• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: شهرستان دیر به قطب آموزش مهارت در حوزه کشاورزی و پرورش آبزیان تبدیل شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه بندر دیر در عرصه‌های گوناگون دارای ظرفیت اشتغال‌زایی و تولیدی است اظهار داشت: بندر دیر دارای بزرگترین بندر صیادی کشور و ظرفیت بالایی در عرصه تولید محصول گوجه فرنگی و گردشگری دریایی است که باید بر است این ظرفیت‌ها مهارت‌آموزی مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، علی اوسط هاشمی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در شهرستان دیر اظهار داشت: این سفر با رویکرد سیاست تمرکززدایی و توزیع توان ملی بخصوص در استان‌های مستعدد جهش و توسعه مانند بوشهر صورت گرفته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: با توجه به وجود هفت استان ساحلی در کشور، جهت‌گیری ملی ما در این مقطع زمانی معطوف به استان‌های ساحلی است؛ اگرچه هنوز به سازمان توسعه دریایی نرسیده‌ایم ولی حتی در نگاه بخشی‌مان هم نمی‌توانیم اهمیت و ارزش دریا در اقتصاد و توسعه کشور و پایداری جمعیت  و ساحل‌نشین را نادیده بگیریم.

وی گفت: بخش دریا از اهمیت خاص خودش برخوردار است و به یک معنا نگاه دریایی می‌طلبد تا بتوان سهم و نقش و اثر دریا را در پیشرفت و توسعه و ترقی کشور رونمایی کرد؛ با این نگاه هدف ما این است که آن تمرکززدایی که در حوزه ملی داریم با توزیع توان مربی‌های‌مان در اقصی نقاط مستعد رشد و جهش به پیش ببریم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تغییر مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای کنگان به مرکز تربیت مربی و ارتقا مهارت  خبر داد و اضافه کرد:  از این پس به جای اینکه کارآموزان و مربیان در سطح منطقه و کرج آموزش ببینند حتی اگر نیاز باشد  مربیان به صورت پروازی اعزام می‌کنیم تا زمانی که این مرکز به مرحله‌ای از توانمندی در تربیت کارآموزان و مربیان برسد که  حتی مربیان فارغ‌التحصیل شده  بعدا درخواست ایجاد آموزشگاه‌های آزاد بکنند.

وی  با اعلام  اینکه در میان‌مدت کل آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای به بخش خصوصی و دولتی واگذار می‌شود، یادآور شد:  ما در جایگاه حاکمیتی خودمان ایفای نقش می‌کنیم و در صلاحیت حرفه‌ای، سنجش، صدور گواهی، برپایی آزمون‌ها و استانداردهای آموزشی ورود جدی‌تری خواهیم داشت که نسبت به زمان برآوردهای‌مان را دقیق‌تر کنیم.

اوسط هاشمی گفت:  امروز سرعت تکنولوژی  و پیشرفت دانش  به گونه‌ای است که اگر همسو با آن تغییر نکنیم و زمینه‌ تغییر را فراهم نکنیم عقب خواهیم ماند. این نگاه با واگذاری بخشی از فعالیت‌ها با اطمینان به بخش خصوصی محقق می‌شود  و  دولت در بخش‌های سیاست‌ورزی ورود کرده و به سیاست‌هایی روی می‌آوریم که ضامن بقای مشاغل باشد و تهدید را دور کند.

 وی گفت: بندر دیر دارای بزرگترین اسکله صیادی است  و  مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای  آن می‌تواند در آینده بر محور بخش کشاورزی، صیادی و شیلات در سرفصل‌های جدید مانند مزرعه میگو و پرورش ماهی در قفس و سیفی‌جات و مهم‌تر از همه این‌ها در امر صادرات ایفای نقش کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشو‌ر گفت: این بندر با توجه به نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس  علاوه بر  صادرات  و ارتقاء کیفی محصولات که لازمه حفظ بازار است در زمینه اعزام منابع انسانی ماهر به این کشورها و  ارتقای  یک هاپ  منطقه‌ای از نظر دریایی اهمیت دارد.

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

محمد باقر نوبخت: کشور در مسیر توسعه به نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای پی برده است

محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نقش آموزش های مهارتی سازمان...

استاندار بوشهر: مهارت آموزي تنها راه حل توسعه اشتغال در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: در راستاي رونق توليد و اشتغال پايدار سند توسعه مهارت آموزي با رويکرد کارآفريني و بازاريابي در...

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: مهارت در عبور از شرایط ناشی از تحریم ها، نجات دهنده و راه گشاست

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در جمع فعالان مهارت آموزی بخش دولتی...

مدير کل کميته امداد استان بوشهر: 3740 مددجوی بوشهر از آموزش مهارتی بهره‌مند می‌شوند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در سال جاری مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد سه هزار و ۷۴۰...

مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان بوشهر: اشتغال به کار ۷۸ درصد از مهارت آموزان در استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در زمان حاضر با توجه به اهمیت توسعه مهارت آموزی در این استان...

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر: اجرای طرح ایران مهارت در ۱۲۰ مدرسه

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طرح ایران مهارت با هدف توانمندسازی...

مهارت آموزی کلید فتح دروازه اشتغال در بوشهر

براساس آمار رسمی در هفت سال عمر دولت تدبیر و امید شمار مهارت آموختگان استان بوشهر با افزایش 140...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد