• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي بوشهر منعقد شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در راستاي تربيت نيروي ماهر در حوزه صنايع دستي دريايي و توسعه مشاغل خانگي تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و مرکز پژوهش و فناوري اقيانوس شناسي و علوم جوي استان بوشهر منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر در آئين انعقاد اين تفاهم نامه همکاري از اجراي 1250 دوره آموزشي در 9 ماهه سالي جاري در استان بوشهر خبر داد و گفت: در راستاي توسعه مشاغل خانگي از اول سال جاري تا کنون 165 دوره مهارتي در حوزه مشاغل خانگي در سطح استان برگزار شده است.

وي با بيان اينکه در اين تفاهم نامه آموزشي با استفاده از امکانات و ظرفيت هاي مرکز اقيانوس شناسي دوره هاي مهارتي در حوزه صنايع دريايي کار با صدف براي علاقه مندان برگزار مي شود که اولين دوره آن نيز در حال برگزاري است افزود: در مدت زمان دوساله اين تفاهم نامه که از آبان ماه سال جاري تا آيان ماه 1400 مي باشد دوره هاي مقدماتي و پيشرفته کار با صدف در مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي استان برگزار مي شد.

دراهکي ايجاد زمينه هاي برگزاري دوره هاي مهارتي،ببرگزاري آزمون و صدور گواهينامه مهارت را از تعهدات آموزش فني و حرفه اي در اين تفاهم نامه دانست و اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی توسعه دوره‌های آموزشی توانمندسازی زنان در حوزه مشاغل خانگی در استان بوشهر با اين تفاهم نامه به صورت ويژه دنبال مي شود.

                                        

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر نياز سنجي دوره هاي آموزشي و تعيين حجم دوره ها مورد نياز،معرفي نفرات هر دوره آموزشي ،تامين تجهيزات و تامين فضاي مورد نياز را از تعهدات مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي در اين تفاهم نامه دانست و تاکيد کرد: استان بوشهر با داشتن بيش از 900 کيلومتر مرز آبي با خليج فارس بايد از تمام ظرفيت ها دريا براي توسعه اشتغال و مهارت آموزي استفاده کند.

وي از آمادگي آموزش فني و حرفه اي براي همکاري با همه دستگاه هاي اجرايي در جهت توسعه اشتغال پايدار در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: تا کنون موضع فعالی نسبت به مشاغل دریایی نداشته ایم که ضروری است با الگو برداری از کشورهای موفق دنیا در این زمینه، برای هفت استان ساحلی کشور حرفی نو داشته باشیم که پاسخگوی نیازهای این مناطق باشد.

                                        

دراهکي به لزوم ایجاد دپارتمان تخصصی مهارت های دریایی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: به وسعت دریا با تدوین استاندارهای مرتبط با مشاغل و مهارت های  متنوع دریایی و جلب مشارکت استان های ساحلی کشور می توان تولید ثروت کرد.

رئیس مرکز اقیانوس شناسی بوشهر نيزگفت: این مرکز ۱۲ دوره آموزشی صنایع دستی دریایی به صورت رایگان و با هدف توانمند سازی و اشتغال‌زایی بانوان برگزار کرده‌ که با انعقاد اين تفاهم نامه اين دوره هاي با رويکردي جديد اجرا خواهد شد.

                                          

مریم قائمی با بيان اينکه جامعه هدف این دوره‌ها به صورت عمده معلولان، زنان سرپرست خانوار و افراد زیر پوشش کمیته امداد هستند: مهارت آموزي بانوان و افراد کم توان جسمي و حرکتي نقشي مهم در توسعه مشاغل خانگي خواهد دشات.

وی بیان کرد: دوزادهمین دوره آموزشی صنایع دستی دریایی مرکز اقیانوس شناسی بوشهر نيز در راستاي تفاهم نامه همکاري با آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای آموزش ۱۳ نفر برگزار شده‌است که شرکت کنندگان به مدت ۹ روز آموزش‌های لازم را در زمینه ساخت صنایع دستی دریایی فرا می‌ گیرند و برای خود ایجاد اشتغال می‌کنند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار بوشهر گفت: واحدهای تولیدی خرد و متوسط که مشاغل خانگی بخشی از آن را تشکیل می‌ دهند جایگاه خاصی دردنیا پیدا کرده علت آن هم این است که به هزینه و فضای خاصی نیاز ندارند.

                                          

سعید زرین فر مهارت آموزي را زمينه ساز ايجاد هر شغل و حرفه اي دانست و افزود: این صنایع بیشتر مبتنی بر تخصص و فن افراد است که در صورت بازاریابی مناسب درآمدزایی خوبی دارد.

وی صنایع دستی دریایی را بهترين ظرفيت براي اشتغال در سطح استان بوشهر دانست و اظهار کرد: بايد زمينه توسعه مهارت آموزي در حوزه صنايع دريايي در همه شهرستان هاي ساحلي محيا شود تا فروش محصولات اين صنعت در استان بوشهر رونق گيرد.

زرین فر گفت: از سال ۹۳ استانداری بوشهر با ارائه تسهیلات ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی از هنرجویان و مهارت آموزان این حوزه حمایت کرده‌ است.  


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: پژوهش باید نگاه به مهارت را در توسعه ملی نمایان کند/ محصول کار پژوهش در جامعه تسهیل گری است

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در...

رئيس مرکز سنجش و ارزشيابي مهارت استان بوشهر: چهار سايت آزمون آنلاين فني حرفه اي در استان بوشهر راه اندازي مي شود

رئيس مرکز سنجش و ارزشيابي مهارت استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه دولت الکترونيک سايت آزمون آنلاين...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت آموزي 8900 نفر با آموزش هاي مهارتي در استان بوشهر

مدير کل آموزش فني و حرفه اي از ارائه 8 هزار و 903 نفر دوره های مهارتی در شش ماهه نخست امسال در...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: راهيابي 24 جوان بوشهري به مسابقات کشوري ملي مهارت

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برگزاري مرحله استاني مسابقات ملي مهارت از بين 97...

مدير منابع انساني مجتمع گاز پارس جنوبي: صنعت آدم ماهر می‌خواهد ،مهارت آموزي رکن اصلي توسعه است

مدير منابع انساني مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: مجتمع گاز پارس جنوبي برای توسعه منابع انسانی و ارتقاء...

مدير منابع انساني منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس: مهارت‌های مورد نیاز برای صنایع پارس جنوبی اجرا خواهد شد

مدير منابع انساني منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: بر‌اساس نیاز بازار کار مهارت‌های صنایع منطقه...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: برترين سربازان مهارت آموخته استان بوشهر تجليل شدند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: همزمان با دومين روزهفته دفاع مقدس و روز سرباز  از...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: ۶۰ استاندارد آموزش مهارتی در عرصه دریایی استان بوشهر تدوین شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تدوین آموزش‌های مهارتی در عرصه دریا و سواحل خبر داد و...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد