• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

اولین شورای مهارت شهرستان دیر برگزار شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقاء جایگاه مهارت های فنی و حرفه ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در این جلسه اظهار داشت: استان بوشهر از محدود استانهایی است که در آن توانسته ایم نرخ بیکاری را کنترل و گاها کاهش دهیم، با این وجود با توجه به ظرفیت های بسیاری که در استان در زمینه های انرژی، کشاورزی، شیلات، گردشگری، نیروگاه اتمی و... وجود دارد، نرخ بیکاری موجود شایسته استانی با قطبیت انرژی کشور نیست.

دراهکی با اشاره به برنامه ششم توسعه که در آن بر کاهش بدنه دولت تاکید شده، حفظ وضعیت اشتغال را به دو مقوله کارآفرینی و تربیت نیروی انسانی در حمایت از شرکت های خصوصی دانست.

وی به تشکیل کمیته عالی مهارت آموزی در کشور اشاره کرد و افزود: پس از تشکیل شورای عالی مهارت آموزی به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستور داده شد در تمامی استان ها، شورای مهارت آموزی شکل گیرد که استان بوشهر جزء اولین استان هایی بود که احکام شورای مهارت آموزی استان در آن صادر شد و به تبع آن جلسات شورای مهارت آموزی شهرستان ها را برگزارکرده ایم تا بتوانیم تمام مسیرهایی که می تواند بخش مهارت آموزی را ساماندهی کند در دستور کار قرار دهیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر تصریح کرد: خوشبختانه با همت فرماندار شهرستان دیر و کمک سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موفق شدیم اعتبار لازم برای احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر را بگیریم و اکنون زیرسازی آن مجموعه در حال ساخت است و در آینده بخش های دیگرنیز انجام خوهد شد.

وی با تاکیذ بر اینکه علی رغم محدودیت های مالی تمام تمرکزمان را گذاشته ایم تا بتوانیم تجهیزات آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر را متناسب با شهرستان های دیگر ارتقا دهیم،اظهار کرد:  نیاز است تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان در جهت ارتقاء مرکز آموزش فنی و حرفه ای تلاش و همکاری کنند.

، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دیر هم در این جلسه، گزارشی از عملکرد مرکز فنی و حرفه ای شهرستان در سال 97 و 98 که در راستای توانمندسازی جوانان شهرستان انجام گرفته را ارائه نمود.

حسین درویشی در ادامه به افتتاح اولین قرارگاه مهارت آموزی شهرستان در هفته ملی مهارت اشاره و آن را برای شهرستان نویدبخش دانست.

آموزش های فنی و حرفه ای بر اساس نیاز شهرستان دیر ارایه شود

فرماندار شهرستان دیر نیز در اولین جلسه شورای مهارت شهرستان اظهار داشت: ما در بحث فنی و حرفه ای، نگاه متفاوتی را نمی خواهیم و فقط خواستار نگاه برابر با دیگر شهرستان ها  و رفتن به سوی توسعه متوازن با دیگر بخش های استان هستیم.

کریم علی حسنی در ادامه به اهمیت آموزش در دولت اشاره کرد و افزود: : سیاست های نظام اداری ما بر کوچک شدن است که به معنای کاهش اشتغال دولتی و سپردن کارها به شرکت های خصوصی و افراد خارج از دولت است و در این راستا امروزه نیاز بیشتری به مهارت احساس می شود تا هم امور به دست افراد متخصص و ماهر بیفتد و هم مهارت های لازم برای فرآوری ها و ارزش افزوده ها شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه آموزش های مهارتی بر اساس ظرفیت شهرستان و نیاز بازار کار ارایه شود، تصریح کرد: در بحث آموزش نیروهای انسانی بایستی به ظرفیت های شهرستان دیر توجه کرد تا آموزش نیروها هدر نرود، در این راستا، آموزش های فنی و حرفه ای باید با برنامه ریزی منسج و هدفمند از برگزاری دوره های اشباع شده پرهیز کند .

 

 


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر : طرح آموزش‌های فنی و حرفه ای در مناطقه حاشیه‌نشین استان بوشهر توسعه می یابد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهردر جلسه شورای اجتماعی آموزش مهارتی استان، اظهار کرد: در زمینه...

آموزش فنی و حرفه‌ای امری ضروری در اشتغال پایدار

سالهای متمادی است که می شنویم بیش از ۸۰درصد جویندگان کار فاقد مهارت هستند و این موضوع یکی از...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبر داد: آموزش های مهارتی گسترده به 1500 زندانی در سال 98

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه مهارت آموزی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با مهارت آموزی راهی جهت حمایت از خانواده ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از برنامه ریزی آموزشی برای توانمندسازی مهارتی زنان سرپرست...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: جامعه از فقر مهارتی رنج می‌برد؛ ۷۰ درصد شاغلان مدرک تحصیلی خاصی ندارند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست برنامه ریزی توسعه آموزش های مهارتی در استان بوشهر با...

اولین شورای مهارت شهرستان دیر برگزار شد

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقاء جایگاه مهارت های فنی و...

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم آموزش فنی و حرفه ای بوشهر معرفی شدند

نفرات برتر هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر پس از رقابت در...

در اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از منکر؛ آموزش فنی و حرفه ای بوشهر برتر ارزیابی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان شد

مدیر کل آموزش فنی  و حرفه ای بوشهر گفت : در اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد