• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ آموزش هاي فني و حرفه اي متناسب با بازار كار در استان بوشهر تغيير مي كنند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از ارایه آموزش های فنی و حرفه ای در استان بر اساس نیاز منطقه ای ،توسعه اقتصادی و رونق بازار در شهرستان های دهگانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه ای استان ، گفت: آموزش هاي مهارتي متناسب با نيازهاي بازار كار و تقاضاي مهارت آموزان تغيير و بروز مي شوند.

وی با بیان اینکه سیاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای مدیریت محلی آموزش ها و برنامه ریزی متناسب با ظرفیت هاي هر منطقه است،اظهار داشت: روسای مراکز و کارشناسان مشاوره و هدایت شغلی مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید با نیازسنجی در بازار کار شهرستان های خود ظرفیت های ترویج مهارت آموزی را شناسایی و دوره های آموزی همراستا با آن نیاز ها برگزار شود.

دراهکی با تاکید بر اینکه  پتانسیل‌های خوبی جهت اشتغالزایی در استان بوشهر وجود دارد، تصریح کرد: اگر قرار است در استان بوشهر شاهد توسعه باشیم، مادامی که تدارک لازم در نیروی انسانی و مهارت‌های مورد نیاز در این نیروها نباشد، توفیق حاصل نخواهد شد.

وی بر لزوم توانمندسازي مناطق روستايي نيز تاكيد و بيان كرد: روستاها با وجود تمامي امكانات رفاهي خالي از سكنه و روستاييان در حاشيه شهرها ساكن مي شوند.

مدیر کل آموزش فنی و  حرفه ای بوشهر ، افزود: توانمندسازي زنان و جوانان جوياي كار روستايي در قالب شركت تعاوني و زنجيره حمايت از توليد نقش موثري در پايداري جمعيت روستاها و اشتغال آنها دارد که روسای مراکز فنی و حرفه ای باید تاکید ویژه بر روی آن داشته باشند.

دراهکی با تاکید بر اینکه جوانان با مهارت حرفه‌آموزی نگاه به پشت میزنشینی نداشته باشند، گفت: آموزش های فنی و حرفه‌ای در مناطق حاشیه نشس محلات تنگک بوشهر و اطراف شهر برازجان افزایش یابد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از حرفه‌آموزان و جوانان، ادامه داد: باید تجهیزات و مجوزهای اولیه اشتغال به مهارت آموزان داده شود تا در سال «رونق تولید» رونق بیشتری به بازار کار بدهند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با انتقاد از اینکه بسیاری از جوانان نگاه به پشت میزنشینی و مدرک گرایی دارند، اظهار کرد: باید عدم پشت میزنشینی و مدرک گرایی در جامعه فرهنگ سازی شود چرا که مهارت افزایی بسیاری از مشکلات اجتماعی را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه وجود صنایع دریایی و مرز آبی طولانی فرصت‌های مهمی در عرصه اشتغال با محور دریا در استان بوشهر فراهم کرده است،گفت: استان بوشهر دارای مرز دریایی طولانی با خلیج‌فارس است و صنایع دریایی در استان فعال است، بنابراین آموزش مهارتی در این عرصه باید بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: 10 درصد جمعیت استان ایلام زیر چتر مهارت قرار می‌گیرند

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد