• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي بوشهر منعقد شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در راستاي تربيت نيروي ماهر در حوزه صنايع دستي دريايي و توسعه مشاغل خانگي تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و مرکز پژوهش و فناوري اقيانوس شناسي و علوم جوي استان بوشهر منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر در آئين انعقاد اين تفاهم نامه همکاري از اجراي 1250 دوره آموزشي در 9 ماهه سالي جاري در استان بوشهر خبر داد و گفت: در راستاي توسعه مشاغل خانگي از اول سال جاري تا کنون 165 دوره مهارتي در حوزه مشاغل خانگي در سطح استان برگزار شده است.

وي با بيان اينکه در اين تفاهم نامه آموزشي با استفاده از امکانات و ظرفيت هاي مرکز اقيانوس شناسي دوره هاي مهارتي در حوزه صنايع دريايي کار با صدف براي علاقه مندان برگزار مي شود که اولين دوره آن نيز در حال برگزاري است افزود: در مدت زمان دوساله اين تفاهم نامه که از آبان ماه سال جاري تا آيان ماه 1400 مي باشد دوره هاي مقدماتي و پيشرفته کار با صدف در مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي استان برگزار مي شد.

دراهکي ايجاد زمينه هاي برگزاري دوره هاي مهارتي،ببرگزاري آزمون و صدور گواهينامه مهارت را از تعهدات آموزش فني و حرفه اي در اين تفاهم نامه دانست و اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی توسعه دوره‌های آموزشی توانمندسازی زنان در حوزه مشاغل خانگی در استان بوشهر با اين تفاهم نامه به صورت ويژه دنبال مي شود.

                                        

مدير کل آموزش فني و حرفه اي بوشهر نياز سنجي دوره هاي آموزشي و تعيين حجم دوره ها مورد نياز،معرفي نفرات هر دوره آموزشي ،تامين تجهيزات و تامين فضاي مورد نياز را از تعهدات مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي در اين تفاهم نامه دانست و تاکيد کرد: استان بوشهر با داشتن بيش از 900 کيلومتر مرز آبي با خليج فارس بايد از تمام ظرفيت ها دريا براي توسعه اشتغال و مهارت آموزي استفاده کند.

وي از آمادگي آموزش فني و حرفه اي براي همکاري با همه دستگاه هاي اجرايي در جهت توسعه اشتغال پايدار در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: تا کنون موضع فعالی نسبت به مشاغل دریایی نداشته ایم که ضروری است با الگو برداری از کشورهای موفق دنیا در این زمینه، برای هفت استان ساحلی کشور حرفی نو داشته باشیم که پاسخگوی نیازهای این مناطق باشد.

                                        

دراهکي به لزوم ایجاد دپارتمان تخصصی مهارت های دریایی در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: به وسعت دریا با تدوین استاندارهای مرتبط با مشاغل و مهارت های  متنوع دریایی و جلب مشارکت استان های ساحلی کشور می توان تولید ثروت کرد.

رئیس مرکز اقیانوس شناسی بوشهر نيزگفت: این مرکز ۱۲ دوره آموزشی صنایع دستی دریایی به صورت رایگان و با هدف توانمند سازی و اشتغال‌زایی بانوان برگزار کرده‌ که با انعقاد اين تفاهم نامه اين دوره هاي با رويکردي جديد اجرا خواهد شد.

                                          

مریم قائمی با بيان اينکه جامعه هدف این دوره‌ها به صورت عمده معلولان، زنان سرپرست خانوار و افراد زیر پوشش کمیته امداد هستند: مهارت آموزي بانوان و افراد کم توان جسمي و حرکتي نقشي مهم در توسعه مشاغل خانگي خواهد دشات.

وی بیان کرد: دوزادهمین دوره آموزشی صنایع دستی دریایی مرکز اقیانوس شناسی بوشهر نيز در راستاي تفاهم نامه همکاري با آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای آموزش ۱۳ نفر برگزار شده‌است که شرکت کنندگان به مدت ۹ روز آموزش‌های لازم را در زمینه ساخت صنایع دستی دریایی فرا می‌ گیرند و برای خود ایجاد اشتغال می‌کنند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار بوشهر گفت: واحدهای تولیدی خرد و متوسط که مشاغل خانگی بخشی از آن را تشکیل می‌ دهند جایگاه خاصی دردنیا پیدا کرده علت آن هم این است که به هزینه و فضای خاصی نیاز ندارند.

                                          

سعید زرین فر مهارت آموزي را زمينه ساز ايجاد هر شغل و حرفه اي دانست و افزود: این صنایع بیشتر مبتنی بر تخصص و فن افراد است که در صورت بازاریابی مناسب درآمدزایی خوبی دارد.

وی صنایع دستی دریایی را بهترين ظرفيت براي اشتغال در سطح استان بوشهر دانست و اظهار کرد: بايد زمينه توسعه مهارت آموزي در حوزه صنايع دريايي در همه شهرستان هاي ساحلي محيا شود تا فروش محصولات اين صنعت در استان بوشهر رونق گيرد.

زرین فر گفت: از سال ۹۳ استانداری بوشهر با ارائه تسهیلات ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی از هنرجویان و مهارت آموزان این حوزه حمایت کرده‌ است.  


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: سیاست های آموزشی فنی و حرفه ای متناسب با بسته های حمایتی اشتغال است

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در بسته های ابلاغی اقتصادی، حمایتی و اقتصاد مقاومتی،...

همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن صورت گرفت: بانوان آموزش فني و حرفه اي بوشهر تجليل شدند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي گراميداشت مقام شامخ زن و روز مادر از بانوان شاغل در...

کارکنان فني و حرفه اي بوشهر حائز رتبه هاي برتر مسابقات قرآن شدند

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در مرحله منطقه اي هشتمين دوره مسابقات قرآن کريم...

کارشناس آسيب هاي اجتماعي فني و حرفه اي بوشهر: مهارت آموزی 2500 نفر در معرض آسیب‌های اجتماعی در استان بوشهر

کارشناس آسيب هاي اجتماعي فني و حرفه اي بوشهر گفت: آموزش‌هاي مهارتي در راستای توانمند سازی افراد و...

وزير تعاون كار و رفاه اجتماعي: مرکز آموزش فنی و حرفه ای عسلویه با همکاری پتروشیمی ها ساخته می شود

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  در جلسه كارگره اشتغال استان بوشهر گفت: احداث مراكز آموزش فني و حرفه...

معاون فني و آموزشي فني و حرفه اي استان بوشهر: سربازان دریابانی استان بوشهر در پادگان‌ها آموزش هاي مهارتی می‌بینند

معاون فني و آموزشي فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: آموزش در پادگان‌ها با هدف افزایش مهارت های فنی و...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 4 هزار مددجوي کميته امداد تا پايان سال 98 مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي انجام شده تا پايان سال جاري 4 هزار...

همزمان با دهه مبارک فجرصورت گرفت: پیاده روی کارکنان آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در راستای ترویج نشاط اجتماعی در محیط کار

مدير کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر ، گفت: برگزاری برنامه هايي از این نوع موجب ایجاد تحرک و...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد