• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: منطقه ویژه پارس باید پرچمدار برندسازی مهارت باشد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: برندسازی مهارت امروز باید به عنوان یک اصل در کشور شناخته شود و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس پرچمدار این اصل باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر،علی اوسط هاشمی روز چهارشنبه در نشست با مدیرعامل و مدیران پالایشگاه های مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه افزود: درزمان حاضر هشت سبک صلاحیت حرفه‌ای در کشور تعریف شده و نهایت آن دکترای حرفه‌ای است که باید این منطقه به عنوان پرچمدار برند سازی در کشور باشد و تنها محدود به صلاحیت‌های سطح ۱، ۲ و ۳ نشود.

وی بیان کرد: عسلویه باید به شهرستان کار و مهارت تبدیل شود و به‌گونه‌ای باشد و مقام‌های ملی کشور نگاه توسعه‌ای در ارتباط با مهارت را براحتی دراین منطقه لمس کنند.

هاشمی گفت: تنها نباید به ارزش اقتصادی شهرستان عسلویه توجه شود بلکه باید وزن اجتماعی با توانمندی مهارت ارتقا یابد تا زمینه رونق این منطقه بیش از پیش فراهم شود.

هاشمی تاکید کرد: نباید به تربیت نیروی ماهر برای ۱۵ پالایشگاه موجود قانع شویم بلکه باید با پرورش نیروی ماهر بتوانیم جابه جایی نیرو و تولید سرمایه داشته باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: توجه به کارهای فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به‌عنوان پیوست پروژه‌های مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: این مایه تاسف است که همیشه به پیشرفت فکر می‌کنیم و نگاهمان به کارهای فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به عنوان پیوست‌های یک پروژه عظیم ضعیف است.

هاشمی تاکید کرد: بخشی‌نگری صرف از زاویه دید وزارت نفت و اقتصاد در حق این همه دستاورد و خدمات پارس جنوبی جفاست.

وی ادامه داد: ظرفیت پارس جنوبی بسیار مهم است که از اقصی نقاط کشور در آن حضور و فعالیت دارند و حضور این نیروها نقشی مهم در ترویج این دستاوردها دارند.

هاشمی افزود: یکهزار و ۱۷۳ شهرستان و ۷۳ درصد روستاهای کشور به برکت پارس جنوبی از گاز برخوردار و اسباب راحتی در جامعه فراهم شده که باید این دستاورد برند سازی شود.

 وی اظهار داشت: درکنار این همه توسعه باید به ایمنی و مهارت به‌عنوان دو بال صیانت از سرمایه در حین کار توجه شود تا خسارتی به این همه تاسیسات وارد نشود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: تولید عنوان در جامعه بسیار است به گونه‌ای که امروز در جامعه به کسی اگر کمتر از عنوان دکتر بگوییم در رسته اداری به آن شخص برمی‌خورد این درحالی است که این امر ارزش یک انسان با مهارت را کم‌رنگ می‌کند.

وی افزود: این فرهنگ تا جایی پیشرفته که اگر فرزندمان به تحصیلات عالی دست نیابد به این معنی است که نتوانسته با شان انسانی پیشرفت و کسب رتبه کند.

هاشمی اضافه کرد: منزلت در مهارت نسبت به نظام کارمندی و سایر عنوان‌های دیگر و مدرک گرایی‌ها بسیار والا و با ارزش است همچنین ارزش آن در حوزه تولید و اقتصاد نسبت به نیروی غیرماهر جایگاهی بسیار مهم دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: در توانمندی پارس جنوبی باید به ساختارهای مهارت نیروی انسانی توجه شود و در کنار صادرات محصول باید صادرات نیروی انسانی فنی و خدماتی توانمند نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در باره  اینکه ۹۴ درصد کارکنان مجتمع گازی پارس جنوبی به صورت شرکتی و پیمانکاری جذب می‌شود گفت: الزام است که همه نیروهای این مجتمع گواهی مهارت داشته و باید از شرکت‌هایی پذیرفته شوند که دارای گواهینامه مهارت منطبق با ایزو ۲۰۰۸ باشند.

وی تاکید کرد: همه شرکت‌های پارس جنوبی با توجه به حساسیت کاری آنها باید مهارتی و تخصصی باشند هر شرکتی نمی‌تواند بدون مهارت در این منطقه فعالیت کند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

محمد باقر نوبخت: کشور در مسیر توسعه به نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای پی برده است

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نقش آموزش های مهارتی سازمان...

استاندار بوشهر: مهارت آموزي تنها راه حل توسعه اشتغال در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: در راستاي رونق توليد و اشتغال پايدار سند توسعه مهارت آموزي با رويکرد کارآفريني و بازاريابي در...

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: مهارت در عبور از شرایط ناشی از تحریم ها، نجات دهنده و راه گشاست

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در جمع فعالان مهارت آموزی بخش دولتی...

مدير کل کميته امداد استان بوشهر: 3740 مددجوی بوشهر از آموزش مهارتی بهره‌مند می‌شوند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد سه هزار و ۷۴۰...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: اشتغال به کار ۷۸ درصد از مهارت آموزان در استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در زمان حاضر با توجه به اهمیت توسعه مهارت آموزی در این استان...

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر: اجرای طرح ایران مهارت در ۱۲۰ مدرسه

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح ایران مهارت با هدف توانمندسازی...

مهارت آموزی کلید فتح دروازه اشتغال در بوشهر

براساس آمار رسمی در هفت سال عمر دولت تدبیر و امید شمار مهارت آموختگان استان بوشهر با افزایش 140...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد