• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ بازدید دانش آموزان بوشهری از مراکز فنی و حرفه ای 2 لغایت 11 اردیبهشت آغاز می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: همزمان با هفته معرفی مشاغل طرح بازدید دانش آموزان  و دانشجویان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان  همزمان با سراسر کشور از تاریخ 2 لغایت 11اردیبهشت ماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر عبدالمجید دراهکی، افزود: با اجرای این طرح که از 2 اردیبهشت آغاز و تا 11 اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد دانش آموزان و دانشجویان از 15 مرکز دولتی و 128 مرکز خصوصی آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر بازدید می کنند.

وی اظهار کرد: هدف از هفته معرفی مشاغل و بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای آشنایی دانش آموزان  و دانشجویان با ظرفیت ها و پتانسیل های مهارتی استان بوشهر و کشور است.

دراهکی اضافه کرد: در هفته معرفی مشاغل ضمن ترویج فرهنگ مهارت آموزی و بیان نقش مهارت در ایجاد اشتغال تلاش می شود دانش آموزان با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مراکز آموزشی فنی وحرفه ای آشنا شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر، افزود: در این بازدیدها، آموزش‌ های کوتاه مدت به ‌منظور آشنایی دانش آموزا ن و دانشجویان با آموزش های مهارتی، معرفی مهارت های منجربه اشتغال وحرفه های مختلف بر اساس نیاز بازدید کنندگان صورت می گیرد.

وی ازهمه مسئولان آموزش وپرورش استان، معلمان، دانش آموزان ،دانشجویان،اساتید دانشگاه ها وخانواده های آنان دعوت کرد تا با بازدید از مرکز آموزش فنی وحرفه ای دولتی و آموزشگاه آزاد این استان با تجهیزات و نوع آموزش‌های ارائه شده دراین مراکز آموزشی آشنا و در راستای نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی از سنین پایین که نقشی اساسی در اشتغالزایی جوانان و رونق تولید دارد، گام بردارند.

دراهکی تاکید کرد: اطلاع رسانی، هدایت و فراگیرکردن هر چه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی درکشور و بویژه میان دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و دانشجویان دانشگاه ها از ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست ها و برنامه‌های اشتغال ،اقتصاد مقاومتی و رونق تولید به شمار می ‌رود.

وی اظهار کرد: بازدید از مراکز آموزشی این سازمان با تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند و با تجربه که ارائه دهنده آموزش های مهارتی غیر رسمی در کشور است، فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ مهارت آموزی و معرفی آموزش های مهارتی منجربه اشتغال برای دانش ‌آموزان و دانشجویان فراهم می کند.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز بوشهر: جایگاه مهارت آموزی با همکاری صدا و سیما در استان بوشهر ارتقا می یابد

معاون اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز بوشهر در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اشتغال و...

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

با همکاری سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و خانه صنعت، معدن و تجارت ایران؛ زمینه های جذب مهارت آموختگان در واحدهای صنعتی و تولیدی کشور فراهم می شود

تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در راستای...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 6520 نفر از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر بازدید کردند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از بازدید 6520 نفر از دانش آموزان،دانشجویان ،اصناف و مسئولین...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 26 هزار و 600 نفر در قالب 43 تفاهم نامه آموزش های مهارتی را در استان بوشهر فرا گرفتند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست برنامه ریزی آموزشی سال 98 فنی و حرفه ای استان با بیان...

بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد

در هفته معرفی مشاغل و هفته کارگر، بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور...

پیام تبریک مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر به مناسبت عید سعید فطر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر طی پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به مجموعه آموزش فنی و...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد