پیشرفته دنیا خواهیم ماند.

مدير عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای باید متناسب با نیاز منطقه و بازار کار ارائه شود، گفت: باید آموزش های فنی و حرفه ای به سمت مراکز بخش ها و روستاها هدایت شود که در این زمنیه آماده همکاری با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هستیم.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر نيز با اشاره به نقش عمده آموزش مهارتی در تربیت افراد متخصص و توانمندسازی نیروی انسانی در استان بر اتخاذ راهکارهایی جديد  برای بهره گیری از تجارب، تبادل، اساتید و استفاده از امکانات آموزشی و کمک آموزشی برای اجرای دوره های مختلف مهارتی تاکید کرد.

عبدالمجيد دراهکي ضمن معرفی پتانسیل، ظرفیت‌ها و امکانات آموزشی مراکز آموزشی عنوان کرد و بیان داشت: توسعه هرصنعت منوط به توسعه منابع انسانی برای افزایش تولید، کاهش هزینه، صیانت از نیروی کار و رونق تولید است.

وي با بيان اينکه فعالیت کارگاه‌های فنی و حرفه ای استان بوشهر بر اساس نیاز بازار بوده تا این آموزش ها منتج به خلق فرصت های شغلی برای حاضران در این دوره‌های آموزشی شود، افزود: همه تلاش مسوولان در این اداره کل برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تولیدی موثر در جهت توانمندسازي نيروي انساني مورد نياز صنايع مستقر در استان است.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر تاکید کرد: نقش آموزش‌های مهارتی در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی و محوری بوده و می‌توان با ارائه آموزش با کیفیت با همکاري سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، زمینه تولید داخلی و اشتغال پایدار را در سطح استان به ارمغان آورد.

دراهکي تصريح کرد: امروز یکی از دغدغه مهم دولت ایجاد اشتغال پایدار است و برای رسیدن به این هدف مهم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای  با همکاري شرکاي آموزشي راهکاری مناسب است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مجتمع های ارتقای مهارت مجهز در منطقه آزاد ارس برای پویایی اقتصاد و اشتغال زایی راه اندازی می شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم انعقاد تفاهم...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 170 استاندارد مهارتي در استان بوشهر تدوين مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي بر اساس نياز بازار...

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر : ۱۰ هزار سرباز وظیفه در استان بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: براساس تفاهم‌نامه میان نیروهای مسلح و وزارت...

فرماندار شهرستان عسلويه: داشتن مهارت یکی از ضرورت های اشتغال پایدار در کشور است

فرماندار شهرستان عسلويه، گفت: اشتغال پایدار یک موضوع اساسی است که فقط با پول ایجاد نمی‌شود و داشتن مهارت و...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: کارگاه مهارت آموزی عکاسي سربازان در نيروي انتظامي بوشهر افتتاح شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر،گفت:  در راستاي مهارت آموزي کارکنان وظيفه نيروهاي مسلح...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: جهش تولید بدون توجه به مهارت آموزی در جامعه محقق نخواهد شد

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، گفت: توسعه مهارت آموزی نیاز فعلی در سطح استان بوشهر است و...

فرماندار شهرستان کنگان: تاثیر مراکز فنی و حرفه ای در کشف استعداد ها و علاقه مندیهای جوانان غير قابل انکار است

فرماندار شهرستان کنگان گفت: باید زمینه ترغیب مردم به آموزش های فنی و حرفه ای تسهیل شود.

فرماندار شهرستان دشتستان: ضرورت گسترش مهارت آموزی به عنوان سیاست اولویت دار نظام آموزشی در شهرستان دشتستان

فرماندار شهرستان دشتستان گفت: توجه به مهارت آموزی و تربیت نیروی متخصص بایستی به عنوان سیاست اولویت دار نظام...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد