• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

امام جمعه شهرستان دیر: آموزش‌های فنی و حرفه ای بستر توسعه اشتغال در جامعه است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امام جمعه شهرستان دیر در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر تاکید کرد: آ موزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند باعث یک خیزش اقتصادی در شهرستان دیرشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، حجت الاسلام سید علی حسینی فراگیری و آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای راهکار مناسب برای کسب مهارت و اشتغال دانست و افزود: به همین دلیل در تریبون نماز جمعه بطور مداوم جوانان را به کسب مهارت و شرکت در کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای تشویق کرده ایم.

وی اضافه کرد: یکی از راههای ایجاد اشتغال کسب مهارت و آموزش فنی و حرفه ای است و اگر شرکت و نهادی اعلام جذب نیروی مهارتی کند جوانان با آموزش های لازم وارد بازار کار شوند.

حجت الاسلام حسینی نقش آموزش های مهارتی را در تامین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع جنوب استان بوشهر مهم خواند و اظهار داشت: آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي نقش مؤثري درايجاد و توسعه اشتغال دارند وحضور فني و حرفه اي در آموزش حرفه ها، پيگيري مسائل و مشکلات آموزش ديدگان، تنوع بخشي به حرفه ها متناسب با نياز بازار کار، حضور در تمامي طرحهاي اشتغال زا و .... از جمله خدمات شايسته آموزش فني وحرفه اي مي باشد.

امام جمعه دیر تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود که جوانان با یادگیری آموزش های لازم در فرایند اشتغال و جذب در شرکت ها قرار بگیرند.

وی گفت: هم اکنون مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر مکان مناسب برای فعالیت ندارد و برای حضور آنان در محل مناسبی در آینده نزدیک تصمیم گیری خوبی انجام گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز اظهار داشت: توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای برای توسعه اقتصادی و شتاب دهی به فرایند تولید در شهرستان دیر امری حیاتی است.

عبدالمجید دراهکی نقش سازمان فنی وحرفه ای در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را مهم برشمرد و افزود : از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی ، نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای که تلفیقی است از علم ، فن و هنر ، نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا می نماید.

وی اضافه کرد: کلید توسعه هر جامعه نیروی انسانی ماهر و توانمند است و سازمان فنی و حرفه ای با ارائه آموزشهای مهارتی می تواند زمینه فرصت های شغلی مناسبی را فراهم آورد.

دراهکی بر ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه تاکیدکرد و گفت: خوشبختانه دولت توجه ویژه ای نسبت به آموزش و مهارت آموزی دارد و یکی از بسترهای مهم برای تحقق این امر، فرهنگ سازی مناسب و تبیین و فراگیر نمودن آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای و کارآفرینی در جامعه است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای و کسب مهارت را لازمه زندگی امروز دانست و با ذکر حدیثی از امام علی (ع)، قیمت انسان ها را به مهارت آنان عنوان کردو خواستار توسعه آموزش های مهارتی در شهرستان دیر با همکاری امام جمعه شهرستان شد.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

در راستای توسعه آموزش های فنی و حرفه ای صورت گرفت: نمایشگاه توانمندی‌های کارآموزان بخش خصوصی فنی و حرفه‌ای در بوشهر برپا شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از برپایی نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای کارآموزان فنی و...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد: برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز برای کارکنان آموزش فنی و حرفه ای بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر  از برگزاری دوره آموزشی مدیریت سبز ویژه کارکنان مجموعه آموزش فنی...

ژاپن کارگاه های آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران را در استان سیستان و بلوچستان تجهیز می کند

بعد از تجهیز کارگاه های آموزشی ویژه زنان بدسرپرست و زنان سرپرست خانوار در استان های خراسان جنوبی و...

دولت آیین نامه اجرایی قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی را تصویب کرد

هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی را به تصویب رساند.

در راستای توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای صورت گرفت: تفاهم نامه همکاری آموزش فنی و حرفه ای و موسسه کشتیرانی استان بوشهر منعقد شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر از انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسه آموزش کشتیرانی استان...

همزمان با دهه مبارک فجر: پیاده روی کارکنان آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در راستای ترویج نشاط اجتماعی در محیط کار

مسئول امور فرهنگی آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه همایش پیاده روی کارکنان آموزش...

همزمان با چهلمین سالروز پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي صورت پذیرفت؛ بازدید رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از نمايشگاه دستاوردهاي مهارت آموزی

 سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از نمايشگاه دستاوردهاي مهارت...

همزمان با دهه مبارک فجر صورت گرفت: نمایشگاه صنایع دستی هنرجویان فنی و حرفه ای بوشهر برپا شد

همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه توانمندی مهارت آموختگان آموزشگاه...

تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد