• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

براي اولين بار در کشور صورت گرفت؛ انعقاد تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و روابط عمومي استانداري بوشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در راستاي ارتقاء سطح آموزشي روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي و توسعه و ترويج فرهنگ مهارت آموزي در سطح استان بوشهر تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و دفتر روابط عمومي استانداري بوشهر منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، اسماعيل کاظمي مدير کل روابط عمومي استانداري بوشهر در آئين انعقاد اين تفاهم نامه همکاري مهارت آموزي را لازمه پيشرفت هر جامعه دانست و گفت: با مهارت آموزي سطح فني استان بوشهر ارتقاء خواهد يافت.

وي ظرفيت آموزش فني و حرفه اي را براي توانمندسازي مهارتي جوانان استان مفيد دانست و اظهار کرد: يک فرد ماهر با توجه به توانايي که دارد هيچ گاه بيکار نخواهد ماند و بايد با همکاري و تعامل همه جوانان را به سمت مهارت آموزي سوق دهيم.

کاظمي با بيان اينکه خانواده ها بايد از سنين پايين فرزندان خود را به سوي مهارت آموزي سوق دهند،اضافه کرد: آموزش و پروش و دانشگاه ها بايد در کنار تحصيلات تئري زمينه کسب مهارت را براي محصلين فراهم کنند.

وي در ادامه به نقش روابط عمومي در ترويج ظرفيت هاي سازماني اشاره کرد و گفت: روابط عمومی از یك سو فن ارتباط و اقناع و ترغیب و از سوی دیگر هنر است زیرا باید بسیاری از مسائل را به درستی برای مخاطب خاص و عام نمایش دهد و چون دورنما و افق داشته ها و نداشته ها را در یك مجموعه تعریف شده شرح می دهد، به نوعی فلسفه نیز محسوب می شود.

مدير کل روابط عمومي استانداري بوشهر از آمادگي اين مجموعه براي ترويج فرهنگ مهارت آموزي در سطح استان خبر داد و تاکيد کرد: از ظرفيت همه روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي براي توسعه آموزش هاي مهارتي در سطح جامعه هدف استان بوشهر بهره خواهيم برد.

کاظمي با اشاره به نقش مهم روابط عمومي ها در انعکاس عملکرد دولت تدبير  اميد گفت: روابط عمومی ها به عنوان چشمان سازمان ها و دستگاه های خود باید بتوانند در برنامه ریزی های كلان؛ موثر و تصمیم ساز باشند، از همین رو مدیر روابط عمومی هر دستگاه می بایست در تمامی نشست های مهم دستگاه تابعه حضوري موثر داشته باشد.

وي با بيان اينکه مدت زمان اجراي اين تفاهم نامه از تاريخ 29/10/98 به مدت دو سال مي باشد،تصريح کرد: برگزاری دوره های آموزش فنی وحرفه ای مورد نیاز برای مدیران و کارشناسان روابط عمومی های دستگاه های اجرایی با رعایت استانداردها وآیین نامه ها ی آموزشی سازمان فني و حرفه اي ،جهت دستیابی آنان به مهارت نوین از طریق همکاری وتعامل دودستگاه از اهداف اجراي ايت تفاهم نامه همکاري است.

کاظمي  انجام نیاز سنجی آموزش به منظور تعیین نوع وحجم دوره های آموزشی مورد نیاز روابط عمومی های دستگاه های اجرایی ،همکاری در جهت تبلیغات و اطلاع رسانی پتانسیل و ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای با استفاده از تلویزیون شهری و پرتابل های استانداری  دستگاه های اجرایی در مناسبت های ملی ،اعلام تقویم آموزشی هرسه ماه یکبار به آموزش فنی و حرفه ای جهت برگزاری دوره های آموزشی،تسهیل درجهت استفاده حداکثری سازمان فني و حرفه اي از امکانات قابل استفاده استانداری در برگزاری دوره های مهارتی مدیران و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی را از جمله تعهدات روابط عمومي استانداري در اين تفاهم نامه دانست.

                                                    

روابط عمومي كار آمد عاملي براي پيشرفت و تعالي هر مجموعه

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر نيز با اشاره به ظرفيت هاي آموزش فني و حرفه اي در حوزه توانمندسازي نيروي انساني، گفت: مراکز آموزشی فنی و حرفه ای با ارائه مهارت های فنی، زمینه اشتغالزایی جوانان و جویندگان کار را فراهم می کنند ولی در این بین باید نگاه جوانان به فرهنگ کار، از پشت میز نشینی به کارهای فنی تغییر پیدا کند.

عبدالمجيد دراهکي با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز منطقه و بازار کار ارائه شود،افزود: در حال حاضر مسئله بیکاری از دغدغه های اصلی خانواده ها محسوب می شود و در جهت کاهش اين دغدغه آموزش های فنی و حرفه ای می تواند منجر به ایجاد فرصت های شغلی شود.

وي به جايگاه روابط عمومي ها در ترويج فرهنگ مهارت آموزي بر اساس نياز استان بوشهر اشاره کرد و اظهار کرد: روابط عمومي كارآمد با ارتباط هرچه بيشتر با رسانه ها، سازمان ها و اداره هاي ديگر زمينه معرفي دستاوردها و فعاليت هاي سازمان ها مطبوع خود را در جامعه فراهم مي کند   اين تعامل در راستاي ترويج فرهنگ مهارت آموزي براي آموزش فني   حرفه اي حائز اهميت است.

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر ادامه داد: براي اينكه نهاد روابط عمومي موفق شود و به رشد، تعالي و بالندگي لازم برسد  همکاري دفتر روابط عمومي استانداري با ديگر دستگاه هاي اجرايي بسيار مفيد خواهد بود .

دراهکي از برگزاري دوره هاي مهارتي مورد نياز روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي با همکاري رابط عمومي استانداري خبر داد و گفت: ارتقاي جايگاه روابط عمومي در سازمان ها با كارآمدي مديران روابط عمومي و نگاه مديران ارشد سازمان ها به اين نهاد رابطه مستقيم داشته و هرگاه يكي از آن ها از اين مهم مستثني شود تقابل به وجود آمده و تنزل جايگاه نهاد روابط عمومي را در پي دارد.

وي در پايان ثبت نام در دوره های آموزشی برای معرفی شدگان روابط عمومي استانداري و برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز روابط عمومی استانداری ، برگزاری آزمون های پایان دوره برای دوره های اجرایی برابر با استاندارد و بر اساس تقویم و برنامه زمان بندی سازمان، صدور گواهینامه مربوط بر اساس ضوابط و مقررات جاری و همچنین صدور گواهی شرکت در دوره آموزشی سازمان برای دوره های آموزشی حوزه مهارت های ویژه

، همکاری در شناسایی مربیان مورد نیاز برای اجرای دوره های آموزشی بر اساس نیازسنجی صورت گرفته توسط طرف دوم، بررسی صلاحیت های فنی و تخصصی مربیان معرفی شده از سوی طرف دوم و ورود اطلاعات آنها در پورتال جامع سازمان به صورت استاد کار مهارتی و برنامه ریزی ویژه برای تربیت مربیان  حوزه روابط عمومی استان و ارتقاء سطح مهارت و دانش کارشناسان براساس نیاز سنجی صورت گرفته را از تعهدات آموزش فني و حرفه اي در ايت نفاهم نامه دانست.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

علی اوسط هاشمی: اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

نشست مشترک تبیین برنامه های سال جهش تولید با حضور مسئولان ارشد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: تولید 475 هزار عدد ماسک در کارگاه های تولیدی فنی و حرفه ای

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون475 هزار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت محوری مهمترین راه در امر جهش تولید در استان بوشهر است

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: یکی از مهمترين راه های جهش تولید، تغییر آموزش هاي...

استاندار بوشهر: فعاليت هاي آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر در توليد وسايل بهداشتي بسيار ارزشمند است

استاندار بوشهر گفت: از فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و نیروهای جهادی در جهت تولید...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تولید ۲۶۰ هزار عدد ماسک در کارگاه های تولیدی فنی و حرفه ای

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از ابتداي اين...

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر خبر داد: ۲۰۵ هزار ماسک در فني و حرفه اي استان بوشهر تولید شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون ۲۰۵ هزار...

مدير کل آموزش فني حرفه اي استان بوشهر: راه اندازي اولين کارگاه توليد ماسک در قرارگاه مهارت آموزي پايگاه هوايي شهيد ياسيني بوشهر

مدير کل آموزش فني  حرفه اي استان بوشهر گفت: در جهت رفع نياز ماسک بيمارستان پايگاه هوايي بوشهر...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد