• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

استاندار بوشهر: سازمان آموزش فنی و حرفه ای نقشی مهم در توسعه اشتغال و کارآفرینی دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در استان گفت: آموزش‌های مهارتی می‌تواند مشکلات مشارکت اقتصادی را جبران کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر پنج‌شنبه نخستین شورای مهارت‌آموزی استان‌ها در بوشهر اظهار داشت: باید فرهنگ اشتغال و کار در جامعه تغییر یابد که توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان باید در اولویت قرار بگیرد.

گراوند بیان کرد: یکی از چالش‌های مهم نظام اسلامی ایران مشکلات اشتغال و کار است و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کنار سایر مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها می‌تواند با یک برنامه‌ریزی و مطالعات با همکاری همه دستگاه‌ها در برطرف کردن مشکلات اشتغال جامعه کمک و فضای لازم در حوزه اشتغال فراهم کند.

توجه به آموزش‌های مهارتی

وی با اشاره به اینکه راهکار و شاه‌کلید مقابله با بیکاری آموزش‌های مهارتی و ارتقاء آموزش‌ها است تصریح کرد: برای مقابله با چالش بیکاری و برطرف کردن مشکل اشتغال راهکار آن توجه به آموزش‌های مهارتی است.

استاندار بوشهر گفت: باید به برنامه‌های مهارتی برای فراهم شدن فضای اشتغال و کار توجه شود با توجه به اینکه نظام اداری دیگر ظرفیت اشتغال آن تکمیل‌شده و قابلیتی در حل مشکل اشتغال ندارد باید بر اساس برنامه‌ریزی در مهارت افزایی و کارآفرینی تلاش کرد. از

غفلت ظرفیت‌های اشتغال

گراوند افزود: ظرفیت بسیار مهم و بزرگی در کشور در عرصه اشتغال و کارآفرینی وجود دارد و در راستای توسعه فرهنگ اشتغال در استفاده از ظرفیت‌های اشتغال غفلت صورت گرفته است.

افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان

گراوند از افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: از ۱۲ شرکت دانش‌بنیان این استان اکنون به ۳۸ شرکت افزایش‌یافته که زمینه مطلوبی برای هدایت نخبگان دانشگاهی به سمت کارآفرینی را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه برج علم و فناوری استان بوشهر ایجاد می‌شود گفت: برج فناورانه استان بوشهر با کمک‌های معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در حال آماده شدن است و در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

استاندار بوشهر گفت: فراهم کردن زمینه اشتغال و کارآفرینی یکی از رسالت‌های مهم مسئولان است و یکی از انتظارات مهم مردم تحقق این مهم است.

وی با بیان اینکه ابر چالش هر نظام سیاسی بیکاری است که همه مسؤولان باید برای برطرف شدن آن برنامه‌ریزی داشته باشند و تمام تلاش خود را به کار بگیرند نظام بیمه‌های حمایتی باید بازنگری شود و به‌جای پرداخت یارانه مستقیم ایجاد یک نظام بیمه حمایتی که در دنیا تجربه‌شده است می‌تواند موردتوجه قرار بگیرد.

گراوند تصریح کرد: بیمه‌های حمایتی با استفاده از تجارب دیگر کشورها در کنار فعالیت‌های آموزشی با کمک دولت می‌توانند بخش زیادی از دغدغه حوزه اشتغال جامعه را برطرف کنند.

استاندار بوشهر بیان کرد: صنایع‌دستی و گردشگری در استان بوشهر از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید با استفاده از این ظرفیت در عرصه مهارت‌آموزی تلاش بیشتری انجام شود.

گراوند اضافه کرد: مشارکت اقتصادی در ایران نسبت به متوسط جهانی پایین است که بخشی از آن به سبب این است که به حوزه‌های مهارتی توجه کافی و به جامعه روستایی، بانوان و دیگر بخش‌ها پرداخته نشده است که این مهم سهم مشارکت اقتصادی کاهش داده است.

وی تصریح کرد: تغییر نگرش در حوزه اشتغال و کارآفرینی ضروری است و در این راستا با مشارکت دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر و حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری کارهای مهمی در حال اجرا است.

گراوند اضافه کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند در کنار این ظرفیت‌ها قرار بگیرد و تغییر نگرش را تقویت کند و در این راستا کارهای فرهنگی باید انجام شود و رسانه ملی صداوسیما، فضای مجازی، تریبون‌ها و صاحبان دانش و صاحب‌نظران در عرصه تغییر نگرش اشتغال، باید نقش‌آفرینی کنند.

 

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: سالانه افزون بر ۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید می‌شود و این میزان محصول که هشت ماه در سال کشاورزان و فعالان اقتصادی با آن درگیر هستند بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی مطلوب از این فرصت در حوزه اشتغال و مهارت بهره جست.

گراوند اظهار داشت: این استان یکی از قطب‌های تأثیرگذار در توسعه کشور است این استان از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تولیدی برخوردار است که جایگاه مهمی در توسعه کشور دارد.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: صنایع دریایی در استان بوشهر با داشتن پیشینه تاریخی باارزش با ارائه آموزش مهارتی در این حوزه می‌تواند توسعه استان و اشتغال را پرشتاب کند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

محمد باقر نوبخت: کشور در مسیر توسعه به نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای پی برده است

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نقش آموزش های مهارتی سازمان...

استاندار بوشهر: مهارت آموزي تنها راه حل توسعه اشتغال در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: در راستاي رونق توليد و اشتغال پايدار سند توسعه مهارت آموزي با رويکرد کارآفريني و بازاريابي در...

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: مهارت در عبور از شرایط ناشی از تحریم ها، نجات دهنده و راه گشاست

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در جمع فعالان مهارت آموزی بخش دولتی...

مدير کل کميته امداد استان بوشهر: 3740 مددجوی بوشهر از آموزش مهارتی بهره‌مند می‌شوند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد سه هزار و ۷۴۰...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: اشتغال به کار ۷۸ درصد از مهارت آموزان در استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در زمان حاضر با توجه به اهمیت توسعه مهارت آموزی در این استان...

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر: اجرای طرح ایران مهارت در ۱۲۰ مدرسه

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح ایران مهارت با هدف توانمندسازی...

مهارت آموزی کلید فتح دروازه اشتغال در بوشهر

براساس آمار رسمی در هفت سال عمر دولت تدبیر و امید شمار مهارت آموختگان استان بوشهر با افزایش 140...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد