• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: شهرستان دیر به قطب آموزش مهارت در حوزه کشاورزی و پرورش آبزیان تبدیل شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه بندر دیر در عرصه‌های گوناگون دارای ظرفیت اشتغال‌زایی و تولیدی است اظهار داشت: بندر دیر دارای بزرگترین بندر صیادی کشور و ظرفیت بالایی در عرصه تولید محصول گوجه فرنگی و گردشگری دریایی است که باید بر است این ظرفیت‌ها مهارت‌آموزی مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، علی اوسط هاشمی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شهرستان دیر اظهار داشت: این سفر با رویکرد سیاست تمرکززدایی و توزیع توان ملی بخصوص در استان‌های مستعدد جهش و توسعه مانند بوشهر صورت گرفته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: با توجه به وجود هفت استان ساحلی در کشور، جهت‌گیری ملی ما در این مقطع زمانی معطوف به استان‌های ساحلی است؛ اگرچه هنوز به سازمان توسعه دریایی نرسیده‌ایم ولی حتی در نگاه بخشی‌مان هم نمی‌توانیم اهمیت و ارزش دریا در اقتصاد و توسعه کشور و پایداری جمعیت  و ساحل‌نشین را نادیده بگیریم.

وی گفت: بخش دریا از اهمیت خاص خودش برخوردار است و به یک معنا نگاه دریایی می‌طلبد تا بتوان سهم و نقش و اثر دریا را در پیشرفت و توسعه و ترقی کشور رونمایی کرد؛ با این نگاه هدف ما این است که آن تمرکززدایی که در حوزه ملی داریم با توزیع توان مربی‌های‌مان در اقصی نقاط مستعد رشد و جهش به پیش ببریم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تغییر مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای کنگان به مرکز تربیت مربی و ارتقا مهارت  خبر داد و اضافه کرد:  از این پس به جای اینکه کارآموزان و مربیان در سطح منطقه و کرج آموزش ببینند حتی اگر نیاز باشد  مربیان به صورت پروازی اعزام می‌کنیم تا زمانی که این مرکز به مرحله‌ای از توانمندی در تربیت کارآموزان و مربیان برسد که  حتی مربیان فارغ‌التحصیل شده  بعدا درخواست ایجاد آموزشگاه‌های آزاد بکنند.

وی  با اعلام  اینکه در میان‌مدت کل آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای به بخش خصوصی و دولتی واگذار می‌شود، یادآور شد:  ما در جایگاه حاکمیتی خودمان ایفای نقش می‌کنیم و در صلاحیت حرفه‌ای، سنجش، صدور گواهی، برپایی آزمون‌ها و استانداردهای آموزشی ورود جدی‌تری خواهیم داشت که نسبت به زمان برآوردهای‌مان را دقیق‌تر کنیم.

اوسط هاشمی گفت:  امروز سرعت تکنولوژی  و پیشرفت دانش  به گونه‌ای است که اگر همسو با آن تغییر نکنیم و زمینه‌ تغییر را فراهم نکنیم عقب خواهیم ماند. این نگاه با واگذاری بخشی از فعالیت‌ها با اطمینان به بخش خصوصی محقق می‌شود  و  دولت در بخش‌های سیاست‌ورزی ورود کرده و به سیاست‌هایی روی می‌آوریم که ضامن بقای مشاغل باشد و تهدید را دور کند.

 وی گفت: بندر دیر دارای بزرگترین اسکله صیادی است  و  مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای  آن می‌تواند در آینده بر محور بخش کشاورزی، صیادی و شیلات در سرفصل‌های جدید مانند مزرعه میگو و پرورش ماهی در قفس و سیفی‌جات و مهم‌تر از همه این‌ها در امر صادرات ایفای نقش کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشو‌ر گفت: این بندر با توجه به نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس  علاوه بر  صادرات  و ارتقاء کیفی محصولات که لازمه حفظ بازار است در زمینه اعزام منابع انسانی ماهر به این کشورها و  ارتقای  یک هاپ  منطقه‌ای از نظر دریایی اهمیت دارد.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: برگزاری دوره پداگوژی ویژه کارشناسان مجتمع گاز پارس جنوبی در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر ،گفت: با هماهنگی بعمل آمده با مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و...

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر: توانمندسازی زنان روستایی با آموزش های فنی و حرفه ای

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر؛ مهارت افزایی در جامعه با نگاه منطقه ای به آموزش های فنی و حرفه ای

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر،هدف اصلی آموزش‌های مهارتی را تربیت نیروی ماهر و توانمند اعلام کرد و...

علی اوسط هاشمی: تأسیس مراکز آموزش فنی و حرفه ای بین المللی در مناطق آزاد یک ضرورت منطقه ای است

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در دیدار با اعضای شورای...

علی اوسط هاشمی در دیدار با مدیر عامل شرکت گاز ایران: حوادث گازی را با آموزش و بازرسی نیروهای مهارتی به حداقل خواهیم رساند

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، در...

تحقق توانمندسازی افراد جامعه با مهارت آموزی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را بستر اصلی توسعه اقتصادی دانست و گفت:...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: تیم رباتیک آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای روبیان گناوه در فنلاند قهرمان شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: تیم رباتیک آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای روبیان...

آموزش فنی و حرفه ای بوشهر توسط بسیج سازندگی استان تقدیر شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در همایش تجلیل از فعالات عرصه خدمت رسانی بسیج سازندگی...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد