• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

امام جمعه شهرستان دیر: آموزش‌های فنی و حرفه ای بستر توسعه اشتغال در جامعه است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امام جمعه شهرستان دیر در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر تاکید کرد: آ موزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند باعث یک خیزش اقتصادی در شهرستان دیرشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، حجت الاسلام سید علی حسینی فراگیری و آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای راهکار مناسب برای کسب مهارت و اشتغال دانست و افزود: به همین دلیل در تریبون نماز جمعه بطور مداوم جوانان را به کسب مهارت و شرکت در کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای تشویق کرده ایم.

وی اضافه کرد: یکی از راههای ایجاد اشتغال کسب مهارت و آموزش فنی و حرفه ای است و اگر شرکت و نهادی اعلام جذب نیروی مهارتی کند جوانان با آموزش های لازم وارد بازار کار شوند.

حجت الاسلام حسینی نقش آموزش های مهارتی را در تامین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع جنوب استان بوشهر مهم خواند و اظهار داشت: آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي نقش مؤثري درايجاد و توسعه اشتغال دارند وحضور فني و حرفه اي در آموزش حرفه ها، پيگيري مسائل و مشکلات آموزش ديدگان، تنوع بخشي به حرفه ها متناسب با نياز بازار کار، حضور در تمامي طرحهاي اشتغال زا و .... از جمله خدمات شايسته آموزش فني وحرفه اي مي باشد.

امام جمعه دیر تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که جوانان با یادگیری آموزش های لازم در فرایند اشتغال و جذب در شرکت ها قرار بگیرند.

وی گفت: هم اکنون مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر مکان مناسب برای فعالیت ندارد و برای حضور آنان در محل مناسبی در آینده نزدیک تصمیم گیری خوبی انجام گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز اظهار داشت: توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای برای توسعه اقتصادی و شتاب دهی به فرایند تولید در شهرستان دیر امری حیاتی است.

عبدالمجید دراهکی نقش سازمان فنی وحرفه ای در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را مهم برشمرد و افزود : از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی ، نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای که تلفیقی است از علم ، فن و هنر ، نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا می نماید.

وی اضافه کرد: کلید توسعه هر جامعه نیروی انسانی ماهر و توانمند است و سازمان فنی و حرفه ای با ارائه آموزشهای مهارتی می تواند زمینه فرصت های شغلی مناسبی را فراهم آورد.

دراهکی بر ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه تاکیدکرد و گفت: خوشبختانه دولت توجه ویژه ای نسبت به آموزش و مهارت آموزی دارد و یکی از بسترهای مهم برای تحقق این امر، فرهنگ سازی مناسب و تبیین و فراگیر نمودن آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای و کارآفرینی در جامعه است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای و کسب مهارت را لازمه زندگی امروز دانست و با ذکر حدیثی از امام علی (ع)، قیمت انسان ها را به مهارت آنان عنوان کردو خواستار توسعه آموزش های مهارتی در شهرستان دیر با همکاری امام جمعه شهرستان شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر خبر داد: اپراتورهای جایگاه های CNG استان بوشهر توانمند مهارتی می شوند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست با مدیر عامل شرکت پخش فراورده های نفتی استان گفت:در...

در دیدار دکتر پاک سرشت با استاندار گیلان توافق شد: تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و استانداری گیلان امضا می شود

در دیدار رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استاندار گیلان توافق شد؛ در راستای مهارت آموزی در حوزه...

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: آموزش های مهارتی به صورت منطقه ای، برنامه ریزی و اجرا شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست شورای عالی مهارت آموزی استان گیلان تأکید کرد: آموزش...

توسط آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای ایمن ساحل آسا بوشهر انجام شد: تالیف اولین کتاب اصول ایمنی و بهداشت ویژه مدیران در استان بوشهر تالیف شد

مدیر آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای ایمن ساحل آسا بوشهر در راستای ترویج فرهنگ ایمنی در جامعه کتاب...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 4477 نفر از سربازان استان بوشهر مهارت افزایی می شوند

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در نشست توانمندسازی پرسنل وظیفه نیروی های مسلح استان گفت: در سال گذشته...

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر: مهارت آموزی یکی از راه های نجات صنعت و اشتغال در استان بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در آئین بهره برداری از داک های شناور شرکت صنایع دریایی صدرا بوشهر...

سرپرست فنی و حرفه ای شهرستان دیر در گفتگو با فارس : استقبال پرشور جوانان از دوره های مهارت آموزی

سرپرست فنی و حرفه ای شهرستان دیر گفت: علی رغم استقبال پرشور جوانان دیری از دوره های مهارت آموزشی...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد