• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: آموزش‌های مهارتی در روستاهای استان بوشهر توسعه يافته است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاها با هدف توانمندسازی اقتصادی و رفع مشکل بیکاری از اولویت‌های مهم فنی و حرفه‌ای در استان است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر، عبدالمجيد دراهکي  در نشست با مدير کل دامپزشکي استان اظهار داشت: راه‌اندازی نهضت مهارت‌افزایی از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور است چراکه توسعه این آموزش‌ها زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است.

وي شعار امسال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را نهضت مهارت‌افزایی دانست و افزود: آمادگی داریم با همکاري ديگر نهاد ها و دستگاه هاي اجرايي افرادی که دارای نوعی مهارت هستند را شناسايي و زمینه شکوفایی آنها را فراهم کنیم.

دراهکي با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی باعث ایجاد اشتغال می‌شود، اظهار کرد: به دنبال این هستیم با ایجاد مهارت‌آموزی زمینه اشتغالزایی جوانان را فراهم کنیم و فقر مهارتی را ریشه‌کن کنیم، یکی از مشکلات اشتغالزایی نبود مهارت است و یکی از زیرساخت‌های توسعه، انسان هايي هستند که دارای مهارتند.

وی به توسعه آموزش هاي مهارتي در راستاي عدالت اجتماعي اشاره و اضافه کرد: عدالت اجتماعی با این تعبیر که تمام اقشار جامعه باید از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌ بگیرند انجام مي شود و در این راستا گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف  در بين همه اقشار جامعه فراهم شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  به فعالیت 179 آموزشگاه آزاد فني  حرفه اي در سطح استان اشاره کرد و گفت: این مراکز در کنار ظرفیت‌های دولتی توانسته است بخش قابل توجهی از مردم استان را زیرپوشش خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دهند.

دراهکي همکاري آموزش فني و حرفه اي و دامپزشکي استان را در توسعه و ترويج آمزش هاي مهارتي مهم خواند و عنوان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز بازار کار و ظرفیت‌های استان در حوزه هاي مورد نياز اداره کل دامپزشکي برگزار خواهد شد.

وي از توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاها در راستاي سياست هاي آموزش فني و حرفه اي خبر داد و تصريح کرد: برای تمام روستاهای استان نیازسنجی آموزشی با همکاری دهیاران انجام شده و در بيش از 100 روستا بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حال انجام است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به گسترده بوده حوزه های فعالیت دامپزشکی اضافه کرد:این اداره کل از توانایی آموزش تمامی گروه‌های مرتبط با دامپزشکی برخوردار است.

وی اذعان کرد: آموزش سنتی و تئوریک برای رفع نیازهای آموزشی کارکنان و اداره امور پیچیده کافی نیست بنابراین باید الگوها و روش‌های جدیدتر و مناسب‌تری مانند آموزش‌های مهارتی کاربردی برای پرورش کارکنان و مدیران تحول آفرین، کارآفرین و خلاق با همکاري دستگاه هاي اجرايي  به کار گرفته شود.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر نيز گفت: در دنیای در حال تغییر کنونی هرچه دانش و مهارت‌های کارکنان با نیازهای جامعه و پیشرفت‌های علمی، تغییرات فن آوری هماهنگی و انطباق بیشتری داشته باشد درجه اطمینان از موفقیت فرد و سازمان بالاتر می‌رود.

مرتضي بحراني با بيان اينکه توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي در جامعه زمينه ساز توسعه اشتغال پايدار خواهد بود،افزود: اداره کل دامپزشکي از تمام ظرفيت خود در جهت توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي در بين جامعه هدف استفاده خواهد کرد.

وي خواستار همکاري آموزش فني و حرفه اي و دامپزشکي استان در جهت برگزاري مسابقات مهارتي در حوزه انيميشن و موشن گرافيک شد و اضافه کرد: اداره کل دامپزشکي با ايجاد زيرساخت لازم در جهت برگزاري اين مسابقات زمينه توسعه و ترويج آموزش هاي مهارتي در حوزه دامپزشکي را در سطح کشور محيا خواهد کرد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

استاندار بوشهر: مهارت آموزی نیروهای مسلح فرهنگ اشتغال کشور را متحول می‌کند

استاندار بوشهر گفت: فعالیت قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح  دریچه‌ای جدید برای ایجاد اشتغال در...

فرمانده قرارگاه مهارت آموزي کارکنان وظيفه نيروهاي مسلح کشور: ۶۰ هزار سرباز در کشور گواهینامه مهارت گرفتند

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور گفت: در سال جاری تاکنون ۶۰ هزار سرباز...

با وجود تحریم‌های تجهیزاتی ایرانیان در مسابقه‌های جهانی مهارت رتبه‌های برتر را کسب می‌کنند

مدیر مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت سازمان آموزش فني و حرفه اي کشورگفت: فراگیران آموزش‌های فنی...

تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شد

با حضور علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تفاهم نامه همکاری بین...

علی اوسط هاشمی: توسعه اقتصاد دریا محور با توانمندسازی مهارتی در استان های ساحلی محقق می شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با مدیر عامل سازمان...

تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و مرکز اقيانوس شناسي و علوم جوي بوشهر منعقد شد

در راستاي تربيت نيروي ماهر در حوزه صنايع دستي دريايي و توسعه مشاغل خانگي تفاهم نامه همکاري آموزش...

براي اولين بار در کشور صورت گرفت؛ انعقاد تفاهم نامه همکاري آموزش فني و حرفه اي و روابط عمومي استانداري بوشهر

در راستاي ارتقاء سطح آموزشي روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي و توسعه و ترويج فرهنگ مهارت آموزي در سطح استان...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: دبیرخانه پیگیری مصوبات سفرهای استانی تشکیل می شود/ به «تریبون ملی مهارت» بیندیشیم

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه پیگیری مصوبات سفرهای...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد