• 077-33340214
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار اداره کل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های استان در عرصه صنایع نفت گفت: در این راستا لازم است دانشکده و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر تأسیس شود.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

استاندار بوشهر گفت: اشتغال همواره به‌عنوان یک دغدغه جوانان و خانواده‌ها در همه جوامع مطرح است که یکی از راه‌های مهم رفع این دغدغه مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌های مناطق و علاقه‌مندی متقاضیان است.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدیرکل آموزش فنی و حرفه استان بوشهر گفت: شهرداران استان بوشهر در عرضه محصولات مشاغل خانگی در شهرستان ها  با مهارت آموختگان کارآفرین همکاری کنند.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آزمون انتخابی چهل و شششمین مسابقات جهانی مهارت (شانگهای چین 2022 ) با حضور 5 مهارت آموخته رشته آجرچینی و کاشیکاری دیوار و کف در استان بوشهر آغاز شد.


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مهارت آموزی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است و سند ملی مهارت آموزی و اشتغال در شورای عالی اشتغال با حضور رئیس جمهور تصویب شده و در راستای همین سند آموزش های فن آور و دانش بنیان در استان بوشهر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالمجید دراهکی در نشست با مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ،با اشاره به نقش نیروی انسانی ماهر در تولید و اشتغال دانش بنیان ،اظهار داشت: اتکای چرخ تولید هر جامعه متکی به دست های توانمند و ماهر نیروی کار جامعه است و باید برای کمک به تولید و اقتصاد ملی به مهارت آموزی این قشر بیش از پیش توجه کرد.

وی با بیان اینکه توسعه مهارت آموزی و راه اندازی کسب و کار در استان به منظور ایجاد اشتغال ، نیازمند کارهای جهادی ، فراگیرو مستمر است،افزود: بدون مهارت آموزی و دسترسی به فن آوری روز امکان اشتغال مولد برای کارجویان و کارگران وجود ندارد ، بنابراین جامعه هدف تعاون کار و رفاه باید به سمت فراگیری مهارت های فنی و مهارتی سوق داده شوند.

دراهکی از تضمین شغل برای متقاضیان اشتغال استان بوشهر در صورت کسب مهارت فنی و حرفه‌ای خبر داد و اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور این اداره کل  در راستای سیاست‌های حمایتی خود از متقاضیان اشتغال، تامین شغل آنها را در مقابل مهارت‌آموزی تضمین می‌کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی را نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها عنوان کرد و گفت: توسعه مهارت آموزی فرمول نجات بخش امروز کشور است و وجود نیرو‌های ماهر در استان بوشهر در توسعه تمامی عرصه‌ها  بخصوص صنایع  مستقر در استان موثر است.

دراهکی تاکید کرد: باید با کمک هم تحول اساسی در موضوع آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر ایجاد کنیم، زیرا همه راه‌هایی را که باید در استان بوشهر برای اشتغالزایی رفته ایم و راهی به جز توسعه آموزش و مهارت جوانان نداریم.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر نیز با بیان اینکه مهارت‌آموزی از اولویت‌های وزارت کار است،گفت: کاهش زمان صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای به سه روز، رشد ۱۶ درصدی آموزش و صدور سریع گواهی مهارت ،تنها بخشی از موفقیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در دولت سیزدهم بوده و برنامه امسال، 7میلیون 500 هزار نفر/ساعت آموزش در مشاغل دمختلف در استان بوشهر است.

مصدق کشاورزی با بیان اینکه فرهنگ کار، مهارت آموزی و آموزش کاربردی باید از مدارس و بنیان خانواده ها آغاز شود چرا که در این صورت تحولی عظیم در جامعه شکل خواهد گرفت،افزود: مهمترین هدف وزارتخانه تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سال جاری مقوله اشتغال است که با همکاری سازمان های زیر مجموعه با تمام تلاش پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید با اهتمام کامل در توسعه اشتغال در استان بوشهر تلاش کنند، اظهار کرد: بر اساس تفاهمات به عمل آمده و با برنامه ریزی انجام شده توسعه اشتغالزایی با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و بانک های زیر مجموعه وزارتخانه در سال جاری به صورت جدی پیگیری می شود.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگ مهارت آموزی و اشتغال در جامعه ،گفت: کسانیکه از آموزش فنی و حرفه‌ای مدرک آموزش مهارت دریافت می‌کنند در حوزه اشتغال کمتر دچار آسیب هستند و ما وظیفه داریم پلی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باشیم تا بتوانیم کارآموزانی دارای مهارت برای بازار کار استان بوشهرآماده نماییم.

کشاورزی با بیان اینکه مهارت آموزی و توانمندسازی نیروی کار راهکار برون رفت از مشکل اشتغال است،تصذیح کرد: شعار " هر شهروند یک مهارت"  می تواند نوید بخش آینده روشن برای ایجاد اشتغال در استان باشد و باید به این نکته که کار تنها به معنای پشت میزنشینی نیست توجه و در جهت اصلاح فرهنگ کار، تلاش کنیم.

 


امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: توسعه مهارت آموزی و راه اندازی کسب و کار در استان به منظور ایجاد اشتغال ، نیازمند کارهای جهادی ، فراگیرو مستمر است.


سرخط خبرها

UP TOGGLE DOWN

امام جمعه بوشهر: دانشکده نفت و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر تأسیس شود

امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های استان در عرصه صنایع نفت گفت: در این راستا لازم است دانشکده و...

مدیرکل آموزش فنی و حرفه استان بوشهر : شهرداران استان بوشهر در عرضه محصولات مشاغل خانگی مهارت آموختگان همکاری کنند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه استان بوشهر گفت: شهرداران استان بوشهر در عرضه محصولات مشاغل خانگی در...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: انقلاب مهارت آموزی با حرکت در مسیر عدالت با رویکردی نوآورانه، فن آور و دانش بنیان در استان بوشهر

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مهارت آموزی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است و سند ملی...

استاندار بوشهر: مهارت آموزی راهگشای اشتغال و تسعه در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: اشتغال همواره به‌عنوان یک دغدغه جوانان و خانواده‌ها در همه جوامع مطرح است که...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر خبر داد؛ آزمون نهایی انتخابی مسابقات جهانی مهارت در بوشهر آغاز شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آزمون انتخابی چهل و شششمین مسابقات جهانی مهارت...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: مهارت‌آموزی حرفه‌ای، راهگشای چالش اشتغال در شهرستان تنگستان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: توسعه مهارت آموزی و راه اندازی کسب و کار در استان به...

مدیرکل کار استان بوشهر مطرح کرد؛ تضمین شغل کارجویان با مهارت آموزی برای اولین بار در کشور

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از تضمین شغل برای کارجویان استان در صورت کسب مهارت...

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر: 20 حرفه مهارتی در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی ارایه می شود

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: مرکز سیار آموزش فنی و حرفه ای بخش شنبه و طسوج با...


تمام حقوق مادی و معنوی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر محفوظ می باشد