• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ نیروهای آموزش‌دیده استان در نیروگاه اتمی بوشهر بکارگیری می‌شوند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از اشتغال نیروهای آموزش دیده فنی و حرفه‌ای در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و گفت: آموزش‌های مهارتی در روستاهای استان بوشهر در حال گسترش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: در سند آموزش های مهارتی استان بوشهر ۱۰ جامعه هدف را برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان برنامه‌ریزی کردیم.

وی مهمترین جامعه هدف آموزش مهارتی را دانشجویان دانشگاه‌های استان دانست و اضافه کرد: این دانشجویان برای ورود به بازار کار نیازمند مهارت هستند و علم آکادمیک پاسخگوی نیازهای صنایع نیست و باید در زمینه افزایش مهارت آنها اقدام شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: در همه دانشگاه‌های استان دفتر مشاوره مهارت‌آموزی و ایجاد شغل را ایجاد کردیم. مدرسه کسب و کار و مهارت در دانشگاه خلیج فارس ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: هدف این است که هیچ دانشجویی در دانشگاه فارغ‌التحصیل نشود مگر اینکه آموزش های مهارتی برای فعالیت در حوزه اشتغال را فرا گرفته باشد.

آموزش در همه پادگان‌ها

دراهکی از آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان استان بوشهر به عنوان دومین گروه هدف اشاره کرد و افزود: در همه پادگان‌های استان کارگاه‌های آموزشی و مهارتی و تولیدی راه‌اندازی شده است. همه سربازان پس از آموزش مهارتی از پادگان ترخیص می‌شوند.

وی از ارائه آموزش به روستاییان و عشایر استان خبر داد و بیان کرد: در روستاها کارگاه‌های متعددی فعال شده است و در همه روستاهای بالای ۲۰ هزار نفر این کارگاه‌ها فعال خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از ایجاد کارگاه‌های تولیدی و آموزشی در کمپ‌های ترک اعتیاد استان خبر داد و گفت: تلاش می‌شود تا معتادان بهبود یافته آموزش‌های لازم را برای اشتغال و کارآفرینی فرا بگیرند.

وی از ارائه آموزش به بیکاران استان در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: امروز اقتصاد جامعه و هر کشوری وابسته به آن مهارت و کارآفرینی است و نیاز است که افراد برای حضور در بازار کار مهارت‌آموزی شوند.

اعزام نیروی کار به خارج از کشور

دراهکی از اعزام نیروهای کار با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای به دیگر کشورها خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴۷ تفاهم‌نامه با نهادهای مختلف امضا کرده‌ایم تا آموزش‌های لازم به نیروهای جویای کار در صنایع ارائه شود. ۱۹ نفر را از استان بوشهر اعلام و معرفی کردیم تا اعزام شوند.

وی از امضای تفاهم‌نامه برای تامین شش هزار نیروی کار در پارس جنوبی خبر داد و افزود: برای تامین هشت هزار نیرو در نیروگاه اتمی تفاهم‌نامه امضا کردیم و تفاهم‌نامه‌های دیگر با دیگر صنایع از جمله شرکت صدرا امضا کردیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: در استان بوشهر ۱۵ مرکز دولتی و 175 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای داریم که آموزش های مناسبی را به متقاضیان ارائه می‌کنند. سال گذشته 37 هزار نفر دوره آموزش ارائه شد.

وی در ارتباط با اشتغال مهارت‌آموزان نیز اظهار داشت: نزدیک به ۴۷ درصد از آموزش دیدگان بخش دولتی در حال اشتغال در صنایع استان هستند.

آموزش به ۴۰ هزار نفر

دراهکی مجموع آموزش دیدگان آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی استان بوشهر در سال گذشته را ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در فرهنگ‌سازی مهارت‌آموزی داشته باشند و خانواده‌ها به این سمت ترغیب شوند.

وی با اشاره به نیازسنجی آموزش مهارتی در استان بیان کرد: در سطح روستاها نیز در حال استحصال نیازها هستیم تا آموزش‌ها متناسب با نیاز روستاها ارائه شود. کارگاه‌های سیار در روستاها در حال فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تنها راه حل خروج از بحران بیکاری استان بوشهر را توسعه مهارت‌آموزی دانست و افزود: فراگیری آموزش‌ها باعث توسعه اشتغال در استان می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به استاندارهای آموزش فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر، توان تامین نیروهای مورد نیاز صنایع استان از جمله نیروگاه اتمی بوشهر را داریم و این صنایع نیز نیاز خود را اعلام می‌کنند و ما آموزش را ارائه می‌دهیم.

دراهکی با اشاره به استقبال شرکت روس از نیروهای ماهر استان بوشهر، خاطرنشان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر از ما هزار و ۱۰۰ نیروی ماهر خواسته است و فراخوان می‌دهیم، ولی از سوی افراد ماهر استقبال چندانی نشده است. نیروهایی که به نیروگاه اتمی معرفی کردیم، مشغول به کار شده‌اند.

                             

شایان ذکر است در پایان این نشست از فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی استان بوشهر با اهداء لوح سپاس و هدایایی به مناسبت روز خبرنگار تقدیر شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر : طرح آموزش‌های فنی و حرفه ای در مناطقه حاشیه‌نشین استان بوشهر توسعه می یابد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهردر جلسه شورای اجتماعی آموزش مهارتی استان، اظهار کرد: در زمینه...

آموزش فنی و حرفه‌ای امری ضروری در اشتغال پایدار

سالهای متمادی است که می شنویم بیش از ۸۰درصد جویندگان کار فاقد مهارت هستند و این موضوع یکی از...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبر داد: آموزش های مهارتی گسترده به 1500 زندانی در سال 98

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه مهارت آموزی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با مهارت آموزی راهی جهت حمایت از خانواده ها

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از برنامه ریزی آموزشی برای توانمندسازی مهارتی زنان سرپرست...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: جامعه از فقر مهارتی رنج می‌برد؛ ۷۰ درصد شاغلان مدرک تحصیلی خاصی ندارند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست برنامه ریزی توسعه آموزش های مهارتی در استان بوشهر با...

اولین شورای مهارت شهرستان دیر برگزار شد

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان دیر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقاء جایگاه مهارت های فنی و...

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم آموزش فنی و حرفه ای بوشهر معرفی شدند

نفرات برتر هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر پس از رقابت در...

در اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از منکر؛ آموزش فنی و حرفه ای بوشهر برتر ارزیابی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان شد

مدیر کل آموزش فنی  و حرفه ای بوشهر گفت : در اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد