• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی تشکیل می شود/ به «تریبون ملی مهارت» بیندیشیم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه پیگیری مصوبات سفرهای استانی بر تشکیل دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، در نخستین جلسه پیگیری مصوبات سفرهای استانی که با حضور معاونان و برخی مدیران ستادی برگزار شد، گفت: خوشبختانه در سفر به 7 استان کشور، تاکنون توانسته ایم با جلب نگاه و مشارکت استانداران، گام های مؤثری برای ارتقای ارزش و وزن اجتماعی مهارت برداریم.

بنا براین گزارش، وی با اشاره به اینکه تجربه سفر به هر استان می تواند زمینه ای متفاوت و مفید برای سایر سفرهای استانی فراهم کند، گفت: به همین منظور دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی در ستاد تشکیل می شود.

هاشمی تصریح کرد: هدف از تشکیل این دبیرخانه، ایجاد «جریان مهارت آموزی» در کشور است تا با ایجاد زمینه حضور فعال استان ها، آنها را در قالب 31 شریک استانی وارد مقوله مهارت آموزی کند.

وی پیشنهاد داد: بر همین مبنا برای هر استان یا چند استان با شرایط مشابه در ستاد، میز کار تعریف شود و کارشناس خبره هر استان به بررسی دقیق شرایط استان پرداخته و با شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیازها، راهکارهای اجرایی ارائه و عملیاتی شود.

معاون وزیر کار، فعالیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکمل هم خواند و گفت: مقرر شده است با همکاری دو طرف و بر اساس اطلس مشاغل، 7 استان کشور که بیشترین نرخ بیکاری و به موازات آن کمترین مهارت آموخته را دارند بررسی و شناسایی شده و به صورت پایلوت در کشور، فعالیت های ویژه ای برای رشد و کاهش نرخ بیکاری در استان های مذکور آغاز شود.

هاشمی خبر داد: تمام فعالیت ها در زمینه هایی از قبیل: درآمد، خدمات، تجهیزات، مطالعات پژوهشی- آموزشی، تخصیص اعتبار، امضای تفاهم نامه با شرکای اجتماعی، واگذاری و تفویض اختیار به آموزشگاه های آزاد، تربیت مربی و امور فرهنگی با محوریتِ هفت استان مذکور صورت می گیرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر تداوم سفرهای استانی گفت: لازم است برای تحقق اهداف شورای مهارت، استان ها فعالیت خود را آغاز کرده و از تجربیات موفق سفرهایی که تا کنون انجام شده است از قبیل تعامل با استانداران، رؤسای دانشگاه ها، شرکای اجتماعی، نهادها و سمن ها استفاده کنند.

 

سطح آموزشی مراکز مهارت آموزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارتقا می یابد

معاون وزیر با تأکید بر نگاه تعاملی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با سایر نهادها و دستگاه های اجرایی گفت: با استفاده از ظرفیت شورای عالی مهارت، نگاه درست به آموزشگاه های آزاد و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی، جهشی شکل گرفته تا مراکز آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سطح بالاتری همچون مجتمع فنی مهارتی ارائه خدمات نمایند.

هاشمی در این رابطه بر تعامل با اتاق بازرگانی تأکید کرد و گفت: وقتی با ابر چالش بیکاری در کشور روبرو هستیم راه برون رفت از آن در ارتقای وزن شورای عالی مهارت و همکاری با اتاق های بازرگانی و صاحبان صنایع است.

هاشمی تصریح کرد: تفویض اختیار به مدیران کل استان ها امری اجتناب ناپذیر است که باید زمینه های آن بررسی و فراهم شود.

معاون وزیر کار همچنین بر ارائه آمار شهرستان های فاقد مراکز مهارت آموزی ثابت، تأکید کرد.

 

«ظرفیت ملی مهارت» در کشور باید افزایش یابد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از افزایش «ظرفیت ملی مهارت» در سطح کشور سخن گفت و افزود: در این مقوله تنها به ظرفیت های درون سازمانی فکر نمی کنیم بلکه به همراهی و حمایت رئیس جمهور، رئیس شورای عالی مهارت و رئیس مجلس شورای اسلامی در قالب شریک مهارتی می اندیشیم زیرا معتقدیم «نهضت مهارت آموزی» نهضتی ملی است و محدود به یک سازمان نمی شود.

وی در ادامه گفت: برای تقویت بنیه مهارتی هر استان و پاسخ به این سؤال که چند درصد از جمعیت هر استان را می توانیم ماهر کنیم، خرید پروژه در سطح استان و شناخت الزامات آن ضروی است.

شایان ذکر است هاشمی در این نشست بر گسترش فرهنگ و ادبیات مهارت آموزی برای ارتقای وزن مهارت تأکید کرد و گفت جریان ساز بودن نیاز به تریبونی قوی دارد.

بر اساس این گزارش علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس آموزش فنی و حرفه ای کشور از مهرماه سال جاری تا کنون به استان های البرز، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان سفر کرده است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

علی اوسط هاشمی: اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

نشست مشترک تبیین برنامه های سال جهش تولید با حضور مسئولان ارشد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر: تولید 475 هزار عدد ماسک در کارگاه های تولیدی فنی و حرفه ای

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون475 هزار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: مهارت محوری مهمترین راه در امر جهش تولید در استان بوشهر است

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: یکی از مهمترين راه های جهش تولید، تغییر آموزش هاي...

استاندار بوشهر: فعاليت هاي آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر در توليد وسايل بهداشتي بسيار ارزشمند است

استاندار بوشهر گفت: از فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و نیروهای جهادی در جهت تولید...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تولید ۲۶۰ هزار عدد ماسک در کارگاه های تولیدی فنی و حرفه ای

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از ابتداي اين...

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای بوشهر خبر داد: ۲۰۵ هزار ماسک در فني و حرفه اي استان بوشهر تولید شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون ۲۰۵ هزار...

مدير کل آموزش فني حرفه اي استان بوشهر: راه اندازي اولين کارگاه توليد ماسک در قرارگاه مهارت آموزي پايگاه هوايي شهيد ياسيني بوشهر

مدير کل آموزش فني  حرفه اي استان بوشهر گفت: در جهت رفع نياز ماسک بيمارستان پايگاه هوايي بوشهر...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد