• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

با تمرکززدایی همه کشور سهم خود را در ارتقای مهارت ایفا کنند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی اوسط هاشمی در مراسم تودیع و معارفه معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت و مدیر کل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل تاکید کرد: با تمرکززدایی همه کشور سهم خود را در ارتقای مهارت ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با حضور علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معاونین و جمعی از کارکنان سازمان، امروز 18 آبان ماه مراسم تودیع رضا باجولوند معاون سابق پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت و معارفه ناهید مسلمی معاون جدید و تودیع حسین بابایان مدیرکل سابق و معرفی رضا نصری مدیر کل دفترریاست،روابط عمومی واموربین الملل سازمان برگزارشد.

در این مراسم، علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت گفت: محصول وحدت، ملت است و ملت به وجود آورنده پیشرفت، ترقی و رشد فرهنگی جامعه است. لازمه ایجاد وحدت وسعت دید مردم یک جامعه است و وسعت دید برپایه شایسته سالاری تحقق می یابد.

هاشمی با بیان اینکه در سازمان تغییرات منطبق با رویکردها و جهت گیری ها صورت می گیرد، گفت: نگرش من درون سازمانی است تا بتوانیم از تجربیات نیروهای متخصص وبا تجربه در زمینه مهارت در انتصابات استفاده کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: باید رد پای سازمان در جلسات برون سازمانی مشخص و ثابت باشد و حیات جدیدی به سازمان بدهیم. باید تعامل با ارگان های مختلف را افزایش دهیم تا توجه همه به اهمیت مهارت جلب شود.

علی اوسط هاشمی گفت: باید ملت باسواد و‌ توانمندی داشته باشیم و این یکی از وظایف سازمان است. زمانی شاخص و ملاک سواد توانایی خواندن و نوشتن بود و دوره ای توان کار با رایانه و امروز منظور مهارت است.

وی افزود: ملاک و شاخص سواد در زمان حاضر مهارت در گفتگو، سواد رسانه ای، روابط آموزش و پرورش است.

علی اوسط هاشمی افزود: هم اکنون ابرچالش کشور بیکاری است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نقشی مهم در رفع این چالش دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اینکه سرمایه انسانی ودانایی مهمترین پشتوانه های سازمان هستند، اظهار داشت: باید اتاق فکری در سازمان به منظور استفاده از توانمندی و تجارب تمامی نیروهای سازمان و حتی بازنشستگان تشکیل دهیم.

علی اوسط هاشمی با بیان اینکه جابجایی در انتصابات به معنی عدم توانمندی ها نیست، گفت: امیدوارم با انتصاب این دو بزرگوار، فصل جدیدی را در این سازمان تجربه کنیم. هر کدام از دوستان قطعا از دانش و تخصص در حوزه خود برخوردارهستند و می توان با به وجود آوردن روابط صمیمی همکاری با یکدیگر، از تجربیات و سلایق همدیگر در واحد های دیگر نیز استفاده کنند .

ناهید مسلمی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این مراسم گفت: یکی ازچالش های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای نبود فرهنگ پژوهش محوری است.

وی اظهار داشت: برای تحقق سازمانی موفق، تصمیمات باید پژوهش محور باشند.

رضا باجولوند، رئیس مرکز تربیت مربی وپژوهش های فنی وحرفه ای (معاون سابق پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور) اظهار داشت: استفاده از ظرفیت منابع انسانی درون سازمانی در پست های مدیریتی از رویکردهای معاونت پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت بوده است.

رئیس مرکز تربیت مربی بیان داشت: ساختار پژوهشی در سازمان باید تقویت شود.

رضا نصری، مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل در مراسم مذکور بیان داشت: تحقق اهداف وتعالی سازمانی درگرو مشارکت و همراهی تمامی همکاران و بهره مندی ازظرفیت های درون سازمانی است.

حسین بابایان، مدیرکل سابق دفترریاست، روابط عمومی و امور بین الملل نیز گفت: استفاده از تجارب و اقدامات صورت گرفته، فرصت ارزشمندی برای پیشرفت و توسعه اهداف سازمانی است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: استان بوشهر داراي ظرفيت هاي ويژه صنعتي است و بايد مهارت آموزي بصورت ملي در آن اجراء شود

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي،گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید به عنوان اصل مهم در...

مدير کل آمزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 10 کارگاه مهارت آموزي در نيروي دريايي بوشهر راه اندازي مي شود

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: در راستاي توسعه آموزش هاي مهارتي و در جهت ارتقاء دانش و مهارت...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: دانش آموزان و دانشجویان فاقد مهارت در مراکز آموزش فني و حرفه اي توانمند مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای...

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان بوشهر: ۵۷۵ دانش‌آموخته استان بوشهر جذب کارورزی و مهارت آموزي می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی از طریق...

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي: آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار در جنوب استان بوشهر توسعه پیدا کند

نماينده مردم کنگان،دير،جم و عسلويه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سهم مهارت افزایی در تحقق شعار...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر از تدوین 14 استاندارد جدید آموزشی شغل و شایستگی در اداره کل...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: 1000 مهارت آموز در محيط کار واقعي در استان بوشهر مهارت افزايي مي شوند

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته در سال گذشته 1400 مهارت...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد