• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

اولین شورای مهارت شهرستان دیر برگزار شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقاء جایگاه مهارت های فنی و حرفه ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در این جلسه اظهار داشت: استان بوشهر از محدود استانهایی است که در آن توانسته ایم نرخ بیکاری را کنترل و گاها کاهش دهیم، با این وجود با توجه به ظرفیت های بسیاری که در استان در زمینه های انرژی، کشاورزی، شیلات، گردشگری، نیروگاه اتمی و... وجود دارد، نرخ بیکاری موجود شایسته استانی با قطبیت انرژی کشور نیست.

دراهکی با اشاره به برنامه ششم توسعه که در آن بر کاهش بدنه دولت تاکید شده، حفظ وضعیت اشتغال را به دو مقوله کارآفرینی و تربیت نیروی انسانی در حمایت از شرکت های خصوصی دانست.

وی به تشکیل کمیته عالی مهارت آموزی در کشور اشاره کرد و افزود: پس از تشکیل شورای عالی مهارت آموزی به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستور داده شد در تمامی استان ها، شورای مهارت آموزی شکل گیرد که استان بوشهر جزء اولین استان هایی بود که احکام شورای مهارت آموزی استان در آن صادر شد و به تبع آن جلسات شورای مهارت آموزی شهرستان ها را برگزارکرده ایم تا بتوانیم تمام مسیرهایی که می تواند بخش مهارت آموزی را ساماندهی کند در دستور کار قرار دهیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر تصریح کرد: خوشبختانه با همت فرماندار شهرستان دیر و کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موفق شدیم اعتبار لازم برای احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر را بگیریم و اکنون زیرسازی آن مجموعه در حال ساخت است و در آینده بخش های دیگرنیز انجام خوهد شد.

وی با تاکیذ بر اینکه علی رغم محدودیت های مالی تمام تمرکزمان را گذاشته ایم تا بتوانیم تجهیزات آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر را متناسب با شهرستان های دیگر ارتقا دهیم،اظهار کرد:  نیاز است تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان در جهت ارتقاء مرکز آموزش فنی و حرفه ای تلاش و همکاری کنند.

، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر هم در این جلسه، گزارشی از عملکرد مرکز فنی و حرفه ای شهرستان در سال 97 و 98 که در راستای توانمندسازی جوانان شهرستان انجام گرفته را ارائه نمود.

حسین درویشی در ادامه به افتتاح اولین قرارگاه مهارت آموزی شهرستان در هفته ملی مهارت اشاره و آن را برای شهرستان نویدبخش دانست.

آموزش های فنی و حرفه ای بر اساس نیاز شهرستان دیر ارایه شود

فرماندار شهرستان دیر نیز در اولین جلسه شورای مهارت شهرستان اظهار داشت: ما در بحث فنی و حرفه ای، نگاه متفاوتی را نمی خواهیم و فقط خواستار نگاه برابر با دیگر شهرستان ها  و رفتن به سوی توسعه متوازن با دیگر بخش های استان هستیم.

کریم علی حسنی در ادامه به اهمیت آموزش در دولت اشاره کرد و افزود: : سیاست های نظام اداری ما بر کوچک شدن است که به معنای کاهش اشتغال دولتی و سپردن کارها به شرکت های خصوصی و افراد خارج از دولت است و در این راستا امروزه نیاز بیشتری به مهارت احساس می شود تا هم امور به دست افراد متخصص و ماهر بیفتد و هم مهارت های لازم برای فرآوری ها و ارزش افزوده ها شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی بر اساس ظرفیت شهرستان و نیاز بازار کار ارایه شود، تصریح کرد: در بحث آموزش نیروهای انسانی بایستی به ظرفیت های شهرستان دیر توجه کرد تا آموزش نیروها هدر نرود، در این راستا، آموزش های فنی و حرفه ای باید با برنامه ریزی منسج و هدفمند از برگزاری دوره های اشباع شده پرهیز کند .

 

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ آموزش هاي فني و حرفه اي متناسب با بازار كار در استان بوشهر تغيير مي كنند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از ارایه آموزش های فنی و حرفه ای در استان بر اساس نیاز منطقه ای...

آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد آرا در بوشهر افتتاح شد

معاون فنی و آموزشی فنی و حرفه ای بوشهر گفت: آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد آرا در راستای ترویج فرهنگ...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ مهارت آموزی بیش از 1600 زندانی با مهارت آموزی در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست با مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و امنیتی استان با...

مدیر کل زندان ها و اقداملات تامینی و تربیتی استان بوشهرخبر داد؛ مهارت آموزی 570 مددجو با آموزش های فنی و حرفه ای در زندان های استان بوشهر

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر گفت: در راستای اجرای سیاست های اصلاحی...

با تمرکززدایی همه کشور سهم خود را در ارتقای مهارت ایفا کنند

علی اوسط هاشمی در مراسم تودیع و معارفه معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت و مدیر کل دفتر ریاست، روابط عمومی...

مربیان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نقش مرجعیت را دارند/ ضرورت پژوهش محوری در حوزه آموزش های مهارتی

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در مراسم تودیع و معارفه...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: استانداردهای مهارتی پروژه محور خیاطی در بوشهر تدوین شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست تدوین استاندارد های مهارتی پروژه محور رشته طراحی دوخت که با...

مربیان کارآفرینی فنی و حرفه ای بوشهر با ظرفیت های بوم گردی آشنا شدند

در راستای ترویج صنعت بوم گردی مربیان کارآفرینی  آموزش فنی و حرفه ای بوشهر پس از پایان دوره بازآموزی کارآفرینی مرکز...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد