• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 6520 نفر از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر بازدید کردند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از بازدید 6520 نفر از دانش آموزان،دانشجویان ،اصناف و مسئولین دستگاه های اجرایی از  15 مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر همزمان با طرح بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز فنی و حرفه ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه برای ورود موفقیت آمیز به عرصه‌ کار نیازمند تغییر رویکرد و گسترش فرهنگ مهارت‌آموزی در بین خانواده‌ها هستیم،اظهار داشت: مهارت مهم‌ترین اصل برای ورود جوانان به بازار کار است که باید در بین جوانان فرهنگ‌سازی شود و با توجه به فقر مهارتی در کشور، در خصوص این موضوع باید در بین جوانان فرهنگ‌سازی شود.

وی از کسب رتبه ششم کشور در بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای توسط فنی و حرفه ای بوشهر خبر داد و تصریح کرد: مراکز فنی و حرفه‌ای به عنوان بهترین مکان برای افزایش مهارت نوجوانان و جوانان محسوب شده و باید از چنین بستری به بهترین شکل ممکن سود جست.

دراهکی هدف از هفته معرفی مشاغل و بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای را آشنایی دانش آموزان با ظرفیت های مهارتی استان دانست و اظهار کرد: در این بازدیدها، آموزش‌ های کوتاه مدت در حرفه های جوشکاری،برق صنعتی،ابزار دقیق،کامپیوتر،خیاطی،آرایشگری،صنایع دستی ،ایمنی و بهداشت،درودگری و سرویس و نگهداری خودرو به ‌منظور آشنایی دانش آموزا ن و دانشجویان با آموزش های مهارتی، معرفی مهارت های منجر به اشتغال وحرفه های مختلف صورت گرفته است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر  با بیان اینکه بیشترین بازدید ها با تعداد 2350 نفر مربوط به شهرستان بوشهر و پس از آن شهرستان دشتی با بیش از 2000 بازدید کننده نقش مهم در توسعه مهارت آموزی داشته اند، ادامه داد: در راستای تحقق بخشی حقیقی اهداف مدنظر در حوزه اشتغال پایدار، چاره‌ای جز توجه مضاعف به سیاست‌های مهارت افزایی در مراکز فنی و حرفه‌ای نبوده و در این خصوص وظیفه سنگینی بر عهده فعالان و زحمت‌کشان این عرصه گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه بازدید از مراکز 15 گانه دولتی و 125 آموزشگاه خصوصی آموزش فنی و حرفه ای نقشی مهم در برنامه ریزی آینده شغلی دانش آموزان و دانشجویان خواهد داشت، گفت: تنوع بخشی به حرفه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای ضرورت بسزایی داشته و باید با برطرف سازی نیازهای آموزشی جامعه افزایش رویکرد جوانان به مراکز فنی و حرفه ای را شاهد شویم.

دراهکی افزایش تعامل و هم افزایی مراکز آموزشی شهرستان‌های مختلف را یک ضرورت عنوان کرد و یادآور شد: برای دستیابی به اهداف آموزشی و ارتقای سطح علمی مورد نیاز جامعه افزایش همفکری و مشارکت همه جانبه مدیران و کارکنان این قبیل مراکز را نیازمندیم.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز بوشهر: جایگاه مهارت آموزی با همکاری صدا و سیما در استان بوشهر ارتقا می یابد

معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز بوشهر در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اشتغال و...

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

با همکاری سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و خانه صنعت، معدن و تجارت ایران؛ زمینه های جذب مهارت آموختگان در واحدهای صنعتی و تولیدی کشور فراهم می شود

تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در راستای...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 6520 نفر از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر بازدید کردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از بازدید 6520 نفر از دانش آموزان،دانشجویان ،اصناف و مسئولین...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 26 هزار و 600 نفر در قالب 43 تفاهم نامه آموزش های مهارتی را در استان بوشهر فرا گرفتند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست برنامه ریزی آموزشی سال 98 فنی و حرفه ای استان با بیان...

بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد

در هفته معرفی مشاغل و هفته کارگر، بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور...

پیام تبریک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر به مناسبت عید سعید فطر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر طی پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به مجموعه آموزش فنی و...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد